Reaguji na Moňas:
Stát ovlivní platy leda tak určením minimální mzdy. Ale nemá žádný vliv na to, jestli ti zaměstnavatel zaplatí za stejnou práci 15 tisíc nebo 30. Říkala jsi, že státu vyhovuje, když lidi dostávají malé platy. Ale z jakého důvodu? Rozveď to trochu, nerozumím ti.
méně než
10 příspěvků
Cituji mishka999: Říkala jsi, že státu vyhovuje, když lidi dostávají malé platy. Ale z jakého důvodu?
Vždyť jsem to tam psala... Protože si lidé pak berou půjčky, hypotéky, když má člověk vlastní barák, tak platí daň z nemovitosti atd. A myslím, že státním zaměstnancům určuje plat právě stát. A že jsou věci drahé, to státu také vyhovuje, nemyslíš?
Cituji Kolacek: podle mě je to teda opravdu lepší než nic a než Dis - nad tím se zase kroutim hlavou já, ale to už je čistě můj pocit).
sama mám DiS. obor daně a účetnictví a upřímě jsem za to ráda, dost mě toho škola dala. Ale zvykla jsem si škodolibých poznámek na tento titul, většinou to jsou od chudáku, co se nezmohli ani na SŠ a od přechytralých "študentíků", co si myslí, že každému pobrali rozum
Cituji Moňas: Vždyť jsem to tam psala... P
nemyslím,že státu vyhovuje to,že zaměstnavatelé dávají nižší platy, nižší plat= nižší odvod sociálního a zdravotního pojištění a nižší daně
Cituji Moňas: myslím, že státním zaměstnancům určuje plat právě stát
platy zaměstnaců placených ve státní správě (což je hodně široký pojem) jsou určeny buď vyhláškou, nebo zákonem, je stanovena maximální hodnota osobního ohodnocení (obvykle bývá žádné, nebo malé). ačkoli se to vloni na začátku roku mírně měnilo (samože směrem dolů, u většiny lidí)
Cituji Monus: Tyto dámy totiž většinou moc nepracují Proto sem nepíšou, protože nemají CO napsat
zas ironický poznámky, že? bez toho by se to tu nikde nemohlo obejít...
Cituji mishka999: A na druhou stranu naše firma teď na Ostravsku hledá zhruba 15 lidí se znalostí dvou jazyků, což je v podstatě nejdůležitější požadavek, všechno ostatní se dá naučit, a je fakt problém ty lidi sehnat. Ani tu angličtinu nemají na pořádné úrovni, natož druhý jazyk. A to se má v březnu hledat ještě dalších 15. Plat by byl zhruba kolem 20 tisíc čistého.
no jo, 20 tisíc - takhle to zní třeba dobře, ale je taky třeba napsat, jaká je tam odpovědnost, pracovní doba, náplň práce - ne pro každého je směrodatná výše platu
Cituji Monus: To není ironická otázka, to je jen můj názor na to, proč do tohoto tématu nepřispívají paničky co mají možnost kupovat si drahé kabelčičky apod. Samozřejmě to není myšleno na všechny majitelky Vuittonek a podobných nezbytností
no tak asi nemají potřebu řešit takový věci...hodně lidí tu nepřispívá do všech diskusí a nedělám z toho nějaké soudy
Cituji beeruška: sama mám DiS. obor daně a účetnictví a upřímě jsem za to ráda, dost mě toho škola dala. Ale zvykla jsem si škodolibých poznámek na tento titul, většinou to jsou od chudáku, co se nezmohli ani na SŠ a od přechytralých "študentíků", co si myslí, že každému pobrali rozum
tak samozřejmě určitě i Dis je lepší než nic, o tom žádná.
nevím, jestli teda tvoje poznámka byla myšlena na mě - jestli jsem podle tebe buď ta bez SŠ a nebo ta přechytrala "študenťačka", ale třeba u mě v práci je proste titul Dis. málo a znamená nedostačující vzdělání (a tak bytam podle mě tito lidé být neměli a pokud se tam objeví, tak se na ně budu asi šklebit).
Já si nemyslím, že Dis je obecně málo, ale prostě v některých oborech to nemá co dělat. (a v některých je to zase třeba super a neznamená to, že tyto obory jsou snad kvůli tomu horší.
(Naopak se mi teď vybavila situace, kdy lidé, se kterými jsem jednala v práci, si vyžádali mého kolegu, který má právě Dis. a před jménem ještě Bc - no a to "už je přece mnohem víc než nějaké mgr nebo ing" - takže oni chtěli jedině jeho)
Reaguji na Kolacek: na tebe jsem nemířila, protože tě neznám a ani nevím jaké máš vzdělání, bylo to myšleno všeobecně A můžu se zeptat v jakém oboru pracuješ, když je tam potřeba VŠ?
Cituji Monus: ale přemýšlím, jestli je vůbec Dis obecně bráno jako vysokoškolský titul
myslím si, že to není brané jako vysokoškolský titul
Cituji Moňas: Protože si lidé pak berou půjčky, hypotéky, když má člověk vlastní barák, tak platí daň z nemovitosti atd. A myslím, že státním zaměstnancům určuje plat právě stát. A že jsou věci drahé, to státu také vyhovuje, nemyslíš?
O státních zaměstnancích jsem psala, že to je snad jediná kategorie zaměstnanců, ve které státu může vyhovovat nízký plat.
Jinak z toho, co píšeš, má stát nějaké daně, to ano. Ale všechno to jsou poměrně nepatrné částky, když to porovnáš se ziskem těch organizací jako banka (úvěry a hypotéky), drahé jídlo (zisk supermarketu), apod. Takže opět stát z toho nijak výrazně neprofituje.
Cituji Lucrezia: 20 tisíc - takhle to zní třeba dobře, ale je taky třeba napsat, jaká je tam odpovědnost, pracovní doba, náplň práce - ne pro každého je směrodatná výše platu
Jasně, máš pravdu. O pracovní době jsem už psala, klasická kancelářská s možností flexibility, tzn přijdeš mezi 8-10h a klasický pracovní týden 40h. Jedná se o administrativní podporu pro evropské pobočky nadnárodní firmy.
To že je někdo absolvent a umí 2 světové jazyky není v dnešní době něco extra. Překvapuje mně, že si tady hodně dam myslí, že žít v cizině je snadnější než tady. Když neberu platy (jak již bylo zmíněno výše nejsou v porovnání s výdaji nijak závratné), tak úroveň znalostí cizince je bohužel větší. Studovala jsem v zahraničí, žila ve dvou zemích a v zahraničí je úplně normální, že mluví 3 jazyky. Např. ve Španělsku musí umět prodavačky min aj. V bance holka na přepážce 2 cizí jazyky. Lidi se daleko více snaží. Tady holka vyjde ekonomku, umí 2 jazyky(a to většinou ne na valné úrovni) a myslí si, že spasí svět.
Já sama před dvěma lety začínala s 20 000, mohla bych pracovat mimo obor, ale vyplatilo se. Dnes jsem úplně někde jinde, a to v mém oboru je krize snad největší
Nevím připadá mi, že tady převládá názor, Česko - vše na ***, zahraničí - vše super, ideál. Ale kolik z vás v zahraničí doopravdy žilo?
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.