Cituji Ivettkaa: 2 díly syrového masa, 1 díl neuvařené rýže, 1 díl neuvařené mrkve
Bohužel nemáš pravdu, když už to chceš na díly, tak se dává poměr zhruba tři díly rýže a jeden díl masa. Tam je totiž důležitá ta rýže, neboli ten šlém z rýže, který potáhne sliznici a léčí.
Cituji sabcza: nám to doporučili
Když projedu celý internet, ani jeden doktor to nedoporučuje. Mléčné se nesmí, podporuje průjem, u zvířat i u lidí. Důvod, z jakého vám to doporučili, já nevím. Ani kdo. Ani přesnou diagnózu vašeho pejska.
mám knihu o pejskách a tam radí při průjmech trošku stravu osolit, protože je tělo hodně odvodňováno no a ta sůl to má trošku zadržet. Opíšu přímo z knížky:
Střevní a žaludeční potíže: Nechte pejska jeden den hladovět, podávejte jen převařenou vodu po malých doušcích. Poté dostane dietu bohatou na uhlohydráty - uvařte v osolené vodě tři oškrábané brambory a zozmačkejte je s trochou soli na kaši. Průjmem ztratí tělo pejska sůl, kterou mu musíte znovu dodat. S touto kaší smíchejte tavený sýr. Po dvou dnech musí mít výkaly opět normální podobu, jinak musíte vyhledat veterináře.
Tak jsem to jednou zkusila, když měla moje fenka průjem, ale ty brambory nic moc, sýr jo, ten papala. Spíš bych taky dala kuřecí prsíčka vařená s rýží, ale s troškou té soli.
Zažila jem průjem se štěnětem i dospělákem několikrát. Nějakou fujku mi sežere co chvíli a cestujeme i do zahraničí.. První den určitě hladovka a hodně vody k napití. Osvědčil se i slaboulinkatý heřmánkový čaj (ne černý). A z tabletek Beaphar proti průjmu.
Druhý den jak psala Aangie - dva díly rýže a jeden díl masa, všechno hoodně uvařené, spíš rozvařené. Ale pozor! Rýže lepivá - tedy nejlevnější možná. Maso jsem vzala kuřecí mleté z Vetamixu - to proto, že jsou tam jemně mleté kostičky, které psy staví. Po třech dnech pomaloučku přecházet na normální stravu.
Dávej si ale pozor jakmile přestane průjem, abys nezpůsobila zácpu. Jednou jsem to s Beapharem přehnala... Brambory a hlavně mléčné výrobky bych vůbec nedávala. Rýže je na uhlohydráty (tj.sacharidy) bohatá dost. Jogurt dám fence občas - ale jen kelímek bílého na vylízání co zbyde po mně.
Adelo
Já musím dávat jogurt denně jinak se nemůžou vykakat, baští royalku a do ní míchám activii , jak jim dám pribiňák tak mají zase průjem
Měla jsem pejska 14 let, měl ke konci života problémy s ledvinami a tudíž i se zažíváním. Dokonce ho chtěli na jedné klinice utratit pro hodnoty,které mu naměřili v krvi.Zkrátka měl pak už metastázy.Ale kromě trávení nevykazoval jiné příznaky, bolesti evidentně neměl, takže jsme se s doktorkou dohodli na dietní stravě. Nejdřív měl dietní suché žrádlo od ní, ale to on moc nežral (byl to původně vesnický pes a nebyl na to moc navyklý), ale pak se osvědčilo právě vařené kuřecí maso s rýží případně těstovinami. Zásadně jsem musela dávat tak 1/3 masa na 2/3přílohy,protože bílkoviny v mase zatěžují trávicí proces. Když ho chytl průjem či zvracení (což mívají psi i při chřipkách a nachlazení),tak byl den o hladu, pil po troškách, aby to udržel žaludek a pak dostával vařenou rýži s mrkví a masem opět po troškách.K pití jsme dávali slabý! černý čaj,protože černé uhlí jsme do něj nemohli dostat (a jakýkoliv prášek - to byl horor). Vždy to zabralo! Kuřecí naprosto libové a na malé kousíčky, rýže dost uvařená. Ale opakuji se,už to tady radili i přede mnou. Tak ať je pejskovi líp! A drž se rad doktorů!
A ještě jsme dostali na rozhozenou střevní mikrofloru od průjmu pastu Probican, je to probiotikum a moc to psím střívkům pomohlo, protože kolikrát kakali až krev
já jsem od veterináře taky dostala pastu Probican plus ještě nějaký tabletky, teď nevím název, nemám to u sebe. Ale co mě děsí, 1.100 Kč zařvalo jako nic, to je fakt šílený, kolik ta péče stojí, ale nevyměnila bych naši fenečku za nic, to je jasný
Leckdy se mi zdá, že mají ty ceny za zákroky a léky u veterinářů strašně přehnaný, teď koukám na netu a ta pasta stojí kolem 150 Kč a já spolu s těma tabletkama platila přes tisícovku, brali jí ještě krev, zítra jdu na výsledky...
Tak jsem se vrátila z veteriny - krev dopadla v pořádku, takže se v podstatě neví, proč hafan má průjem. Veterinářka mi dala další Probican a píchla injekci, kdyby se to nezlepšilo, budou se podávat antibiotika. Včera jsem uvařila rýži,mrkev a maso a pes to snědl, veterinářka mi doporučila malé množství bílého jogurtu s probiotickými kulturami - Hollandia apod. Tak jsem zvědavá, ale průjem stále přetrvává Jinak je pejsek veselý a nijak nestrádá.
ivise
Tak hlavně že má chuť k jídlu a žádné jiné potíže (teplotu). Snad se to během dne upraví, hlavně dávej toho žrádla po malých dávkách, aby to dobře strávil a pití na dosah. Možná skončí na těch antibiotikách, i když kdyby to byla chřipka,tak to na krvi poznají. Ale je dobré, že je aktivní a ne letargický. Držím mu palce!
Rada je taková od veterináře a prověřená Takže ,nejdříve pejska přestat krmit 24 hod a to vůbec nic, ovšem během těchto 24 hod je nutné aby pejsek pil hořky čaj Nesmi být bez tekutin. Nechutná jim to ale musite ho nutit aby olízl prst namočeny v tomto caji- Vlazném. ne vařicím. Po uplynutí teto doby uvařit ryži s kuřecím masem ,rozemlýt na kaši a každé 2 hod dát čajovou lžičku porce kuřete s rýzí. Nepřidávat mrkev po té průjem muže být ješté vétší. Takto krmit zhruba tyden. Vše jiné nepodávat. Mého psa takto vždy zbavím průjmu Elisabeta
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.