arrow
profile_image
Jana x
od 31. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Teri86:

Soudím z několika kritérií: neuplatnitelnost těchto lidí po VŠ, vlatní postřehy z kolejí a typ lidí, kteří se na humanitní obory VŠ hlásí po střední škole.
Opravdu mně nepřipadá adekvátní, aby studenti filosofické fakulty chodili v 1. ročníku do školy dvakrát v týdnu. Studium těchto oborů je nepřipravuje k žádnému konkrétnímu povolání.
Během studia si většina studentů neprojde vůbec žádnou praxí.. Co by po škole také mohli dělat, že. Jejich studium je z velké míry založeno na teoretizování a s prominutím plkáním nesmyslů.
Z naší školy se na filosofické fakulty hlásili opravdu ti nejslabší, kteří by neměli na to udělat jinou VŠ. Zcela jasný ukazatel je také Úřad práce. Jednoznačně maji tito absolventi nejhorší uplatnění.

arrow
profile_image
maxie mojeid
od 24. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Jana x: Studium těchto oborů je nepřipravuje k žádnému konkrétnímu povolání.

To ne, ale třeba jim poskytuje osobní rozvoj, a připravuje je tak na budoucí povolání spíš osobnostně než čistě vedomostně. Navíc já teda u dobré půlky humanitních oborů vidím přípravu ke konkrétnímu povolání...to, že fakulty nabírají těch studentů moc, a tak těžko najdou to uplatnění všichni je už věc jiná.
Sama jsem studovala a studuju humanitní obor s naprosto jasnou profesní orientací a dokonce jsme všichni absolvovali povinnou celosemestrální (!) praxi. Asi proto se mi taky nelíbí tohle házení humanitních oborů do jednoho pytle.

arrow
profile_image
Teri86
od 23. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jana x:
Neuplatnitelnost ale nesouvisí s náročností studia - to je spíš o tom, že odborníků v daném oboru jsou potřeba v celé ČR řekněme desítky, ale na školách jsou studentů stovky. Proto taky tolik humanitně zaměřených lidí na pracáku nebo - častěji - pracující mimo obor. Přesně jak psala Maxie, humanitní obor tě prostě připraví na něco jiného než na jedno konkrétní povolání. Problém je v tom, že by si to studenti měli uvědomit včas a přemýšlet, co dál...
Jinak z naší školy rozhodně nešli na humanitní školy ti nejslabší, spíš to bylo podle povahového zaměření. Třeba nejlepší holka z naší třídy (bráno podle známek) šla na fakultu humanitních studií...
No a s tou náročností studia v průběhu semestru - určitě jsou humanitní obory lehčí než medicína, o tom nepolemizuju. Ale celkově jde hlavně o to, že jsou ty školy volnější ve smyslu, že více zodpovědnosti přenáší na studenta. Práce máš kolikrát stejné množství, ale nemusíš ji odevzdat do neděle 23:59, jako na ČVUT. Takže velká část studentů nedělá věci včas, a pak studuje školu klidně o dva roky déle. Ti ostatní musí dřít stejně jako na přírodovědných oborech.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Teri86: Takže velká část studentů nedělá věci včas, a pak studuje školu klidně o dva roky déle. Ti ostatní musí dřít stejně jako na přírodovědných oborech.

ale právě takhle by to přesně být nemělo...měly by být podmínky nastavené pro všechny stejně...prostě když nezvládneš práci v termínu, máš smůlu...
nebo tady byl na jedné diskuzi názor, že to co si člověk odnese ze školy je na něm...
no na medicíně si všichni lidi odnášejí do budoucího povolaní stejné vědomosti...
jak můžou mít dva lidé stejný diplom a přitom jeden z nich má hlavu prázdnou jako
když do školy nastupoval...
to že jsou přírodovědné obory obecně těžší je podle mě v tom,že tam je nastaven správně systém...
pro mě je sice filozofie nepochopitelný předmět studia...ale ten kdo ho studuje v něm jistě smysl vidí....ale jak někdo může proboha tvrdit,že studium závisí hlavně na studentovi..to škola udává normy jaké znalosti musí student mít aby pokračoval ve studiu dál...takže asi tak...

arrow
profile_image
Teri86
od 23. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janissinka:
No takhle by to opravdu nemělo být, ale s obtížností (tedy s objemem učiva) to nemá co dělat, proto jsem to psala. Je to opravdu převážně o systému. Ten je na humanitních oborech nastaven pro všechny stejně, ale je příliš mírný - třeba na fildě ti k prolezení do dalšího ročníku (s výjimkou prváku) stačí mít splněnou asi polovinu kreditů určených pro daný ročník. Takže kolikrát to ani není o tom, že předmět nestihneš - prostě si ho vůbec nezapíšeš, a plníš si ho až později. Nicméně současná elektronizace vede ke zpřísňování i tady, což je rozhodně krok správným směrem.

arrow
profile_image
tterik
od 13. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,jen bych se chtěla zeptat jestli někdo z Vás nemá zkušenosti s prezenčním studiem na ČZU fakulta agrobiologie,obor kynologie..Zajímalo by mně jak je to hlavně časově náročné,a jestli to jde stíhat s prací a abych mela aspon i ten volny cas nekdy?díky

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, nic proti Univerzitě HK, ale znám spoustu lidí, kteří tam studovali a do školy jezdili 2-3x týdně. Zkoušky si udělali v předtermínu, nebo během prvního týdne zkouškového a pak se měsíc poflakovali doma nebo chodili na brigádu. Pak mám několik kamarádů, kteří studovali medicínu - ti se učili každý den do půlnoci, v pátek, sobotu, neděli a o zkouškovém měli co dělat aby to všechno stihli.

arrow
profile_image
Jana x
od 31. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak najdou se určitě i na humanitním zaměření obory, které jsou k něčemu.
Praxe si myslím, že by měla být na všech oborech všech VŠ.

arrow
profile_image
Jana x
od 31. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Teri86: Neuplatnitelnost ale nesouvisí s náročností studia - to je spíš o tom, že odborníků v daném oboru jsou potřeba v celé ČR řekněme desítky, ale na školách jsou studentů stovky.

No, trochu souvisí. Mezi nejtěžší VŠ patří beze sporu technické, přírodovědné, chemické, zdravotnické a informatika. Také tito absolventi nemají většinou problém práci sehnat. Obecně to souvisí i s faktem, kolik lidí je schopných školu dokončit. Naopak na opačném konci se vyskytují absolventi většiny humanitních oborů, jejichž úroveň vzdělání ani nechci řešit.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Janissinka: no na medicíně si všichni lidi odnášejí do budoucího povolaní stejné vědomosti...

Tak s tím nesouhlasím. Ideálně by to tak mělo být a všichni doktoři by pak byli stejně schopní/neschopní, ale fakticky člověk, který školu sotva proleze neumí tolik, jako lepší studenti. Tak je to všude a medina není výjimkou...

Cituji Janissinka: každopádně pokud se jinde vyučuje a studenti nemaji anatomické znalosti a je to mimo zdravotnické téma,tak bych osobně na tu školu nešla...

Proč by neměli anatomické znalosti? Jasně, že probírají i anatomii...

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Teri86: Neuplatnitelnost ale nesouvisí s náročností studia

Taky souvisí, protože čím je lehčí studium, tím víc lidí školu dokončí. A takové školy potom chrlí obrovské množství absolventů, kteří nemají šanci se v oboru uchytit.
Nemyslím si, že všechny humanitní obory jsou nesmysly a studenti jsou pitomci, kteří by se jinam nedostali, takovou myšlenku může vyplodit fakt jen "inteligent" , ale studium se mi zdá méně náročné než je třeba u nás (bydlím se dvěma studentkama humanitních oborů, tak můžu porovnávat)...

arrow
profile_image
Teri86
od 23. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ILChazz: Dobrá, trochu souvisí, ale zas ne tak zásadně. Srovnej si třeba dvojobor historie-čeština na pedagogické a filozofické fakultě. Na fildě to je určitě náročnější (i když beru, že peďák má navíc nějaké pg-psy předměty), ale lepší uplatnitelnost bude z toho peďáku...
A jinak k počtu lidí schopných školu dokončit... Ony i humanitní obory mají dost velké procento odpadlíků. Ale především proběhne prvotní selekce už při přijímačkách, na rozdíl od škol, kam berou téměř všechny - tam pak logicky musí půlku studentů vyházet. Tím vůbec nepopírám, že technické školy jsou náročné. Ale dost mi pijou krev řeči o tom, že humanitní obory náročné nejsou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené