arrow
profile_image
halohalo
od 10. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

jaké máte zkušenosti s touto školou. já vím, že je to soukromá škola a platí se tady moc peněz. mě zajímají úroveň, kvalita a uplatnění po studiu. děkuji za vaše rady.

arrow
profile_image
Starshine
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já jsem na téhle škole dělala 2 roky magisterské studium, bakaláře jsem měla ze státní školy a kvalita výuky mi přišla naprosto v pořádku....jasně, že bylo pár předmětů, kde jsi dostala zápočet třeba za nějakou závěrečnou prezentaci nebo tak, ale většinou byly ústní nebo písemné zkoušky a úroveň dobrá...dost velké zaměření na praxi a výuka jazyků mi taky přišla na úrovni. Lidi hážou soukromé školy do jednoho pytle, ale opravdu nemůžu říct, že by tam titul dostal každý zadarmo. Uplatnění pak většinou najdeš , hodně spolužáků pokračuje v oboru,často i v zahraničí.

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Starshine: bakaláře jsem měla ze státní školy

Státní školy jsou v ČR jen 2, pravděpodobně myslíš veřejnou.

Cituji Starshine: Lidi hážou soukromé školy do jednoho pytle

To bude možná i tím, že 80-90 % soukromých vysokých škol u nás nemá moc vysokou úroveň. I když nechci křivdit, máme tu i dost špatných veřejných škol, většinou regionálních.

Cituji Starshine: Uplatnění pak většinou najdeš

Záleží na zaměření, třeba v marketingu a IT se dnes chytí skoro každej, jelikož po těchto pracovnících je velká poptávka, ale situace se samozřejmě může časem změnit a lepší škola bude i v těchto oblastech významnou výhodou.

VŠH jsem sice nestudoval, ale kdysi jsem se bavil s jednou učitelkou z té školy, kvalitu/úroveň studentů na škole ohodnotila jako dost katastrofální, je (bylo) tam prý i dost agresivních cizinců, nároky celkem nízké, ale i tak měli mnozí problémy a studium nedokončili (= nízká úroveň studentů).

Tady jsem ti našel ještě pohled dvou lidí, studentů/absolventů VŠH:

"Na Vysoké škole hotelové se mi líbí obor, který studuju, což je hotelnictví, pokud jste studovali kdysi na střední hotelovce, tak to je prej úplná pohodička) Ale toho učení celkově asi moc není. Vybrat si nejlepší obor na škole, to bylo asi to nejtěžší a nejdůležitější, ale po konzultacích se zkušenými profesionály ze školy jsem se rozhodla asi nejlíp, jak jen to šlo. Jsou tu sice obory s marketingem a managementem, ale sama paní profesorka mi říkala, že absolventi těchto oborů si pak bohužel na trhu práce většinou ani neškrtnou. Že za ní tito absolventi posléze chodí s tím, že už kolik let dělají číčníky a servírky a že nemohou pořád nic lepšího sehnat, tak že je vždy alespon musí trochu povzbudit, že přece tou prací dělají lidem hezčí den, když je dobře obslouží, usmějí se na ně a tak. To je podle mě sice hezký, ale ta škola něco stojí a dělat po ní servírku? Takže jsem prostě ráda, že mi paní profesorka dobře poradila obor hotelnictví, na kterej je i největší nával na škole, protože ho moc škol nenabízí. Učení jde zatím bez problémů, myslím, že ten klientský přístup bude pak asi hodně znát. Na škole kdysi studoval prý i Tomio Okamura, ale nedostudoval, protože se prej rozlobil, že je to škola k ničemu. No jo, měl jít na obor hotelnictví, ten je fakt super a uplatnění snad taky bude!"

"Nevím, zda na VŠH studoval Tomio či ne, každopádně pokud řekl, že mu ta škola k ničemu nebude, tak měl naprostou pravdu. Po několika letech "studia" na této škole Vám můžu s čistým svědomím říct, že by jí vystudovala i chytřejší opice. Úroveň zkoušek nulová, zapojení studentů do studia také nulové.
Jedinou výhodou této školy vidím v tom, že za 32.500 studujete vysokou školu z které budete mít titul, s minimálním úsilím a minimálním zapojením mozku. To, že se tam nenaučíte naprosto nic a kdykoli budete někomu říkat, že studujete tuto školu, tak Vám bude trapně, tak to prostě bude. ...Už snad chápete, co je VŠH zač. Pokud jste chytří, určitě sem nechodte, je to škola zejména pro méně nadané"

Jako popravdě si myslím, že se v komentářích ukazuje jedna skutečnost - o soukromky mají zájem spíše ti horší studenti, potažmo (to se tam nepíše) lidé, co potřebují akutně VŠ díky novým zákonům (starší úředníci...).

arrow
profile_image
Starshine
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na EkonomzVŠE:

no, nechci se tady dohadovat, kdo má jaký názor, mluvím z vlastních zkušeností a nepovažuju se za chytřejší opici ) měli jsme několik učitelů z veřejných škol, především VŠE kvůli managementu a ekonomii. S čím souhlasím je, že na škole je dost cizinců a že v jejich případě bych se pozastavila nad tím, jak se do výuky zapojovali a jak zvládali zkoušky.
Ale je na každém, jak využije možnost se něco dozvědět a to platí pro všechny školy, všude se jde něco nabiflovat a hned zapomenout, já jsem ocenila především praktický přínos.
Studovala jsem management hotelnictví a dostala jsem několik nabídek přímo z oboru, ne jen servírku nebo pokojskou, i když tato povolání nepovažuju za podřadná,jen vím, že uplatnění se najít dá, pokud člověk chce. Takže jasně, že když jde někomu čistě o prestiž, nevybere si žádnou soukromou školu, ale jestli slečnu zajímá některý z nabízených oborů a má zájem spíš o znalosti z praxe, pak tuto školu můžu doporučit.

arrow
profile_image
Starshine
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EkonomzVŠE: Jako popravdě si myslím, že se v komentářích ukazuje jedna skutečnost - o soukromky mají zájem spíše ti horší studenti, potažmo (to se tam nepíše) lidé, co potřebují akutně VŠ díky novým zákonům (starší úředníci...).

bývá to tak, ale neznamená to, že si z té školy nic neodneseš, pokud se snažíš studovat a zjišťovat si aktivně informace, pak má každá škola smysl. A s tím uplatněním, to je právě to, že nejvíc se uplatní lidé s technickým vzděláním, ekonomky a humanitní obory všeobecně moc neletí, soukromé nebo veřejné, to je celkem jedno

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Starshine: no, nechci se tady dohadovat, kdo má jaký názor, mluvím z vlastních zkušeností a nepovažuju se za chytřejší opici

To ani není účelem, nikdo se tu přeci nedohaduje, pouze jsem dotyčnému našel i názory zcela opačné, které též mluví z vlastní zkušenosti.

Cituji Starshine: měli jsme několik učitelů z veřejných škol, především VŠE kvůli managementu a ekonomii

Vím, někteří učitelé na soukromých ekonomkách (BIŠ, VŠFS a další) z VŠE učí. Sám jich znám hned několik, bohužel většina z nich se často rozhořčuje nad tím, s jak až moc slabou úrovní studentů se na soukromých školách musí potýkat, že musí vytvářet primitivnější testy a hodnotit je benevolentněji než na své mateřské škole.

Cituji Starshine: S čím souhlasím je, že na škole je dost cizinců a že v jejich případě bych se pozastavila nad tím, jak se do výuky zapojovali a jak zvládali zkoušky.

Ta učitelka z VŠH mi vyprávěla i o tom, jak ji jeden (myslím) Albánec jednou i fyzicky napadl, když mu nechtěla dát nějakou zkoušku.

Cituji Starshine: Ale je na každém, jak využije možnost se něco dozvědět a to platí pro všechny školy, všude se jde něco nabiflovat a hned zapomenout, já jsem ocenila především praktický přínos.

Tak jistě, je to na každém. Ale co si budeme nalhávat, většinou je ten pomyslný bič více než potřebný. Je jedno, jestli studuješ právo na UK, ekonomii na VŠE, medicínu na 1. LF UK nebo hotelnictví na VŠH, jakmile nejsi pod určitým tlakem, naučíš se toho většinou podstatně méně.

Cituji Starshine: Studovala jsem management hotelnictví a dostala jsem několik nabídek přímo z oboru, ne jen servírku nebo pokojskou, i když tato povolání nepovažuju za podřadná,jen vím, že uplatnění se najít dá, pokud člověk chce.

Taky tato povolání nepovažuji za podřadná (právě naopak), ovšem chápu dotyčnou, že studovat a platit tisíce za to, aby z ní potom byla servírka, to je jaksi opravdu zbytečné.
Zrovna ten management hotelnictví ani nevím, jestli nějaká lepší veřejná škola vůbec nabízí, i když 95 % ostatních ekonomických a humanitních oborů na soukromých školách ano. Jinými slovy - pokud je na trhu opravdu po takovýchto absolventech poptávka, tak se alespoň nepotkáš s takovou konkurencí v oboru.

Cituji Starshine: pak má každá škola smysl

Tak jasně, neříkám ani nic jiného, většina škol smysl má. Jen je zapotřebí se vžít do té dnešní situace, kdy už horší škola může být a mnohdy i je významným mínusem.

Cituji Starshine: A s tím uplatněním, to je právě to, že nejvíc se uplatní lidé s technickým vzděláním, ekonomky a humanitní obory všeobecně moc neletí, soukromé nebo veřejné, to je celkem jedno

Nemáš pravdu. Technické vzdělání je velmi široký pojem, nejlépe se dnes uplatní asi zejména absolventi IT a strojírenských oborů, ale absolventi např. architektury už to mají podstatně horší, to samé např. absolventi chemických oborů.
Naproti tomu - i když vystuduješ např. práva v Plzni, kde to má oproti tradičním právům vcelku nízkou úroveň, tak uplatnění nalezneš, sice to nejspíš nebude v nějaké prestižní AK, ale úřady a jejich de facto "nekonečná" poptávka po právnících to "jistí".

Ekonomky právě letí až moc, to je ten problém, už prakticky od revoluce je chce studovat každý blb, ročně na ně připadne absolutně nejvíce přihlášek - právě tady má tak kvalitní/prestižní škola pro absolventa zcela největší smysl.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené