Já jsem se nedávno ptala mamky a ta říkala, že utratí tak 8.000 Kč za jídlo (4 dospělí)... O zdražení zatím nic neříkala, ale já co jsem se dívala teď nedávno, tak je to hnus :/ Chodila jsem mezi regálama a srovnávala si ceny jaké byly před max 5 lety, to Vás hned přejde chuť na všechno jídlo... Je to smutný, navíc většina ani není tak kvalitní, aby za to mohli chtít tolik peněz... Ale stejně je to hrozné dávat tolik peněz jen za hloupé jídlo, že? Škoda, že člověku nestačí voda a vzduch
600 na jídlo měsíčně to je můj rozpočet na jídlo tak na 3 dny, když se uskromním...
To máš tak na jogurt s rohlíkem a třikrát za den....
Jinak jsem zatím žádné zdražení nepocítila.
Cituji Jully: Pokud Mia dá měsíčně za jídlo 600,-, znamená to, že denně utratí za jídlo 20,- Kč Tuhle lež jí myslím nezbaští nikdo.
První co mě napadlo, že třeba dotyčná žije u maminky co vaří, a tím pádem počítá útratu jen když si kupuje jídlo např. v restauraci, ale zas píše, že žije sama a chodí do zaměstnání, takže pokud je opravdu tohle vše, co projí, tak to klobouk dolů, takhle nezvládnou šetřit snad ani moji prarodiče.
Teoreticky si dovedu představit, že by to šlo, pokud se do té částky nepočítají ty obědy v zaměstnání, ale i tak by to znamenalo jíst opravdu jen doma a to pouze jídla typu krupicová kaše, lívance nebo škubánky a k snídani suchý chleba, moc ovoce, zeleniny a masa v tom asi nebude.
Cituji Mia13: ahoj tak to je trochu moc ne? Já tedy žiju sama, s přítelem se střídáme ve víkendových návštěvách. Pouze za jídlo utratím cca 600 Kč měsíčně. Obědy mám v zaměstnání.
Můžeš napsat, jak vypadá tvůj jídelníček za den?
Cituji Jully: Pokud Mia dá měsíčně za jídlo 600,-, znamená to, že denně utratí za jídlo 20,- Kč
20 Kč si spíš dovedu představit cenu jen za snídani - např. celozrná bageta (6 - 9 Kč), namazat nějakou lučinou nebo Almette třeba, na to plátek sýra, pár cherry rajčátek nebo pár koleček papriky, kousek ovoce, pytlík čaje
Cituji HanLiu: To máš tak na jogurt s rohlíkem a třikrát za den....
spíš na dva jogurty denně (a nic jiného)
Cituji Minette: 20 Kč si spíš dovedu představit cenu jen za snídani - např. celozrná bageta (6 - 9 Kč), namazat nějakou lučinou nebo Almette třeba, na to plátek sýra, pár cherry rajčátek nebo pár koleček papriky, kousek ovoce, pytlík čaje
já myslím, že je jasné, že je to nesmysl, prostě si 600,- vymyslela - navíc i proto, že Mia v jiném tématu píše "je mi 25 a dopřávám si ten luxus jíst pravidelně a vyváženě"
Holky, my taky utratíme plus mínus 4000 Kč jen za jídlo určené pouze do domácnosti. Nepočítám sem obědy v zaměstnání, návštěvu restaurací, pitný režim v práci, přítelovi laskominy v kantýně apod. Máme rádi kvalitu a dobré jídlo, žádné blafy. Minulý týden jsem dělala velký nákup a jako jo, divila jsem se. Přítel ujíždí na Bohemia Chips, velké balení z 35 kč na 43 kč. Jenže nekupte mu je, že jo? Pro mě je zase zdrcující cena za zeleninu, ledový salát, salátové okurky, cherry rajčátka Ale jak už bylo psané, zelenina je hlavně obdobím
U nás v práci nám nabízejí obědy za cca 60 Kč(navíc to je malých vaničkách) a když si spočítám kolik stojí mleté maso , brambory a nějaké to koření. Tak raději doma udělám sekanou pro mě a mého přítele.
Ta zelenina mi taky vadí a co se týká Bohemia chips , tak ty jsou teda vážně drahý /
Někdy takové věci kupuji , ale hnedka se to u nás sní.
JInak jak jsem psala na úvodu . Už teď nevycházím se 4 000 Kč.
Přitom to nevypadá ,že by mi v zaměstnání přidali na platu /
Cituji Mia13: Pouze za jídlo utratím cca 600 Kč měsíčně.
Mě jako první napadlo, že chtěla napsat 6 000 Kč.
méně než
10 příspěvků
Mě se zdražení nijak zvlášť nedotklo, jíme pořád stejně, sezonní zelenina, levné luštěniny, maso nakoupím do zásoby, když je v akci, levný eidam a kvalitní šunku. Za měsíc bych odhadla 2500-3000 korun pro dva, někdy i méně, když mi maso nakoupí mamka(nevím, proč to dělá, ale je to milé). Jediné, co je celkem drahé, je pečivo, konkrétně celozrnné bochánky, bagetky... 9korun za kus bych nedala, tak jíme žitný chléb a celozrnný tousťák
Reaguji na darig: 9,- drahé? A kolik by to tedy mělo podle Vás stát?
No a žitný chleba kupuju taky... Bochník vyjde na 50,-(opravdu žitný, ne kombinace atd) tak mi to přijde těch 9 Kč v klidu.
méně než
10 příspěvků
Cituji Minette: Můžeš napsat, jak vypadá tvůj jídelníček za den?
tak to bych nevěřila, jakou debatu můj příspěvek rozpoutá. Kdybych to věděla, tak to snad ani nezmiňuju.
Takže u maminky nežiju, ale je pravda, že od ní spoustu potravin jako vejce, džemy, občas nějakou buchtu dostávám každý týden
Studentka sice jsem, ale zároveň na plný úvazek pracuji v jedné mezinárodní firmě...
DOTOVANÉ obědy ve firmě mě vyjdou měsíčně cca na 500Kč. Obědy jsou velké a celkem bohaté, většinou si odnáším dezert, ovoce, zelenina na odpolední svačinu. Jistě chápete, že maso mi stačí jednou denně a k večeři ho už nepotřebuji, stejně jako polévka, porce dušené zeleniny, miska syrové zeleniny, popř. kus ovoce.
Dalších 500- 700 měsíční útrata za potraviny v obchodě. takže celková útrata je max 1200Kč měsíčně. Výdaje si zaznamenávám, takže mám v tomto dokonalý přehled.
DO potravin nepočítám alkohol, případné návštěvy restaurace, drogerii apod.
Z průmyslově vyráběných uzených výrobků mám strach takže je moc nekupuji, ani žádné polotovary jako pizza do trouby, předsmažený hermelín; ovocné jogurty, sušenky, sladkosti, zavařeniny apod.
A můj jídelníček? Snídaně: bílý jogurt s domácí marmeládou, müsli, lněným a slunečnicovým semínkem, popř. nějakým ovocem nebo chleba se sýrem, s medem
svačina: domácí jablka, kus okurky, velká káva s mlékem, popř si koupím pečivo v kantýně, když mám jó hlad
oběd: viz výše
svačina: viz výše
večeře: pro sebe samotnou se mi nechce vařit, takže třeba smažená vajíčka, mléčná rýže s medem, chleba s něčím, tvaroh, cottage..prostě jak kdy.
Vařím tak 2-4x měsíčně o víkendu s tím, že většinou suroviny kupuje přítel..
takže věřte nebo ne, prostě finančně mě to vychází takto, nestrádám a nemám pocit, že se omezuji. Na druhou stranu uznávám, že jsem šetřivá povaha (i když to v podstatě vůbec nemám zapotřebí). Rozhodně však nemůže být řeč o tom, že jsem o chlebu a vodě a nebo spíče o rohlíku s juniorem!
Snad Vás tahle odpověď moc nepobouří, ale prostě já to mám takhle a asi jsem byla naivní, když jsem si myslela, že ostatní neutratí o moc víc
Cituji Mia13: a asi jsem byla naivní, když jsem si myslela, že ostatní neutratí o moc víc
Málokdo má domácí džemy, zavařeniny, vejce, napečeno od mámy a to celkem pravidelně.
Málokdo do jídla nezapočítá útratu v restauraci (viz tvůj první příspěvek).
Ostatní také do jídla počítají útratu za "společné" vaření s partnerem.
A také, tak bohaté obědy za 500,-Kč/měsíc by obvykle neposkládali ani studenti v menze.
Takže proto většina utratí násobně víc.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.