Ahoj holky, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s účty v bankách, které mají být údajně úplně zdarma. Jde mi hlavně o ty skryté poplatky nebo poplatky za položky. Přítel si založil účet zdarma od jedný velký banky ale stejně mu každej měsíc strhnou nějakou částku za položky (prý většinou tak 60Kč). Tak jak to tedy je? jsou nějaké účty v bankách opravdu zdarma? Předem děkuji za vaše názory.
Myslím, že je dobré začít tím, že se podíváš, jak účet používáš. Např. počet příchozích/odchozích plateb, výběry z bankomatu, atd...a podle toho si vybrat banku, která má právě ty věci zdarma...a třeba pokud máš zdarma 10 výběrů z bankomatu, tak si to pohlídat, ať to nepřesáhneš atd...
Já teda takový účet nemám, mám studentský u ČS a taky jim tam pár korun nechám, ale to je o tom, že jsem líná si ho změnit
Tak je rozdíl mezi vedením účtu zdarma a jednotlivými službami zdarma.
Každá banka má na svých stránkách sazebník (někdy je o x stranách, takže čtení na dlouhé zimní večery , kde je vše uvedeno, chce to prostě věnovat tomu čas a nejdřív si to projít, než nějaký účet založím, abych věděla, zda a kolik mě bude stát to, na co zrovna účet chci.
Cituji Barcza: dobré začít tím, že se podíváš, jak účet používáš
většinou když nabízí účet zdarma, tak je zdarma obvyklé používání účtu (tuzemské transakce, výběry z vlastních bankomatů atd.) a zpoplatněný je ten nadstandard (např. zahraniční platby, výběr z cizího bankomatu)
takže záleží na tom co využíváš, já mám už dva roky účet u Fia a nezaplatila jsem zatím na poplatcích ani korunu.
A odpověď na druhou otázku, ano, jsou mnohé účty zdarma, ale jednotlivé služby jsou často zpoplatněny, nebo zdarma jen za určitých podmínek (např výběry z bankomatu při určitém objemu plateb kartou atd). Příznivé ceníky mají spíše menší a novější banky (Equa, Fio, mBank, Zuno...)
Reaguji na JůlinkaV.: Prosč skryté poplatky? Vždyť všechny poplatky jsou v jejich manuálech a každý si je může přečíst. To, že to lidi nečtou a poslouchají jenom reklamy a na základě toho bez čtení obchodních podmínek si zakládají účty atd. a pak se diví poplatkům, nechápu.
Reaguji na JůlinkaV.: účty zdarma jsou jako vedení účtu bez poplatku, ale transakce většinou platíš..je to marketingový tah na konkurenci té banky lidé slyší účet zdarma a jdou jako stádo ovcí, pak se většinou diví, že zaplatí kolikrát až 150 korun to už je lepší podívat se i po účtu s poplatkem, který funguje jako balíček a obsahuje už i transakce zdarma, většinou to vyjde levněji
každý účet je jiný.
Ale ten ve FIO je úplně bez plateb, prostě 0,- i při plnohodnotném využívání
Cituji farahh: Ale ten ve FIO je úplně bez plateb, prostě 0,- i při plnohodnotném využívání
Jenže pod plnohodnotným využíváním si každý představí něco jiného. Samozřejmě ani FIO není ZCELA zdarma, viz sazebník. Každý si zkrátka musí uvědomit, jaké služby bude využívat, prostudovat sazebníky a podle toho se rozhodnout, u jaké banky/bank bude mít účet.
FIO je nejlepší..vše zdarma.. ale výběr z bankomatu myslím něco stojí..ale já z něj nevybírám, takže neřeším
Cituji Lazy Jane: Příznivé ceníky mají spíše menší a novější banky (Equa, Fio, mBank, Zuno...)
To sice ano, ale na jak dlouho.
Jinak co je psáno, to je dáno, tak pokud chceš mít jistotu, nezbývá, než si přečíst x-stránkový dokument
Reaguji na vicky: hm, mám fio zdarma už 6 let...ale je fakt, že se současným rozmachem se ti klidně může změnit...
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.