Chemický peeling vás zbaví akné i vrásek
Peeling prováděný kosmetičkou vs. lékařem
Objevila jste na některém ze slevových portálů skvělou nabídku na chemický peeling? Dříve, než si poukázku na levný chemický peeling koupíte, zkuste se nad tím zamyslet. Chemických peelingů je na trhu několik, ale ne všechny jsou lékařsky prověřené a některé z nich mohou dokonce vaši pleť poškodit. K tomu všemu účinný chemický peeling - tedy ten hlubší - může provádět pouze proškolený lékař či dermatolog, takže jestli jste narazila na zvýhodněnou nabídku kosmetického studia, pravděpodobně se bude jednat pouze o povrchový peeling s použitím nižších koncentrací ovocných kyselin respektive AHA kyselin.
Zlepšení stavu aknózní pleti po pár ošetřeních
Chemický peeling slibuje zlepšení stavu problematické aknózní pleti
K provedení chemického peelingu se nejčastěji používá kyselina glykolová, k odstranění pigmentových skvrn se k ní přidává kyselina citronová. Nejvyšší dostupná koncentrace je 70 % kyselina glykolová, která se v kombinaci s kyselinou mandlovou ? která prostupuje do mazových žláz, kde omezuje tvorbu mazotoku a navíc působí antibakteriálně ? hodí pro ošetření problematické pokožky, příznivé působí na aknózní a hrubší pleť s nerovnostmi. Lékaři uvádějí, že již po třech ošetřeních je možné pozorovat zlepšení stavu problematické aknózní pleti, dochází k barevnému sjednocení pleti a vymizení skvrn a vyhlazení jemných linek i hlubších vrásek.
Nejvhodnější doba pro chemický peeling
Ideální doba k ošetření chemickým peelingem je podzim/zima a časné jaro. Důležité je, aby nebyla intenzita slunečního záření příliš silná. Nicméně nejen roční období je rozhodující v tom, kdy či jestli vůbec chemický peeling podstoupit. Proškolený lékař by vám měl být schopen říct, zda se pro vás chemický peeling hodí, nebo zda by nebylo lepší zvolit jiný typ procedury. Chemický peeling se nedoporučuje lidem při akutní infekci či zánětu (např. při oparu), při ekzému, poraněné pleti, dále lidem se sklony k jizvení nebo při alergii na nějakou složku v chemickém peelingu. Chemický peeling nebývá účinný na hluboko usazené pigmentové skvrny.
Chemický peeling zvládnete během obědové pauzy
Délka procedury je závislá na tom, jak pokožka reaguje na účinnou látku (kyselinu), ale obvykle trvá okolo 30 minut. Aby byl výsledný efekt co nejlepší a dlouhodobý, zákrok by se měl třikrát až šestkrát opakovat. Ani zkušený lékař či dermatolog to nedokáže přesně časově vyhodnotit, je to individuální záležitost. Někdy je změna vidět už po prvním sezení, jindy až po několikerém opakování. Co se týče ceny ošetření, tak v průměru vychází jedno ošetření na 1000 korun, ale můžete narazit i na kliniky, kde zaplatíte 800 korun nebo třeba i 2000 korun za jedno ošetření.
Komentáře
Zde se můžete Zaregistrovat, případně Přihlásit