Já jsem si zkoušela nanečisto DELF testy úrovně B1 (druhé nejlehčí- je A1, B1, A2, B2,..) a pro začátečníka mi přišly v pohodě...do úřadů, kde vyžadují francouzštinu berou od A2 tuším..
Já budu dělat A2...učím se 5. rok...testy jsem si taky zkoušela, ty mi nepřišly tak těžké, největší strach mám z toho rozhovoru, zajímalo by mě právě jestli to někdo dělal a jak to probíhalo...
já na ně nešla, i když jsem mohla (z lenosti), ale spolužačky šly, pak vyprávěly, jak ta ústní byla úplná pohodička, že dostaly skoro plný počet bodů. Jenže my měly učitelku, která nás dost pérovala a naše úroveň byla všeobecně slušná. Bylo to po 3 letech (2-3 hodiny týdně)
Cituji Markett: á jsem si zkoušela nanečisto DELF testy úrovně B1 (druhé nejlehčí- je A1, B1, A2, B2,..) a pro začátečníka mi přišly v pohodě...do úřadů, kde vyžadují francouzštinu berou od A2 tuším..
Opravdu jsou ty úrovně seřazené takto? Pže "normálně" to bývá A1, A2, B1, B2, C1 atd... B1 je už dost vysoká úroveň jazyka, já jsem vyšla z gymnázia a s maturitou z Aj s úrovní A2 a to už sem uměla všechny možné časy...
Cituji maatja: Opravdu jsou ty úrovně seřazené takto?
Nene, je to A1, A2, B1, B2. B2 je nejtěžší.
Ivettkaa
A jakou úroveň dělaly, nevíš?
Aha, tak to pardon, měla jsem špatné info, ještěže jste mě vyvedly z omylu .
Já dělám FRJ 5.rok, ale máme šílenou učitelku, která nic nenaučí, tak si moc netroufám (testy bych dala, ale myslím že ne ten rozhovor). Ale uvažovala jsem nad tím, jelikož se to dělá přímo na našem gymplu..
S těmi úrovněmi je to tak, jak píše maatja - nejnižší A1, nejvyšší C2. V požadavcích na VŠ (filologie) jsme měli požadavek FJ na úrovni B2, což myslím tak odpovídá maturitě, pokud se skutečně neflákáš a umíš všechno co máš, tj. nesázíš jen na to, že to "nějak uděláš"... B1 mi přijde jako standard.
Ve čtvrťáku na GY jsem dělala DELF B1 (po 4 letech studia, kdy první dva roky jsme se učili z trapný obrázkový učebnice pro základky...), a to mi tehdy přišlo, že nic neumím. Ale bylo to v pohodě, byl tam nějaký dopis, takže jsem se naučila jednu pěknou frázi, kterou jsem prdla na konec a bylo Při pohovoru jsem si vytáhla článek o globalizaci, měla jsem si ho přečíst (vůbec se nestresuj tím, že nerozumíš všemu), shrnout a pak se ptali na moje názory k tématu. Nikdy tě nehodnotí za názor, ale za vyjadřování (takže se mi vyplatilo neprezentovat uplně přesně můj názor, protože jsem to neuměla francouzsky říct, ale trochu jsem si to poupravila, hlavně, aby to ve francouzštině bylo tak nějak bez chyb ) Zkoušky jsem skládala v Alliance francaise v Pardubicích, zkoušející byli Francouzi a byli moc milí Vlastně všichni rodilí Francouzi, které v ČR znám, jsou moc milí.
engel2m
A Ty chodíš do nějakého kurzu, nebo se učíš ve škole? A2 po 5 letech mi přijde v pohodě, i kdybys chodila jen 2 hodiny týdně...
Já dělala B2 a C1 na AF v Brně a docela mi to dalo zabrat a to jsem rok studovala ve Francii...Pohodička to teda rozhodně nebyla.
tie úrovne su A1,A2,B1,B2,C1,C2 myslim ze uroven od B2 sa pozaduje ak cche clovek pracovat alebo studovat v danej krajine
ja idem 18.2 na B2 do AF tu v Brne,dufam ze to dobre dopadne a budem moct ist studovat do FR na semseter ci dva..alebo viac
drzim palca vsetkym ktori idu tiez na testy alebo sa aspno chystaju
Ahoj, já se chystám teď v červnu dělat DELF B1 na AF v Brně a jsem na to docela zvědavá... Nenajde se tady někdo, kdo se v současnosti taky připravuje na B1?
Reaguji na engel2m:
Na gymplu jsme zkoušeli A1-brnkačka, A2-pořád v pohodě, B1-s přípravou by to šlo, B2 už byl vysoký level, tam by to asi vyžadovalo dost přípravy, Cčka jsou, pokud vím, úrovně pro překladatele, to se nás netýkalo Pokud myslíš, že ti FRJ jde, začala bych s A2, jednička je fakt primitivní. Mě docela mrzí, že jsem si tenkát ten DELF neudělala, fráninu jsem se učila s přestávkami od třetí třídy a nedělala mi problémy, teď se obávám, že bych musela hodně oživovat, na což není čas
Já jsem dělala v únoru DELF B2 a prošla jsem. Přitom mi moc nejde gramatika a s mluvením to taky není žádná sláva. B1 myslím bude celkem v pohodě, stačí když člověk umí dobře aspoň něco - třeba porozumění textu nebo mluvenému slovu. Stačí mít 50 % ze 100 aby ta zkouška byla považována za úspěšnou.
Já teda teďka splinla C1 a měla jsem z toho strašný stresy, protože jsem slyšela, jak se o mě za dveřima baví, že moje prezentace nebyla na úrovni C1 (hlavně protože jsem jsem nepoužila fakta z dokumentace, ale mluvila jsem o svých zkušenostech s tématem). Nakonec mi z té části dali 8 bodů a z ostatních jsem měla kolem 15-20, takže to vyšlo. Jde o to nahnat co nejvíc bodů na porozumění ústním a písemným a pak ty projevy jsou dost o tom jestli ti sedne téma a jaký máš k tomu nápady.
Jinak co jsem se dívala na výsledky ostatních, tak se skoro nestává, že by ti z nějaké části dali míň jak těch 5 bodů, lidi to spíš neudělají proto, že v součtu nemají 50.
A není pravda že tě nehodnotí podle názoru. Ve vyšších úrovních musísš svůj názor vyšvětlit a presentovat dost přesně a precizně, né žádný obecný žvást. Můj problém byl taky v tom, že jsem na dané téma v ústní části žádný názor neměla.
Reaguji na Bajucha: tak C1 je úplně super, to musíš umět už hodně dobře já jsem z frániny maturovala, ale myslím, že kdybych dala úroveň B1 tak budu ráda))
jak dlouho se učíš fráninu?
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.