arrow
profile_image
Martin K.
od 11. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den,
zřejmě chybným čištěním zubů, používáním tvrdých kartáčků či částečně vrozenou dispozicí, se mi podařilo v 35 letech mít obroušené krčky u předních zubů. Na třech předních zubech se mi u kořene odbrousila sklovina a na takto vnziklé místo se zřejmě začala usazovat pigmentace (kafé, červené víno, občasné kouření atd.) Je mi to nepříjemné a mnohdy ve společnosti se hlídám, aby úsměv nebyl natolik odvázaný, že bych ukázal tento handicap. Rád bych se zeptal jakým způsobem se tato vada řeší. Bylo mi řečeno paní doktorkou, že se to částečně odbrousí a nanese pak bílá plomba. Cena jednoho zubu 600 Kč. Absolutně nemám ponětí o tomto zákroku, má někdo podobné zkušenosti, byla by nějaká rada jak to řešit atd. ?

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Řeší se to tak, jak Ti řekla paní doktorka. Pokud je defekt menší, tak se aplikuje ochranný lak, jehož účinek je pouze dočasný. Podle mě jsou Tvé defekty rozsáhlé a omezují Tě sociálně a esteticky - rozhodně bych volila výplně.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ještě doplním, že se na to dává tzv. fotokompozit. Nejprve bílá výplň zubu, následně barevný lak, aby se plomba sjednotila a poté se nasvítí uv lampou, aby vše zatuhlo.
Pokud se brousí krčky, obvykle zubař nabízí lokální anestezii, protože je to více citlivé.
Kvalitní zubař takovou opravu udělá k nerozeznání od zbytku zubu.
Nevydrží to navždy...to hodně souvisí se správnou péčí o zuby, ale při správné péči jsou to roky.
Cena je obvyklá, i když záleží na množství materiálu - velikosti opravovaného místa, podle toho se stanovuje cena.

Pokud se nepletu je i nějaký složitější zákrok, kdy se krčky zakrývají tuším vlastní dásní.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Erinka: Ano, to někteří specialisté dělají. Jenže to má několik háčků.., aby to mělo smysl, tak musí být tzv. ustupování zastaveno. Nemá smysl to dělat tam kde dásně stále ustupují. Pacient se musí naučit správně dbát o hygienu úst. V ústech se nesmí vyskytovat žádná infekce, protože pak lze stav spíš ještě zhoršit.
Zjednodušeně se rozruší tkáň dásně a nechá se znovu přirůst. Je to, ale docela běh na dlouhou trať. Protože jíš a piješ a každé takové odkryté místo je pak víc rizikové pro zanesení bakterií např. z jídla.

Nicméně o dásně se dá pečovat i běžnými způsoby nebo zásahem lékaře, ten je však dost drahý.. a také bolestivý - nicméně má rychlejší (ne rychlý) efekt.
Je to hlavně o sebekázni.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené