Mně se změnily, když jsem začala jíst zdravě. Jsou průzračnější. Teď jsem týden nekouřila a mám je modřejší No stress.
Je to zajímavé. Asi bych si to užívala, že jsem pokaždé jiná. Mě se to takto zásadně nestalo.
Reaguji na VeronikaEma:
Takovou zkušenost mám taky, že na barvu, resp. jasnost a tím jaksi i zesvětlení očí působí strava.
Kdysi jsem někde četla, že určitému, malému počtu lidí oči buď tmavnou, nebo naopak zesvětlají vlivem věku. Je to tím, že zabarvení očí ovlivňuje melanin - podle množství tohoto barviva jsou oči světlé nebo tmavé. Množství melaninu údajně zůstává celý život stejné, ale kdoví, co všechno tu může působit...
Jinak změnou barvy duhovky se můžou projevovat i různé nemoci, např. zákaly, ale taky - dle mého osobního názoru - může jít o přetížení některých orgánů, nějakou disharmonii v těle. Nebo možná ale naopak i o pročištění orgánů - viz ty jasnější oči při zdravé stravě.
Asi bych v tomhle případě vyzkoušela irisdiagnostiku. Tou se dá zjistit kumulace toxického odpadu, překyselení, množství kyseliny močové, blokace lymfatického systému, chronické záněty, množství cholesterolu a lipidů atd. - určí to podle nejoslabenějších míst v duhovce.
Dále podle orientální diagnostiky je duhovku možné rozdělit na 12 úseků a každému úseku náleží určitý orgán nebo část těla. Oči jsou orgánem odpovídajícím ledvinám, tj. pokud je problém s ledvinami, projeví se to na očích. Ale tam jde asi spíš o různé otoky, kruhy pod očima, tmavou barvu kolem očí apod. (Ale možná má Kanape problém i s tím?) Ale vliv na oči mají taky játra - jsou takovým čističem těla a oči jsou jejich vývodem.
Jinak základní barvy očí jsou jenom 2 - hnědá a modrá. Všechny další barvy jsou vlastně nepřirozené, smíšené. Kanape je podle všeho typ smíšený, patrně s modrým podkladem, takže i to úplné zmodrání je celkem logické, jestli v těle došlo k nějakým změnám.
Mně se mění občas se změnou ročního období, v zimě jsou tmavší, hnědozelené, na jaře a v létě naprosto čistá zelená
Četla jsem knihu, kde psali, že v průběhu života se barva mění naprosto normálně. Není to nic neobvyklého. Já jako dítě měla zářivě modré oči, pak modro zelené a teď modro šedé Co asi přijde příště A když brečím, tak mám tmavě modré, velmi výrazné. Moc se mi ta barva líbí, škoda že zbytek obličeje vypadá děsně, brečela bych před každým rande
Wau, tak jsem se vrátila po dovolené a koukám, co tu mám reakcí. Díky!
No, ta strava je zajímavá idea, to by teoreticky vliv mít mohlo. I nějaká ta detoxikace organismu.
Co se týče problémů s kruhy pod očima - tak tento problém mám od asi 12 let, nic nezabírá, nepomáhá. Vyšetřená jsem od hlavy k patě, s játry ani ledvinami mi teď už nic nezjistili, že by bylo v nepořádku.
Co mě teda ještě napadá, že právě v té době, kdy se mi začala barva očí měnit, jsem začala mít problémy se srdcem - tachykardie, palpitace a teď už i výrazné arytmie. Myslíte, že i to by mohlo mít vliv?
Uf, nevím, jestli jsem zvládla zareagovat na vše, pokud ne, tak se omlouvám. Každopádně aspoň vidím, že v tom nejsem sama Děkuji!
mau mau - irisdiagnostiku? To slyším prvně. Kdo jí provádí?
Cituji kanape: irisdiagnostiku? To slyším prvně. Kdo jí provádí?
Zkus se podívat třeba na stránky irisdiagnostika.eu, tam bys mohla vyčíst něco bližšího. Sama s ní nemám žádnou osobní zkušenost a ani se jí nezabývám, takže nemůžu doporučit žádné konkrétní místo, kde by ji prováděli.
Ale zhruba jde asi o toto: Irisdiagnostika vychází z toho, že oko je vlastně taková mapa, která zobrazuje jednotlivé části a stavy našeho těla. Každá část oka odpovídá určité části těla a podle toho se určuje místo, které je v těle nějak postižené. Oko signalizuje skryté příčiny zdravotních potíží, jako je změna kvality krve, hormonální a enzymatická nerovnováha, porušení nervového spojení orgánu, stupeň tkáňových změn na orgánu... Skvrny, čárky, tečky, stíny... objevující se v duhovce ukazují na nějaké patologické změny probíhající v organizmu.
Našla jsem k tomu ještě jeden výstižný úryvek:
"Predstavte si že váš mozog je premietačka na stenu, orgány sú filmom a stena na ktorú premietame je naša dúhovka. To znamená, že ak sa v našom tele odohrá nejaký proces, či už zápal orgánu, zlomenina, stres alebo čokoľvek iné, náš centrálny nervový systém to samozrejme zaznamená (skrz neho ide všetka nervová sústava) a premietne ho na našu dúhovku. Čiže to znamená, že celý obsah a proces nášho tela je zobrazený na dúhovke oka."
A na závěr: "Irisdiagnostika nehledá nemoci, ale jejich příčiny."
Reaguji na mau-mau:
Ajooooo! Už chápu! Tak to jdu trochu pokoumat. Minule jsem nemohla hned a pak jsem na to zapomněla, takže díky za připomenutí
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.