No to je pravda Ale čím víc tím líp v každým případě ne?
Reaguji na Lisa:
Liso, nebo každý kdo se vyzná, prosím Vás, napište jaký máte názor na krmení psa napůl granulemi ( Arden , Fish4Dogs ) a napůl vařeným masem, vnitřnostmi, rybami. zeleninou, atd ... granulí ji dávám navečer půl předepsané denní dávky a ráno maso tak nějak odhadem, kolik sní s tím, že přes den má pohybu dost, tak netloustne. Akorát na netu jsem přečetla cosi o možných problémech s trávením, že pes by měl být orientován buď na granule nebo na maso - problémy žádné nemáme, pes je živý a spokojený, ale ráda bych se vyvarovala nějakých stravovacích chyb ...
Reaguji na dadabus:
Tak já bych ti teda vařené maso vůbec nedoporučovala, při tom vaření v něm zničíš všechno co je v něm důležité, a pak tomu psu může něco chybět. Máma taky dává oboje naráz, dostává syrové maso a nechává mu přes den i misku s granulema, kdyby měl ještě hlad, nevidím v tom problém. Problém s trávením mají ti, co jedí hlavně granule, protože ty bobtnají, dlouho leží v břiše, zahnívají, střevo je zpomalené, pokud takovému psu, dáš pak třeba kost, může mu být zle. Naopak, když pes žere hlavně maso, tak mu granule asi moc neublíží.
Cituji Nunu: Tak já bych ti teda vařené maso vůbec nedoporučovala
Souhlasím, vařené maso není pro psy nikterak prospěšné. Když už, tak jen zpařit.
A vlastně souhlasím i s ostatním
A kdo krmíte jináč než granulkama, jak to děláte na dovolené? Podle vašich zkušeností, jsem se o to začala taky více zajímat, ale jezdíme často pryč, tak jak to děláte? Jezdíme pod stan, takže nemáme ledničku, na uchování syrového masa.
A jak poznám, kolik čeho by měl pejsek dostávat? Na granulích to píšou, ale v tomhle se nevyznám. Existuje tento druh krmení, pro každé plemeno (nějaké kroky čeho a kolik)?
Dadabus - znám lidi, co krmí takto, nicméně ne vařeným, ale syrovým. Taky bych se přimlouvala za syrové. Pokud by ses rozhodla takto, je třeba vybrat k tomu vhodné granule, např stonecrick. Jde o to, aby ty granule nebyly moc nadupané a zbytečně si toho do psa necpala příliš, zvláště ne moc bílkovin, to taky nedělá dobře.
Trávení bych tolik neřešila, zvláště pokud to rozděluješ do dvou dávek.
Netík - taky jsme byli s pesanama pod stanem a já jsem vzala takovou tu chladící tašku. Je pravda, že to bylo akorát na víkend, takže když jsme přijeli v pátek, do soboty mi to vydrželo. Ale na delší výlety kde není lednička bych asi brala granulky, na tohle se ohromně hodí I když teda si myslím, že mražený kuře dneska koupíš v každý sámošce na každý vesnici...
Reaguji na netík:
Tady si to můžeš vypočítat: http://www.manwe.eu/index.php?option=com_content&v iew=article&id=141&Itemid=57
Když někam jedem, tak na dva dny maso vydrží,nebo koupím něco někde v obchodě, nebo konzervu a i ty granulky.
Nerada prudím, ale stránky manwe se mi vůbec nelíbí. Když jsem s autorkou mluvila a řekla jí mé námitky, řekla, že se o to nestará, protože to "nechce moc řešit"
Paní určuje pro psa 30% ovoce a zeleniny (podle mě je to zcela zbytečné a dělá to už ze psa když ne býložravce, tak všežravce), naopak masitých kostí je strašně málo, naprosto nemůžou pokrýt potřebu Ca u psa (doporučuje 20%, ideálně to ale musí být cca 70%)
Žádná publikace o BARF, co je na trhu, dokonce ani ty nejnovější v angličtině, tyto poměry neobsahují, ani netuším, odkud to má (což mi ani ona sama neřekla)
Navíc obsah vápníku v kostech, který tam uvádí, je naprostý nesmyl, viděla jsem několik analýz kuřecích kostí a obsah vápníku se u nich pohyboval okolo 1 gr (7gr je obsah vápníku v čistých kostech, ořezaných, bez masa)....Zrovna tak nechápu, kde vzala potřebu vápníku u štěňat, kterou stanovuje na 100Mg....štěňata potřebují cca dvakrát více vápníku.
No jsem na ni maličko naštvaná, protože to, co píše, ovlivňuje spoustu lidí, přitom to nemá nijak podložené a minimálně v některých případech dosti nesprávné
já jsem krmila granulemi(prémiovky), cca dva roky, pes(labrador)nemohl za boha přibrat a ještě měl pořád střevní problémy.Teď krmím barfem cca 2měsíce, možná déle a zatím si nemůžu vynachválit.Maso a kosti beru tedy normálně v obchodě, protože s Vetamixem mám špatné zkušenosti, takže se to o něco prodraží,ale cenově to vyjde jako prémiovka a vím, že mu nedám nic, co bych sama nesnědla.takže maso, zelenina, kosti, tvaroh, jogurt, rybí olej, kolagen, kvasnice, vitaminy, ruzne oleje, ovoce, apod.
a když jsem si přečetla něco z diskuze zpětně, tak nevím.hádat se o tom, zda granule jsou takové a makové....zažila jsem výrobu granulí, z čeho apod.a stačilo mi to.Bohužel jsem jimi taky krmila.a ikdyz se snažím dodržovat správnou dávku krmiva, pořád si říkám, že když jsem psa dobrovolně takovou dobu cpala granulema, který obsahujou jen uměle přidaný vitamíny, rozemletý minimum schnilýho masa a především obilí a jiný věci, co pes nepotřebuje.... tak ikdyž je budete krmit vařeným, syrovým, apod a nebudete to nějak detailně řešit, tak si myslím, že je to pořád lepší nez granule.Pochybuju, že i člověk, který se zabývá jen zdravým životním stylem jí jen podle tabulek přesně co kolik a čeho.a ty tabulky se také různě liší....takže selský rozum
Cituji sseb: tak ikdyž je budete krmit vařeným, syrovým, apod a nebudete to nějak detailně řešit, tak si myslím, že je to pořád lepší nez granule.Pochybuju, že i člověk, který se zabývá jen zdravým životním stylem jí jen podle tabulek přesně co kolik a čeho.a ty tabulky se také různě liší....takže selský rozum
Cituji sseb: zažila jsem výrobu granulí, z čeho apod.a stačilo mi to
A kde? Jestli se můžu zeptat, stačí sz, doufám, že aspoň ty kvalitnější na tom nejsou tak špatně jak píšeš.
Cituji Lisa: Nerada prudím, ale stránky manwe se mi vůbec nelíbí.
Až takové detaily jsem tam nehledala, taky dávám víc kostí než se tam píše.
To je dobře
Člověkse neřídí tabulkama, ale má taky rozmanitou stravu a mnohem nižší nároky na vápník. I zdravotně jsme jinde, přece jen kolik lidí nechodí odmalička, protože má špatný klouby?
Pes má jedinu šanci kde vzít vápník, a to jsou kosti. Neříkám, že to taky odvažuju na gramy přesně, ale zase dávat jen pětinu kostí, to je podle mě hazard
Tak já se přiznám, že už vůbec nevím. Všichni naši psi byli krmený normálně, vařený jídlo + granule a všechno v pořádku, dožili se dlouhého věku. Teď mám dvouletého pejska, ale mám ho rok, žil jinde, tam nebyl moc krmený a byl nemocný. Co je u mě tak supr, krásně přibral, každý den masíčko a tak. No a od letošního léta má vyrážku. Už jsem to tu řešila, ale téma zmizelo. Doktor se vyjádřil, že je to alergie na kuřecí maso a že máme dávat jen granule. Tak je chudák jen o granulích, samozřejmě ho to štve, a vyrážku má pořád, ne-li horší a léky taky nepomáhaj. Takže já teď přemýšlím o změně doktora.
Jestli mohu poradit..zkuste najet jen na vařený jehněčí (nebo třeba losos,ten taky myslím nedělá takový problémy jako jiný masa) s rejží a pozorovat, co to dělá. Těch pár dní to vydrží...během dvou týdnů by se mohl pejsek hodit do normálu (pokud ne, zkus třeba místo rejže brambory, jiný druh masa), doporučuji to podpořit ostropestřcem a pupalkou...
Poté zase opatrně na dva týdny přidat další potravinu a sledovat, co to dělá...co kuře, co hovězí, co ryby....jaká zelenina....Asi by vám pomohly i testy, ne?
V granulích, i hypoalergeních, zůstává stále spousta alergenů a dráždivých složek, které bohužel neodfiltruješ.
Taky by mě zajímalo, co za léky pes bere a jaká vyšetření podstoupil? Může to být taky nějaký parazit, kor když píšeš, z jakých podmínek sis ho vzala
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.