Zdravím,
chci se zeptat, jestli je tady někdo, kdo studoval/studuje tento obor na MUNI, případně zná někoho jiného? Budu ráda za každou informaci a zkušenost.
Díky
Reaguji na zabvicka:
Není nijak zvlášť náročné.
Jde o kombinovanou formu studia - přednášky pátky/soboty (výjimečně jiný den, spíš ne), výuka 5-6x za celý semestr, účast nepovinná (možná malé výjimky).
Uplatnění... no.
Uplatnění je - jako VJU na soudech. Ale stav soudů je tristní.
Reaguji na lulamae: Ty jsi tam studovala? Jak jsi byla spokojená?
Uplatnění je všude problém, ale na druhou stranu věřím, že když člověk opravdu chce a snaží se, tak místo najde.
Cituji lulamae: de o kombinovanou formu studia - přednášky pátky/soboty (výjimečně jiný den, spíš ne), výuka 5-6x za celý semestr, účast nepovinná (možná malé výjimky).
Já bych to trochu poopravila (studuji jiný obor na MU, ale také kombinovaně, takže mám se studenty VJU společné některé přednášky). Výuka probíhá v pátek a vždy na začátku semestru jedno pondělí a úterý. Takže pro pracující dost nepraktické, ale na druhou stranu přednášky nejsou povinné (až na malé výjimky). Zatím mám za sebou první semestr (máme stejné předměty jako VJU) a studium mi přijde jednoduché (oproti jiným studiím, co jsem absolvovala).
Reaguji na zabvicka:
VJU jsem nestudovala, mám za sebou klasické právo.
Ale na Bc. oboroch mám známé.
Jinak souhlas s doplněním od Ivonie.
Tento obor nestuduji, ale absolvent se uplatní nejlépe jako vyšší soudní úředník na okresních, krajských a vrchních soudech. Pracovníků na této pozici je po celé republice velice málo a je o ně bitka. Práci mohou totiž vykonávat pouze lidé po absolvování speciální justiční školy (já) nebo absolventi právnických fakult a nebo absolventi právě tohoto oboru. Na soudu je to jedna z vyšších pracovních pozic, nicméně plat není nikterak závratný, takže absolventi práv o to nemají příliš zájem, což chápu. Další uplatnění je na podobné pozici u státních zastupitelstev a nebo by se to mohlo líbit nějakým advokátům, že by tě přijali na pozici administrativního pracovníka do kancu, který se lehce vyzná v oboru. Mě práce vyššího soudního úředníka velice baví a naplňuje, ale to je subjektivní názor.
O tomto studiu jsem také uvažovala, ale zaměstnavatel mi umožnil vystudovat při práci právě justiční školu. Je to bez titulu, ale stačí to. Kdybych do budoucna uvažovala o tom, že chci titul, určitě na tento obor také zamířím.
Cituji Ivónie: Já bych to trochu poopravila (studuji jiný obor na MU, ale také kombinovaně, takže mám se studenty VJU společné některé přednášky). Výuka probíhá v pátek a vždy na začátku semestru jedno pondělí a úterý. Takže pro pracující dost nepraktické, ale na druhou stranu přednášky nejsou povinné (až na malé výjimky). Zatím mám za sebou první semestr (máme stejné předměty jako VJU) a studium mi přijde jednoduché (oproti jiným studiím, co jsem absolvovala).
nemám VJU ale jiný obor, ve třetím a čtvrtém semestru bylo dost povinných seminářů, takže pokud si dobře pamatuju, tak za jeden semestr jsem tam jela i se zkouškama tuším 8x (nepočítám účast na přednáškách). Jestli je to náročné či nikoliv - z našeho oboru se nás ke státnicím dostalo méně než 50%, nejvyšší úmrtnost byla třetí semestr a pak šestý
Reaguji na zabvicka:
MU je verejná vysoká škola - "školné", ani poplatky za štúdium nevyberá.
Ak nemáš za sebou žiadne iné VŠ neúspešné štúdium (tzn. akúkoľvek dobu na VŠ, ktorá nekončila titulom), tak nebudeš platiť nič.
Inak by ti mohli vymerať poplatok za predĺženú dobu štúdia.
Reaguji na zabvicka:
Fajn, takže malá matematika.
vypočítaj si 4*365 dní, a od tohto čísla odpočítaj dni, ktoré si strávila na VŠ (odo dňa zápis, do dňa ukončenia - oficiálneho).
Toľko dní máš "zadarmo".
Za prekorčenie (aj o deň) sa platí, poplatok za "delší studium".
Na PrF je to aktuálne 14.200,-Kč/6mesiacov. Pričom platíš alikvótne za čistú dobu prekročenia, a je možné to splácať.
Reaguji na zabvicka: Ahojky, já dělám na tomto oboru v Brně za týden státnice. Studium bylo celkem bez problému. Některé zkoušky opravdu nebyly zadarmo, ale rozhodně se to dá naučit. V průběhu studia jsme měli některá povinná cvičení, na kterých jsme museli být, ale vždy se to dá domluvit tak, že se místo přítomnosti napíše nějaká písemná práce. Studium je zaměřené hlavně na občanské právo a trestní, z ostatních odvětví jsme viděli minimum, spíš jde o teorii než praxi, což mi teď trochu chybí ke státnicím, ale uvidíme jak to dopadne.
Ahojky, také přemýšlím o tomto oboru na MU.
Jsou tedy povinné všechny přednášky? Když je to dálková forma studia, jak často se dochází na výuku? Třeba 2x do měsíce nebo každý týden? Studuje se třeba jen v pátek nebo i v sobotu?
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.