ahoj bohužel budu muset ukončit svůj čtyřletý pobyt na UP Olomouc. Dneska jsem byla na studijním bohužel není cesty zpět. Bylo mi nabídnuto zanechání studia kdy žádost podám sama o sobě, nebo se můžu odvolat a výsledek by byl známý koncem října do té doby mi běží odstudované roky. Pro který způsob by jste se rozhodli?
V ponděli mi bylo 26 let takže zdravotní si budu platit tak jako tak, od státnic mě dělily 4 zkoušky. Chtěla bych studovat dálkově charitativní a sociální práce 30.8 jdu na příjmačky.
Pokud tě dělily čtyři zkoušky, udělala bych maximum pro odvolání. Zkus napsat rodinné důvody, zdravotní stav, co já vím, ale hlavně se nějakým způsobem tam zuby nehty držet, protože zahodit čtyři roky by mě teda pořádně bolelo!
já vím byla jsem se proto ptát na studijním jestli se něco dá dělat. Já mám ty předměty zapsané už víckrát. Paní na studijním říkala že odvolání nedává žádnou naději, když děkan uvidí kolikrát jsem to měla zapsané a že jsem si to o rok protáhla. Jsem s tím už smířená,ted si odpočinu, ve volném čase budu pracovat na životopisech a začnu hledat práci.
Ahoj,
a nemohla bys uděla za rok přímačky, nechat si všechno co máš uznat a vlastně pokračovat ve studium až ke státnicím? Takhle to funguje u nás.
Cituji Janissinka: a nemohla bys uděla za rok přímačky, nechat si všechno co máš uznat a vlastně pokračovat ve studium až ke státnicím? Takhle to funguje u nás.
Takhle se to dělá na hodně školách a považuju za dobrou zprávu, že to chtějí zatrhnout, buď prostě na tu školu mám anebo nemám.
Já bych v téhle situaci školu asi ukončila, zvlášť pokud už jsi měla dané předměty nebo předmět víckrát zapsáný, navíc u každého předmětu máš možnost jednoho řádného termínu, pak opravného a pak snad ještě děkanského. Spíš bych si hledala práci.
U nás (Univerzita Pardubice FF) tak to tak někdo dělá taky, ale neuznají ti předměty, kde máš za 3! A kolikrát jsi to měla zapsané?
Cituji Miinka: Takhle se to dělá na hodně školách a považuju za dobrou zprávu, že to chtějí zatrhnout, buď prostě na tu školu mám anebo nemám.
no tak nevím, ale když někdo má třeba osobní problémy, nebo je vážně nemocný, tak u nás se s nikým nemazlej. To potom má ten chudák opakovat třeba 4 roky znova?
Cituji Janissinka: no tak nevím, ale když někdo má třeba osobní problémy, nebo je vážně nemocný, tak u nás se s nikým nemazlej. To potom má ten chudák opakovat třeba 4 roky znova?
Když je nemocný tak ne, ale to musíš dokládat přímo potvrzením od lékaře a osobní problémy má každý a asi i bude mít celý život, takže chápu, když se na tohle nikdo moc neohlíží. Jinak téměř na každé škole ti v tomhle případě spíše doporučí přerušit studium, aby se ti nepočítala doba studia a nemusela jsi pak zbytečně platit a během přerušení se vyléčit a dořešit si problémy.
Já spíš narážela na ty případy, že někdo dělá bakaláře 5 a více let, některé předměty opakuje 3x (čili 9 pokusů), pak ho vyhodí a on/ona se přihlásí znova a nechá si uznat, co se mu povedlo. V těhle případech si myslím, že je vhodnější být k sobě upřímný a přiznat si, že na to nemám.
Cituji Helena: e když mám titul z organické chemie a absolutně tomu nerozumím, tak co s tím?
nedovedu si představit, že někdo vyjde školu a nerozumí svému oboru....
Cituji Helena: tuším že se to počítá po celých semestrech, ne?
V Pardubkách ti odpočítávají dny ve studijním systému
Miinka:Reaguji na Miinka: Promiň, ale s tím se nedá souhlasit. U nás to tak funguje a díky bohu za to. Přesto, že já osobně zatím žádný problém neměla, tak je fajn, že tahle možnost existuje. Znám spoustu lidí, co je vyhodí v páťáku od státnic. Mají všecko, mají zkoušky, diplomku, jednu státnici, případně se nedaří klauzury...a druhá se prostě nedaří... Jsou vyhozeni... Jsou to hotový vystudovaní lidi, jen nemají titul, strávili nad tím pět let života, spoustu nervů, peněz a maj jít dělat do tesca na pokladnu? To by mě vážně nakrklo. Navíc zrovna u nás to opravdu není jen o znalostech, ale z poloviny je to taky o sympatiích a náladě zkoušejícíh. už se mi párkát stalo, že jsem šla na zkoušku naučená, věnovala jsem tomu třeba dva týdny a měla jsem co dělat, abych dostala trojku... Pak tam šel někdo, kdo chytil jiného zkoušejícího, učil se na to večer předem a dostal jedničku.
Proto funguje znovupřijetí, protože to není vždy jen o tom, jestli na to má student, ale je to i o kantorech. Nehledě na to, že to není vždy tak jednoduché. Akreditace se může poměrně často měnit a tak se neuznává zdaleka všechno....
Reaguji na ElsaHussein: Po Tvé minulé diskusi na tohle téma moc dobře nechápu, jak se můžeš ještě ptát. Na vlastní žádost bych to ukončila - což se tam ukáže ve výpisu a furt to vypadá líp, než kdyby tam napsali, že tě vyhodili. Navíc vzhledem k Tvýmu prostředí doma si vůbec nedovedu představit, že bys tam ještě setrvávala! - To zase bude scéna před zkouškou, takže na ni nedorazíš a tak furt dokola? Z toho by mně teda už hráblo a hodně rychle bych z té školy zdrhala. (Esi i z domu, to je na tobě.) - Kdyby byla nějaká naděje, že to v klidu doděláš...ale ta z Tvých vlastních příspěvků nijak nesrší, takže bych se i na ty čtyři roky vykašlala. Pro Tebe nebyla příhoda s posledním termínem minule dost velká motivace?
To Janisinka : teoreticky bych mohla, ale u nás to není jen o naučení. Jak říká Kristýna je to o sympatiích. U nás příjmačky řídí osoba s kterou jsem byla a možná že ještě jsem dosti ve sporu. Kdysi pár lidičkám hrozilo vyhození pro nesplnění předmětu u toho dotyčného člověka. Já jsem tenkrát na to poukázala (na nekorektní přístup ze strany toho zkoušejícího - málo termínu, neopravené testy za delší časové období víc než půl roku atd.) No a od té doby mě ten člověk zřejmě nesnáší takže pochybuju, že bych uspěla u příjmaček které řídí. Druhou otázkou jsou státnice uspěl jeden člověk z celkem velkého počtu zase víc než znalosti se posuzují sympatie. Studenti se stejnými výsledky dopadnou mnohdy rozdílně, prostě jak se komu kdo líbí.
To Yvonne : spousta lidí kolem mě se stává inženýry, bakaláři tak mě to ještě trošku nakoplo ještě naposledy zabojovat a šla jsem na zkoušky no dopadlo to jak dopadlo. Chtěla jsem se jen zeptat na názor nic víc. Stejně ted když nad tím přemýšlím při odvolání bych asi už musela platit 30 000 za semestr (přetáhla jsem adekvátní dobu vzdělání 3+ 1 rok) s nejistým výsledkem a to je hodně veliký risk pokud by to nevyšlo. Na Caritas si taky budu platit (budu to hradit z toho co si vydělám + ze stavebka myslím že do vzdělání se vyplatí investovat) ale snad s nějakým výsledkem
Je pěkný, že Tě to nakoplo, a už minule sem Ti určitě psala, že se vyplatí zkusit všechny možnosti, než to vzdát, ale po tom cos tam psala o té zkoušce, na kterous nešla...(a dostalas snad i možnost ju opravit?) bych tohle už absolvovat nechtěla. Navíc furt píšeš, že je to o sympatiích - a to náájednou bude ten dotyčnej nadšenej a nechá tě to udělat? Kdž už je to takhle, dávno bych zažádala děkana o to, aby mě zkoušel někdo jinej - pokud si seš jistá, že seš naučená aspoň na nejhorší projitelnou známku.
Jo do vzdělání se investice vyplatijou - hlavně se vyplatí psát odvolání a zkusit to tak ukecat třeba na nižší placení - ale žít se dá i bez vysoké školy. Né všichni sou inženýři a bakaláři a fungujou v práci někdy i líp. Vzdělání je předpoklad, ale nezaručí Ti to bohužel nic.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.