kamarádka s přítelem provozují vysokohorskou turistiku, ale spíš navštěvují civilizovanější země (Rakousko, Švýcarsko atd), ráda jí poslouchám, když vypráví. V těchto končinách jsou ale různé horské boudy a sruby, kde můžou přespat, schovat se před bouří, a i místa, kde může přistát vrtulník v případě nouze. Ale i tak, všude se může narazit na nebezpečné zvíře nebo i a to hlavně na nebezpečné lidi . Co potom? Berete sebou nějakou zbraň Pepřák nebo něco takového? U mě by tvořil hned vedle vlhčených kapesníčků důležitou součást batohu.
A jak jste to tam řešili s odpadem? Myslím, když máš ty použité kapesníčky a obaly, tuby od gelů a všeho... to musíš zase vláčet celou cestu zpět?
Ty kapesníčky, pokud jsou vhodné k vhazování do wc, tak se v přírodě rozpadnou, jako normální papírový kapesník - jsou vhodné i do zahradních substrátů, když si někdo dělá svojí zeminu, takže odhazováním udělají ještě rumunské přírodě službu Což samozřejmě neplatí o obalech
jahodova
Organizuje to přítel, on s tím má zkušenosti, včetně zajištění bezpečnosti, vhodné výbavy apod. - mně už zajímá akorát ta hygiena, protože to je moje osobní věc (kterou on nějak nepochopil a odpověděl "a proč tohle řešíš, vždyť tam nikdo sprchu mít nebude"), se zbytkem mi pomůže on, včetně toho, abych byla schopná ustát fyzickou náročnost výletu.
millow33
havěť mi vadí, ale budu to muset přežít, jinak berem repelenty a nějakou moskytiéru na stany
hanuliska
Tak docela mě překvapilo, jak se z takovéhle nevinné diskuze stala útočná
Jak už psaly holky na první stránce, vlhčené ubrousky budou stačit. Ono když budeš spát dva týdny pod stanem a chodit po horách, tak budeš mít brzy jiné starosti, než jestli je ti cítit z podpaždí, nebo jestli máš mastné vlasy. Jediná hygiena, kterou já na takových výletech mám- je kartáček na zuby a toaleťák. Když si pak vyměním jednou za den kalhotky, tak si připadám luxusně voňavá . A potom ta sprcha po týdnu až dvou...to bych přirovnala k orgasmu!
Takže si to pěkně užij a nenech se děsit ani znechutit...průšvih se ti může stát i doma. My jsme už pár takových zemí prošli (Rumunsko, Ukrajina, Kavkaz apod.), v Bulharsku jsme byly dokonce jen samy čtyři holky a dodnes jsem zdravá, živá se super zážitkama
Už to tady 2 dny s pobavením čtu a přidám pár rad/zkušeností.
1) je moc dobře, že jedete v srpnu...my jsme byli v polovině června a byla to zabíjačka - zvlášť sníh a ledové jazyky - tam kde normálně člověk prošel po cestičce měl najednou ledový jazyk a smrt v očích při zdolávání takové překážky ( když ti to uklouzne jedeš prostě dolů ) - byla tam 2 nebo 3 místa, kde chyba byla jistou cestou ke smrti či k doživotním následkům.
Neměli jsme žádné lano ani mačky.
2) střídání vedra a zimy....přes den zvláště při výstupech bylo hrozné vedro a v noci při stanování ( většinou se stanuje v kotlinách/údolích ) pod nulou - vše zmrzlo - dokonce někdy i ve stanu.
3) koupání v jezerech pro opravdové otužilce - většinou byl napájen přímo z ledového pole
4) trekingové hole jsou neocenitelné - zvlášť při zvládání sněhových polí a potoků.
5) 25 kg je při vrcholovce v pohodě - pokud jsi trénovaná - nejhorší muka spíš zažiješ při nástupu, pak už si zvykneš. Nejhorší problémy dělá taková krosna při zdolávání skalních stupňů/ srubů.
6) vem si něco na opary
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.