Ahoj slečny,
chtěla bych se zeptat na nějakou radu jak se zbavit zubního kamene.V říjnu jsem byla u hygienistky,která mi ho odstranila,tvoří se mi na vnitřní straně na dvou-třech zubech,poradila jak čistit atd..Následně za měsíc mi ho zubařka odstranovala znovu.Ted jsou to necelé dva měsíce a mám opět kámen na těch samých dvou zubech i přes používání Elmex,Sensodyne past,mezizubního kartáčku atd..
Môjmu priateľovi sa robil tiež často zubný kameň, ale odkedy používa elektrickú kefku tak sa to výrazne zlepšilo.
Napr. Braun Oral-B Professional Care OxyJet 3000 OC20 ústní centrum
Môjmu priateľovi sa robil tiež často zubný kameň, ale odkedy používa elektrickú kefku tak sa to výrazne zlepšilo.
Napr. Braun Oral-B Professional Care OxyJet 3000 OC20 ústní centrum
Měla jsem pořád dokola zubní kámen na prostředních spodních zubech. Nevim, jestli je to možné, ale zhubla jsem a ono to zmizelo. Asi to u mně byla nějaká špatná strava
Tak s tím mám momentálně taky problém. Spodní prostřední zuby, zevnitř, u dásní. Navíc u těch samých zubů mám neustále opakující se, vleklý, nehojící zánět :-/ ty zuby, to je někdy k zbláznění... Zubní kámen by měl údajně být dlouho neodstraněný plak, který "zkamení", přitom si myslím, že čistím důkladně, nebo se o to alespoň snažím. No tak nevím.
Souvisí to i s tvrdostí vody. Mně zubař tento týden říkal, že jeho sestra, která pracovala v Brně s tím měla problémy pořád a co se odstěhovala na Vysočinu, tak má pokoj... Taky to hodně ovlivňují minerály obsažené ve slinách - někdo jich má míň, někdo víc - a pak se tvoří neustále kámen... Co já pamatuju, tvoří se mi snad už od 2. třídy a to i nyní (používám mezizubní kartáčky, chodím na dent. hygienu).
Cituji Veronika8888: hodně ovlivňují minerály obsažené ve slinách - někdo jich má míň, někdo víc - a pak se tvoří neustále kámen.
K tomu také ještě přispívá co jíme a pijeme.
Omezit se to dá pravidelně nechat v puse působit peroxid vodíku.. 3% běžně dostupný v lékárně a doplňkově, ale rozhodně ne příliš často, tak cca 1x týdně použít na postižená místa elektrický zubní kartáček.
Doplňkově proto, že velmi efektivně mechanicky čistí, ale tím při častějším používání poškozuje zubní sklovinu - obrušuje ji a také při častém použití má vliv na odhalování krčků.
Jednou za čas neuškodí, ale pomůže.
Doporučuju Curaprox 1006- jednosvazkový zubní kartáček, od té doby, co ho používám, nevím, co je to zubní kámen, ani pigmentace.
Jednoduše řečeno - zubní kámen je zmineralizovaný plak. Takže je důležitá prevence, která spočívá v dokonalé technice čištění zubů - nic víc, nic míň. Člověku chvilku trvá, než si tu techniku osvojí. Nemá cenu se tady o tom rozepisovat, navštěvuješ dentální hygienistku, určitě ti to vše vysvětlila.
Kdy jsem se ptala zubaře, tak mi řekl, že se zubní kámen dělá z určitého jídla nebo pití. Proto by se musel dát kousek zubního kamene na rozbor a tam by vám zjistili z čeho se to dělá a co by jste neměli jíst, aby se vám neděl. Jinak na to nic moc nezabírá. Zuby si můžete čistit 20x denně nebo 1x denně a máte ho tam pořád.
Cituji Happyday1991: dát kousek zubního kamene na rozbor
Je rok 2013. Zubní kámen byl na "rozboru" už milionkrát.
A výsledek "rozboru" je:
Cituji ryamara: Jednoduše řečeno - zubní kámen je zmineralizovaný plak
Pokud vás trápí zubní kámen, chce to zlepšit techniku čištění. Nebude plak = nebude kámen. Plak jsou bakterie. To, že je nevidíte neznamená, že tam nejsou.
Cituji čepička: Doporučuju Curaprox 1006- jednosvazkový zubní kartáček
Sólo kartáček je dobrý pomocník, ikdyž zrovna CPX 1006 je dost tvrdý.
Reaguji na Johannka: Samostatný kartáček nemám lze asi sehnat jen na netu?
Reaguji na janina1010:
CPX 1006 bývá dostupný v lepších drogeriích, CPX 1009 si nekupuj vůbec. Dobrý jednosvazkový kartáček dělá fa TePe, ale ten lze tuším sehnat jen v lékárně, případně v obchodech Profimedu.
Na zubní kámen pomáhá např pití vína. Kyselinky ve víně rozpouští zubní kámen a čištěním se odstraní.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.