Nechci nikoho urazit, ale pokud někdo považuje francouzskou gramatiku za lehkou, pak se evidentně naučil pouze základ, neboť i sami francouzi přiznávají, že ve francouzštiěn platí pravidla, kde je více výjimek, což ve výsledku dělá obrovský zmatek. Spousta časů, především minulých dělá čechům problémy, neboť si neumí představit, co který vyjadřuje, ale dá se to naučit. Další problém nastává například se slovesy, které ve spojení s tím nebo tamtím slovem vyjadřují něco naprosto jiného, pak samozřejmě i vazby sloves. Francouzština je především o zapamatování si. Na druhou stranu ve chvíli, kdy budeš mít cit, spoustu slov si umíš odvodit, udělat z pod. jména sloveso atp.
Já osobně se francouzštinu učím, resp. učila 6 let, studovala jsem ve francouzštině, česky jsme měli v podstatě jen češtinu, zbytek francouzštinu (s tím, že když jsem nastupovala, neuměla jsem ani bonjour) a teď mám za sebou úspěšně maturitu (jak jinak než zase čistě ve francouzštině) za sebou a s pěknýma známkama + diplom C1.
Jestli mohu poradit, nejvíc se naučíš slohovkama. Je to opruz, nuda, hnus, bude se ti časem z toho chtít zvracet, ale to je jediná cesta, jak se krásně naučit plynule mluvit. Knížky a filmy jsou pak základem.
Kdybys bylo zapotřebí nějakých dalších rad, atp. nebo pomoc s fj, neváhej a kontaktuj mě, ráda pomohu )
Není těžká, i když v porovnání s některými jazyky má složitější gramatiku. Ale s trochou zájmu a jazykového talentu určitě nebudeš mít problém se ji naučit
Cituji sajunka11: Nechci nikoho urazit, ale pokud někdo považuje francouzskou gramatiku za lehkou, pak se evidentně naučil pouze základ
třeba v porovnání s češtinou je lehká . Sama o sobě asi není lehká, ale ani těžká.. (nemám jen základ, taky mám diplom C1 ). Hlavně jako každý jazyk má svoji logiku, takže když člověk pochopí princip, jak co funguje (tzn. esenciální je dobrý učitel ), tak má vyhráno. I ty nepravidelnosti mají aspoň pro mě určitou pravidelnost - nebo smysl nebo jak to říct.
Já osobně upřednostňuju praxi před biflováním teorie, hlavně konverzace, knihy, média atd., pak se to naleje do hlavy samo a v kontextu.. záleží, co komu vyhovuje . I když nedávno jsem vlastně musela porušit svoji "zásadu" nebo spíš lenost a drtila jsem passé simple, protože to se jinak nedalo , jenže jsem to už taky zapomněla , takže mně vyhovuje spíš takové intuitivní studium jazyka.
Cituji ILChazz: Ale s trochou zájmu a jazykového talentu určitě nebudeš mít problém se ji naučit
motivace je možná to nejdůležitější .
Já se osobně učím několik let základy a nejde mi to je to moc těžký jazyk. 5 slov se třeba vysloví jako jedno.
Ahoj, učila jsem se francouzsky a dostala jsem se asi na úroveň mírně pokročilý. Za tu dobu jsem toho dost zapomněla, navíc jsem to měla tak nějak přechodně nadrcené a ne "uložené". Proto bych se vás chtěla zeptat, jak bych si znalost francouzštiny měla opravdu zažít. Mám to jako druhý jazyk. Je jasné, že budu muset i biflovat, ale biflování mi nikdy nepomohlo k aktivnímu používání, i anglicky jsem se naučila spíš z médií. Díky předem za odpovědi.
Reaguji na murakumo: V podstatě sis odpověděla sama. Uč se tedy francouzštinu z médií (jako angličtinu). Na netu lze najít milióny věcí ve francouzštině - zprávy, články, časopisy, blogy, filmy atd. Stačí si vybrat téma, které tě zajímá.
Řekla bych, že složitost francouzštiny je fakt jen mýtus. Rozhodně není o nic těžší než němčina a angličtina. Gramatika mi připadá i lehčí než u angličtiny. Každej čas má totiž přesně kdy ho použít, a nemusíš u toho tak strašně přemýšlet jak v angličtině.
Výslovnost je hlavně o začátcích, ale když se člověk naučí pár základních pravidel, tak už to vůbec není těžký
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.