Cituji Caisy: Jinak ještě,přijde mi,že ty náušnice od nastřelování jsou šíleně utáhnuté,úplně přilepené na uchu což také není dobré
No já nevím, já jsem tam měla místa dost a šly mi i sundat, ač se musela vynaložit trochu větší síla, než u normální náušnice. Možná je více druhů.
A když už se to tady tak řeší, kde jaký člověk, který ví něco o akupunktuře se z dírek na uších zhrozí, takže... Myslím, že není třeba všechno zbytečně řešit, jinak by se z toho jeden zbláznil
Já si nechávala dělat dvě najednou... (jehlou u chirurga, protože mi to doporučila kámoška...)
Cituji Caisy: mám nastřelenou náušnici nahoře ve chrupavce
nj. ale to je tou chrupavkou, tam to bolí vždycky a hojí se taky o dost hůře než jen v "mase"
Ahoj já si také nechala naušnice nastřelit dvě najednou do jednoho ucha (klasický mám už od malinka) a asi za týden jsem tam šla znovu nechat si jednu nastřelit do chrupavky nahoru do druhýho ucha ale je fakt že se to hojilo celkem pomalu. Takže poslední už jsem si propíchla sama a do týdne mě to už skoro nebolelo (to ale už nebyla chrupavka). Ale za sebe radím nech si ji radši nastřelit sice se to dýl hojí ale zase je to rychlejší a myslím že to tolik nebolí+ taky si myslím že tím tolik nerikuješ znám taky hodně lidi co s propíchnutou dirkou měli pak problémy. držím palce
Děkuju... A můžu se ještě zeptat jestli se dá propíchnout ucho nahoře bez toho, aby se propíchla chrupavka? Bolí hodně prostřelení druhé dírky? A za jak dlouho si můžete vyndat náušnice z propíchnutého ucha?
Reaguji na Selestiana:
Podle toho ve kterém místě Nastřelení vůbec nebolí Náušnice se vyndává + - po šesti týdnech
Reaguji na Selestiana:
kamarádka to tak má, svůj účel to splní ale přeci jen podle mě vypadá líp když je to v chrupavce, takhle je to jakoby jen na kousíčku toho ucha. Ale zas to měla zahojené raz dva, mně se chrupavka hojila dýl jak půl roku
Cituji Minnies: hodně se od toho upouští a divím se, že to dnes ještě někdo dělá, hojí se to dost dlouho
To bude nějaká blbost. Dcerce jsme nechali píchnout ouška jehlou a byla to katastrofa, hnisalo to, krvácelo, bolelo ji to. Pak nastoupila do nemocnice na operaci a v nemocnici nesměla mít náušnice. Takže jsme je vyndali a během 14ti dnů ji dírky zarostly. Tak jsme pak šli po cca 1/2 roce k doktorce a ta ji náušnice nastřelila. Bylo to rychlé, ani kapička krve a má krásné dírky. Znovu už bych jí to píchnout jehlou nenechala.
Cituji LucieVip: To bude nějaká blbost.
píchá se jehlou, tenkou, kdežto nastřeluje se přímo naušnicí která má konec tupý, kůži tedy víc naruší. Blbost to není, já je měla taky nastřelené a kdybych si mohla vybrat, nechám si je pichnout u piercera. Stejně tak své dceři (až ji jednou budu mít). Žádné nastřelování a už vůbec ne žádné pichání v porodnici od sester, brrr
v pubertě jsem si nechala nastřelit pět naušnic - a žádná se mi nikdy nezahojila :/ většinu materiálů odmítá (narozdíl od dírek píchnutých normálně). Takže je nechávám zarůst a nechám si píchnout normálně. Jinak proč nenastřelovat hezky vysvětlují na stránkách pro mě jednoho z nejlepších studií v čr (tribo):
Používáte ve studiu nastřelovací pistole nebo jednorázové kanyly /jehly/?
Naše oficiální stanovisko je takové, že pouze sterilní jednoúčelové vybavení je vhodné pro bezpečné piercingové aplikace.
Nemožnost tyto piercingové pistole sterilizovat je jedním z předmětů diskuse o tomto vybavení. Mikroskopické částečky krve se moho dostat do vzduchu a kontaminovat pistoli. Jestliže se poté jakákoliv část nastřelovacího trnu dostane do kontaktu s pistolí, může dojít k přenosu choroboplodných mikroorganismů. Virus způsobující hepatitidu je schopen poměrně dlouhou dobu přežívat v neživém prostředí, proto je přenos tohoto druhu choroby prostřednictvím podobného vybavení možný.
Dalším protiargumentem je fakt, že většina nastřelovacích trnů je poměrně tupá, a proto je k provedení piercingu třeba použít značné množství síly. Výsledek pak mnohdy připomíná spíše zranění při nehodě než piercing a také z něj zákaznící mají podobný pocit. Používání ostřejších, sterilních jehel přispívá k provedení bezpečného a příjemnějšího piercingu.
Diskutuje se také o faktu, že trny jsou pro některé ušní boltce příliš krátké, což může způsobit komplikace. Šperk se může zcela zaříznout do ucha, přestože bylo nastřelení technicky dobře provedeno. Jestliže jsou příliš těsné, piercingy se také špatně čistí. Ani u úzkých lalůčků není kolem šperku moc místa. Cirkulace vzduchu a krve je omezená, což prodlužuje a znesnadňuje hojení. Může se objevit otok a/nebo jizva. Také motýlkovitý konec tohoto typu šperků představuje riziko, neboť se na něm snadno zachytávají nečistoty.
Problémem je také snadná zneužitelnost nastřelovacích pistolí. Někteří "profesionálové" absolvovali pouze minimální nebo dokonce žádný výcvik. Někteří se dokonce nezastaví u propichování uší, ale nastřelují šperky do obočí, jazyka, nosu, pupíku a dalších částí těla. Většina výrobců nastřelovacích pistolí před takovýmto počínáním důrazně varuje, což ovšem nezabrání častému zneužití tohoto vybavení. Takže pozor: takovéto počínání je absolutně nevhodné a je velmi nebezpečné!
Správné použití sterilního jednoúčelového vybavení a sterilních piercingových šperků je nejlepší způsob jak předcházet přenosu choroboplodných zárodků během a po zákroku.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.