Ahojky holky,
napadlo mě založit toto téma, protože začínám být docela zastánce názoru, že mnohdy bylinky pomůžou víc než nějaké prášky. Ráda bych, abyste do tohoto tématu psali všechny bylinky, které užíváte, jak je připravujete, na co jsou atd., také všechny bylinkové čaje, přípravky a vše, co má společné s bylinkami.
Já jsem si teď strašně oblíbila čaj na vlasy, zuby a nehty od Váni. Řekla bych, že vlasy jsou po tomto čaji opravdu kvalitnější.
Nedávno jsem narazila také na šamanskou bylinu Vilcacoru - hledala jsem o ní informace na internetu a natolik mě zaujala, že si ji jdu dneska koupit do lékárny a jsem zvědavá jak bude účinkovat.
I já raději sáhnu po bylinkách než po jakémkoliv chem. přípravku. Bohužel v dnešní době je všechno stavěné na chemii a tělo je na ty mega dávky tak zvyklé, že mnohdy bylinky už nepomůžou. Myslím tím, že raději si mnozí koupí na nachlazení silný Paralen Plus, místo toho, aby sáhli po sypaném šípkovém čaji, heřmánku atp. Celá přirozená mikroflóra v těle je ta tam...
Já osobně na podporu imunity používám echinaceu (místo levných šumivých vitaminů C, jenž zatěžují játra a ledviny), popíjím nejrůznější bylinkové čaje (místo coly, kafe), piju syrovátku a v ní se i koupu. Místo kapek do nosu používám Vincentku nebo mořskou vodu a mohla bych pokračovat... Chystám se i na celkovou detoxikaci organismu pomocí bylinek. A určitě můžu říct, že tahle cesta je mi daleko sympatičtější, než věčně nasazená ATB a návštěvy doktorů, kteří nehledají příčinu, jen rychle, rychle napíší chemii a pryč.
Ahoj, já na bylinky nedám dopustit, také vše raději řeším přírodní cestou, dokud to alespoň trochu jde. Mátový, šípkový, heřmánkový čaj je u mě na denním pořádku, mám je ráda. Máta mi skvěle pomáhá na zažívání, takže ho nepiju radši moc často, aby ještě fungoval. Ale šípkový piju skoro pořád. Při nachlazení mám ráda lípu, krásně voní, a různé průduškové směsi. Pro čisticí kúry je dobrý čaj z kopřivy. No a zmíněný heřmánek kromě čaje používám snad na všechno - na pleť při napářce nebo k omývání, na vlasy jako zábal či na oplachování, občas do koupele....Je vážně výborný...prostě méně je někdy více.
mám moc ráda bylinkové čaje - lípa, černý bez, šalvěj na nachlazení. Šalvěj je moc dobrá na odkašlávání.
Heřmánek na bolení břicha nebo po těžkém jídle. Taky se ho chystám vyzkoušet na vlasy..ale nějak jsem se k tomu ještě nedostala.
Na jaře kopřivový čaj jako detox. Mátu piju, protože mi chutná, ale nemá se to s ní přehánět
Na večer mám ráda meduňku - miluju její vůni, uklidňuje.
Na spaní je dobrý chmel - ale zatím jsem netestovala.
ahoj,
já si kupuji zelený čaj a heřmánek.. do hrnku si dám 3pytlíky nechám louhovat tak 20minut a pak to do sebe kopnu
pytlíky pak dám na dětský ubrousek do lednice nechám vystydnout a poté ubrouskem otřu obličej a pytlíky přiložim na oči..fakt super
také je dobré heřmánkem splachovat vlasy a to dělám jednou za uherák tak, že si do velké nádoby nechám louhovat celou krabičku cca 10kč poté si ve vaně polévám vlasy a louhuju se ještě celá..když vylezu na vysušené vlasy ručníkem dám na konečky vlasů trochu olivového oleje
Cituji Martini: Nedávno jsem narazila také na šamanskou bylinu Vilcacoru - hledala jsem o ní informace
V prvé řadě také používám bylinky a hlavně jako prevenci. Vilcacora je jedna z nich. S pletí ještě bojuju ale je to uz lepší. Mám suchou a na ekzemy citlivou pokozku. Pokud ma nekdo nejaký tip na uklidneni pokožky tak sem s nimi.
Reaguji na indulonka2:
neviem čo od toho očakávaš,ale hermánek pleť vysuší po aplikácii na pleť.Na druhej strane naparenie pleti ním otvorí póry a uľahčí jej čistenie.
já si nemůžu dělat napařování , mám rozčířené žilky na nose a tvářích,ale po aplikaci heřmánku mám krásnou pleť a potom sem nanesla bambucké máslo, ale zajímalo by mě jaké ještě bylinky bych si mohla potírat na obličej děkuji
Reaguji na indulonka2:
na rôzny typ pleti je vždy špecifická bylina,na mastnú sú dobré tie kamilky.
neodporúča sa mydlo,vhodná je šalvia,levanduľa,lipa - odvary a čistenie ovocnými šťavami -2x do týždňa jablková šťava,hruška, upraví sa Ph hodnota pleti.. Dobré je aplikácia smotany, mlieka,syrovátky, 2x denne potierať tvár.Výborná na citlivú pleť je včelia kašička alebo medová maska - 1x týždenne.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.