arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,
uvažuju, že bych se přihlásila na nějakou VŠ ekonomického směru, studuju už jednu VŠ - konkrétně práva, a chtěla bych to nějak doplnit tou ekonomikou. Problém je v tom, že mi nikdy moc nešla matematika, na gymplu jsem s ní válčila a procházela s trojkama. Proto se chci zeptat, jeslti neznáte nějaký ekonomický obor, kde by tak moc nebazírovali na matice a který by se případně dal zvládnout ještě při studiu druhé školy. Nejlepší by byla státní škola.

arrow
profile_image
Edinka
od 7. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Na gymplu válčila... a měla trojky? To asi nebyla ta pravá válka Obecně se má za to, že matika na gymplu je náročnější - a jako příprava na vysokou tedy ideální.
Pak taky záleží, odkud jsi. V Praze např. na VŠE je matika co jsem zaslechla náročnější, takže hodně lidí jde radši na ČZU.
Jinak státní je dobrá volba - na soukromé bych ne nějakého bazírování na něčem neobávala vůbec

No já teda nevím, co zbyde z ekonomie, když z ní odmyslíš matematiku...?
Ale vím, že v Brně na ESF na MU je hodně těžká statistika

arrow
profile_image
Markvitka mojeid
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak já studuju ČZU, spoustu známých mám na VŠE. A jak to tak vypadá, tak na VŠE je těžší se dostat, ale lehký udržet a o ČZU to platí opačně. Vezmou každýho, ale pak si to protříděj..

Já mám ekonomku vystudovanou a matika byla jsen 2 semestry a s gymplem úplně v pohodě. Spíš s ní válčili studenti z obchodek, ale gympláci bez problémů. A 3 z gymplu rozhodně stačí.

Cituji AdaZBrna: No já teda nevím, co zbyde z ekonomie, když z ní odmyslíš matematiku...?

Ekonomie není jen o číslech, třeba takový marketing, management...to jsou vesměs povídačky Skoro bych řekla, že je to humanitní škola. A takový ty představy, že člověk jen buší do kalkulačky, když dělá ekonomku, nejsou pravdivé

No upřímně - matika na VŠE sice jen jeden semestr, ale (záleží na oboru) jinak vzorečky a výpočty mám skoro v každém druhém předmětu, ale problém by to být neměl, protože to už jsou hlavně příklady, kde se využívá nanejvýš mocnin, velmi jednoduchý mat. postupy... Spíš záleží jak moc matiku nemáš ráda, co konkrétně ti nejde a tak. Podle mě (a to fakt nejsem na matiku expert, opakovala jsme ji...) pokud zvládneš násobit a dělit a dosazovat do vzorce, tak ani VŠE by nemusela být problém.

Já měla na gymplu z matiky tak tak 4ky a na ekonomce su už ve čtvrťáku a matika tu rozhodně není to největší zlo
Nebála bych se toho, pokud k matice(aspol.) nemáš vyloženě odpor. Protože více méně s matikou souvisí aspoň u nás několik dalších předmětů....

arrow
profile_image
Elenoora
od 14. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že na VŠE samotná matika není tak hrozná... Ale je tam spousta předmětu, kde matiku využiješ... Hlavně tedy nechoď na fakultu managementu, tam je matika postrach Tam zrovna studuji já Maturitu mám na ekonomickém lyceu, takže některé látky z matiky jsme opravdu nebrali a taky jsem to zvládla Ale na druhou stranu je tu spousta lidí, co matiku dělají na pokolikáté a nebo kvůli ní musí studium prodlužovat, protože na ní navazují další povinné předměty... Takže management pro Tebe asi ne, ale mám bývalé spolužačky na jiných fakultách a tam je prý líp

S gymplem budeš v matice na ekonomce hvězda, toho bych se nebála. Mají s ní problémy hlavně lidi, co mají střední obchodku. A navíc na bakalářském stupni (nevím tedy jestli chceš jen bc. nebo potom pokračovat na Ing.) se nejedná o žádné velké výpočty ...

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

DanielaM

Já myslím, že na každé ekonomce je matika. Problém ale je, že nejen matika, na ní pak navazuje i statistika, ekonometrie, příp. kvantitativní metody. Takže nejde jen zvládnout matiku, protože tohle všechno na ní navazuje a v podstatě, kdo udělal matiku jen tak tak, neudělal pak už statistiku i ekonometrii.

arrow
profile_image
Malacek
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, trochu se přidám jestli to neva, uvažuju taky ještě o studiu na ekonomce - mám ČZU, ale agronomickou fakultu - matiku jsme měli , asi lehčí než na PEF 2 semestry, ale to bylo hned v prváku po gymplu, kde jsem měla vlastně už od prváku střídavě 3 a 4 na výzo, ale zvládla jsem to. VŠ jsem končila 2004, takže jsem už ze školi docela dlouho. Myslíte, že kdybych si třeba na matiku sehnala doučko ( i na AJ), že bych to zvládla. Přemýšlím spíš o PEF na VŠE nevím jestli bych měla šanci. Samozřejmě dálkově, chodím do práce¨...

Cituji Miinka: statistiku i ekonometrii

Tak podle mých zkušeností zase musím říct, že ten, kdo udělá matiku, pak zvládne statistiku a ekonometrii levou zadní. Tam nejde o žádné složité výpočty, ale spíš o logiku

ahoj, záleží taky, kde ty práva studuješ, protože třeba VŠE distanční studium v těch nejžádanějších oborech zásadně nenabízí - mají zájemců dost a tak berou ty, co se přizpůsobí...no a taky práva v Praze distanční nejsou, i když zase je pravda, že tam přes semestr chodit nemusíš, ale potom si budeš všechno muset dostudovat sama a místo zápočtu za činnost na semináři, příp. docházku, budeš psát všude celokatederní testy, což třeba ze správního práva je chuťovka luxusní, kterou bych nikomu nepřála
...tím jsem chtěla říct, že je nutný skloubit rozvrhy a mít rozumně naplánovaný čas i s přejezdy apod. ...no a k matematice na VŠE - nic co by se nedalo naučit, máme jedny výborný skripta, úplně to stačí a je tam všechno, navíc, kdybys chtěla studovat na národohospodářské fakultě VŠE, tam mají matematiku ještě jednodušší než na ostatních fakultách, u testu můžeš používat libovolné materiály, na druhou stranu tahle matika má dost úmrtnost, protože to spousta lidí podcení a taky třeba neprošli příjmačkama z matiky, který na ostatních fakultách jsou. Což mě taky napadlo, že když dáš ty standartní příjmačky z matiky, máš z půlky vyhráno, potom se už učí jen derivace, integrály (v nejjednodušší formě) a pokud neaspiruješ na jedničku z matiky, tak poslední okruh - diferenciální rovnice ani umět nemusíš.

arrow
profile_image
lenibuska
od 11. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji hanuliska: jen derivace, integrály (v nejjednodušší formě)

Tak s tímto bych úplně nesouhlasila. Já jsem na podnikohospodářské fakultě. A v matice jsme dělali matice, pak derivace a to ty nejsložitější zlomky a podobně. A pak i derivace funkcí dvou proměnných a integrály s různými zlomky a podobně. Takhle to nezní moc krásně.

Jinak ale na gymplu jsem měla 3 z matiky furt a nic jsem nechápala Na VŠE matiku teď ve vyšších semestrech vzpomínám ráda. Naučit se to dalo z jednich super skript (200 stran) a to mě stačilo na dvojku. A to nejsem vůbec pilná studentka.

Problém jsem minulý semestr viděla taky ve statistice, ale tam už se dají používat vzorečky a jde spíš o úvahu, co použít. Ale nic krásnýho.
Pak je tu účetnictví, finance podniku (kde jsou všemožné vzorečky na finanční analýzu, to by jeden zvracel), to mám teď.

Tak to je tak v kostce matika na podnikovce
Jinak mám dojem, že studium distanční zde není, ale nejsem si jistá.

arrow
profile_image
laala
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud nechceš matematiku, tak v Praze určitě ne Fakultu sociálních věd na Karlově Univerzitě, v Brně určitě ne Ekonomicko správní fakultu na Masarykově univerzitě. Už jsem psala v jiném příspěvku, že záleží, co si pod pojmem "ekonomie" představuješ. Tyto dvě školy - hlavně FSV v Praze - z tebe udělají přemýšlejícího analytika - ekonoma v pravém slova smyslu. Samozřejmě to slovo "udělají" musíš brát s rezervou, všechno je to hlavně především o člověku samotném

Jsou pak další školy, jako je v lepším případě VŠE a její fakulty nebo v horším případě ČZU a její ekonomická fakulta, kde to zřejmě s matematikou tak strašné nebude. Nečekej ale, že se nesetkáš s derivacemi a integrálním počtem a že tě zcela mine statistika. Ovšem netuším, jak je to na jednotlivých fakultách VŠE, v tom si nech poradit od jiných holek. Počítej ale s tím, že "ekonomie" se tam učí zase trochu jiná, je to mnohem více o biflování a reprodukci již napsaného a známého, o tom, že se naučíš spoustu vzorečků a pak je používáš, v lepším případě ty vzorečky odvodíte a pak je stejně mechanicky používáš. Není to tolik o analýze ekonomických dat, protože na škole k tomu záměrně chybí předměty, které by to studenty naučily.

Já sama mám zkušenost z obou typů škol. Z té "lepší" varianty jako student, z obou typů jako pedagog. S matematikou na tom "biflovacím" typu školy je to skutečně o něco lepší. Ale i tak se studenti neobejdou bez derivací, integrálů, diferenciálních rovnic. A to je matematika přitom fakt dost osekaná.

Pokud studuješ už práva, rozhodně bych si zvolila něco co nejjednoduššího.
Při rozhodování co se týče prestiže školy by ti možná mohlo pomoct toto: http://hn.ihned.cz/c1-40548710-spickova-ekonomie-n a-fakulte-socialnich-ved

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené