Reaguji na Tiakia: no zrovna že bych byla nedočkavá, abys tady dala pracovní smlouvu ty, to opravdu nejsem ovšem pokud řekneš, jak se tvůj syn má bezvadně, ale neřekneš, co to "bezvadně" znamená, je to v podstatě tvrzení na dvě věci To je celé...pouze konstatuji, rozhodně nepřemlouvám a nehroutím se tady nedočkavostí
Cituji Ivulinka: kdybych nechodila na brigády, tak nemůžu studovat a takových nás byla v ročníku polovina. Jsi asi z jiné planety, co?
přesně tak, jsem na tom stejně
Cituji Joye: Tyhle názory mě fascinujou...já třeba měla školu od pondělí do čtvrtka. Málokdy se stalo že jsme měli třeba dva dny v týdnu volno...Na kterou kancelářskou pozici tě zaměstnají na jeden den v týdnu? Takže pak nezbývá nic jinýho než trávit víkendy v supermarketech vybalováním zboží a nebo v mekáči atd...Mám za sebou plno brigád..ale to si člověk při ucházení se o kancelářskou pozici do životopisu asi nenapíše..a pak to vypadá, že se při škole flákal a dloubal se v nose.
Chápu, že u některých oborů se to nehodí a jsou náročné. U většiny to ale se sebezapřením jde, holt to pak jen není ten pohodový studentský život. A někdy studující člověk stejně nemá prostě na výběr, protože bez peněz by ani studovat nemohl...viz další příspěvky od dalších
Cituji Tiakia: Vím celkem dobře kolik stojí potomek a jeho studentský život a hradili jsme vše.
tím se raději ani nechlub. Kluk který čerpá všechny potřebné peníze včetně nákladů na benzín pouze od rodičů a sám se nesnaží nijak během studia na financování podílet, by se spíš měl stydět.
Pár takových mamánků, co ždímají rodiče, znám taky.
Cituji amelie1111: ale jak mu v kariéře pomůže, že třikrát týdně rovnal bedny v Kaufu nebo posílal faxy, to teda nevím.
Tak třeba zrovna mamka má špatné zkušenosti s pracovní morálkou u lidí, co v 25 nastoupí do své první práce. Takže rasdši vezme někoho, kdo nesplňuje úplně požadavky a časem se doučí, pokud má alespoň nějaké reference. Jestli je člověk marnej se dá poznat během zkušebky, ale jaké bude jeho nasazení potom, už nezjistí. Samozřejmě ve větších firmách to není takový problém, ale malé firmy si nemůžou dovolit každou chvíli zaučovat a propouštět někoho nového.
Reaguji na veruna:
Klidně se tím pochlubím jsem odpovědný rodič a na svého syna jsem pyšná.Tobě je do našeho života nic.Tvoje urážky jsou mi k smichu.Nebudu na tebe už dál reagovat.Zameť si před vlastnim prahem.
Holky, co řešíte ) Všechno je prostě o štěstí,náš bývalý generální byl vyučený kuchař a teď je v top managementu a má skvělou prosperující firmu a je velice úspěšný obchodník....
Takže já si myslím, že to není až tak o vzdělání, jako o osobním přístupu, zralosti osobnosti, také o zkušenostech a o tom umět vystupovat a jednat a v neposlední řadě být ve správný čas na správném místě. Amen.
Cituji Sandee: Holky, co řešíte ) Všechno je prostě o štěstí
Také si myslím
Cituji Sandee: náš bývalý generální byl vyučený kuchař
Můj bývalý šéf (shodou okolností také generální ředitel), je také vyučení kuchař/číšník a teď má vlastní firmu. Vlastně znám spoustu úspěšných lidí, kteří mají "jenom" SŠ nebo dokonce výučák
Reaguji na Lady Flame: na každého úspěšného podnikatele připadá spoousta neúspěšných a poměrně zkrachovalých existencí.
Já samozřejmě každému přeji úspěch, ale malovat si, že budu ve správný čas na správném místě, mít dobrý kapitál a správný nápad a uspěji? A proto se vykašlat na školu a doufat, že to vyjde?
Nechápu vlastně, co má s tématem podnikání co dělat VŠ/SŠ...ano, člověk v podstatě může mít jen základku. Když je ve správný čas kde má být, má kapitál a koupí něco, co rapidně zvýší na hodnotě, může si přijít na hodně. Ale vyvozovat kvůli téhle vysoce nepravděpodobné situaci, že je vlastně totálka jedno, jestli člověk školu má nebo nemá?
Navíc zrovna dobrý šéfkuchař u výučáku jen začíná. Chce to ohromné množství úsilí, dalšího vzdělání a talentu, aby se dostal vysoko, například do luxusního hotelu. Vzhledem k počtu stáží a kurzů, které takový člověk absolvuje, se fakt nedá říct, že je "jen vyučenej". Kdo chce uspět, vzdělání a talent mít musí všude
Cituji veruna: Kluk který čerpá všechny potřebné peníze včetně nákladů na benzín pouze od rodičů a sám se nesnaží nijak během studia na financování podílet, by se spíš měl stydět.
Pár takových mamánků, co ždímají rodiče, znám taky.
pod to se podepisuju.. Mam takovou zkušenost s ex, který je na VŠ a co ten si do životopisu jednou napíše, to opravdu netuším. Nehledě na to, že nezná vůbec hodnotu peněz.. Tyhle milující maminky jsou opravdu nejlepší )))))))
Reaguji na Lisa: No tak jasný, bohužel v oboru nic. Zato bokem je toho celkem dost. Jen to teda nejsou pozice pro vysokoškoláka většinou (třeba dva roky jsem dělala přes sezonu v CA na plnej úvazek).
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.