Ahoj nevíte někdo jak to funguje s placením studia... Jsem ve třetím ročníku na ekonomce a chtěla bych si dát ještě příhlášku do prváku na filozofickou, nevíte jak je to s placením?
Pokud úspěšně dokončíš, tak sice následující studium platit budeš, ale měl by to být jen zlomek částky, která se platí při překročení státem hrazené doby studia. Mám taky něco podobného v plánu, ale kolik se platí zatím netuším.
Pozor na ostravskou univerzitu! taky jsem si myslela, že paltit nic moc nebudu, ale když jsem tam pak po půlroku přestala chodit, tak mi po půl roce z ničehonic přišla složenka na 3000 Kč!
No jen, já myslela, že nic platit nebudu!! Ono se to totiž na nějakých vejškách neplatí! Právě pokud dokončíš první vysokou v termínu! Ale kdybych studovala tu druhou v jiným místě, tak bych to platit nemusela! Zeptej se na studijním oddělení!
Studuji souběžně dvě vysoké školy, druhou jsem začala, když jsem byla ve třeťáku té první. Dokud neskončíš jednu z těch škol, tak neplatíš nic. Pokud jednu školu ukončíš úspěšným zakončením, tak pak tu druhou platíš za rok cca 3 000,-, výše záleží na škole, ale je to všude plus minus obdobná částka. Pokud skončíš školu tak, že tě vyhodí nebo odejdeš sama, tak se ti nasčítají roky, které jsi dohromady prostudovala (např. 4 roky první škola a 2 roky druhá škola = 6 let). A stát ti v tomto případě platí jenom jedno vysokoškolské vzdělání plus jeden rok navíc. Takže kdybys např. studovala Mgr. pětileté studium, tak jakmile bys měla dohromady prostudováno 6 let, platila bys pak za každý semestr cca 10 000,-, zase záleží na škole.
To se asi liší od školy, na Masarykově univerzitě platíš, jen když studium trvá déle než standardně (3+2 roky), a to 12 000 za semestr.
Já myslím, že to, co jsem napsala výše, platí pro všechny státní školy v ČR. Řekla mi to na studijním, akorát ty částky mohou být jiné, ale plus minus by se měly pohybovat ve stejných rozmezích.
Je nutno rozlišit přetažení studia, kdy navíc studium není řádně zakončeno. Pak se platí řádově vyšší částka - cca 15 000/semestr(?).
A když je studium řádně zakončeno, ale člověk se rozhodne studovat další školu. Platí, ale mělo by to být znatelně míň, takže cca ty 3000 o kterých psala kockaaa by odpovídaly.
Nejlepší rada: Zavolej na studijní druhé školy a zeptej se. Každá škola to má jinak.
Až dokončíš ekonomku, budeš platit poplatky za další studium (nezaměňovat za poplatky za delší studium). Je to dané ze zákona o vysokých školách. Stačí si vyhledat.
Cituji Luciecz: Nejlepší rada: Zavolej na studijní druhé školy a zeptej se. K
haha, to bys měla vidět tu naší babku na studijním, která je totálně mimo a nic neví
Cituji Patty: haha, to bys měla vidět tu naší babku na studijním, která je totálně mimo a nic neví
To máš vlastně pravdu (u nás na obou školách) něco ví jen vedoucí studijního oddělení. S těma ostatníma se raději vůbec nebavím. Ty jsou schopné jen vydat potvrzení o studiu
Ono je to vůbec nějak divoký- já jsem teď ve třeťáku začla dělat kombinovaně FHS a nikdo po mně nic nechtěl a nejspíš ani chtít nebude. Ale to asi proto, že na první škole máme studium rovnou mgr. Přítel má bc na matfyzu udělanej během tří let, takže oficiálně by mu ještě rok na "neplacený" studium měl zbýt (aspoň na UK jsou na bc 4 roky), ale když si chtěl zkusit prvák na VŠE, tak mu po pár týdnech přišel dopis s nějakou vysokou sumou. Prý jde o to, že prostě ten jeden bc titul už má, a tak nemá nárok-leda platit.
Pro jistotu bych se tam optala, aspoň budeš vědět na čem jsi.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.