Zásady založení nového tématu

Dříve než založíte nové téma, pročtěte si prosím níže uvedné zásady.Pokud se jich budete držet, Vaše diskuzní téma bude mít velkou šanci na mnoho užitečných reakcí odstatních uživatelů Omlazení.cz

Jedinečnost

Nejdříve hledejte. Pokud téma, kde by se řešil váš problém nebo prostě to, co vás zajímá, nenajdete, založte si vlastní. Duplicitní témata smažeme.

Užitečnost

Zvažte, zda váš problém, může být i problémem někoho jiného. Užitečnost tématu pro ostatní je základním kriteriem jeho existence. Témata typu Jak mi sluší tento svetřík? smažeme.

Popisný a srozumitelný název tématu

Název tématu by měl srozumitelně popsat, o co se ve vámi zakládaném tématu jedná a co by tedy mělo zajímat ostatní. Témata typu Už vážně nevím co s tím! či Jsem muž a ptám se bez váhání smažeme

Název bez vaty

V názvu tématu nepište zbytečné fráze typu vaše zkušenosti, znáte někdo, znáte a používáte, poraďte prosím, pomóc! a podobně. Celé Omlazení.cz je o zkušenostech, znalostech, radách a pomoci; rozumí se samo sebou, že na váš úvodní příspěvek tématu budou reagovat lidé, kteří o daném tématu něco ví z první ruky a budou vám chtít pomoci.

Forma

Název tématu začněte velkým písmenem, ale zakončete bez tečky (či dokonce tří teček). Vyhýbejte se otazníkům. Na vykřičník v názvu tématu ani nepomyslete! Používejte diakritiku. Téma, které v názvu či prvním příspěvku nebude mít háčky a čárky, smažeme. Nepoužívejte SAMÁ VELKÁ PÍSMENA.

Uzavření tématu autorem

Svá témata v okamžiku vyřešení uzavírejte (označujte jako vyřešené). Toto oprávnění má pouze autor/ka tématu.

Srozumitelný úvodní příspěvek

Úvodní příspěvek musí být srozumitelný sám o sobě, bez odvolávání se na nadpis (název tématu).

Proto v úvodním příspěvku nepoužívejte zájmena zastupující nějaké podstatné jméno z názvu tématu, ale svůj podnět z názvu tématu celými větami rozveďte.

Nepište tedy například: Jaké máte zkušenosti s tímto krémem? Pište: Jaké máte zkušenosti s krémem Nivea?