arrow
profile_image
Juanita
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Sessi:

to možná taky záleží na tom co ty boláky způsobovalo předtím, já už dávno přešla z různých sprchových gelů na klasické Marseilské mýdlo, protože sprcháče prostě nechávají na kůži film a děsně mne vysušovaly. Nepříjemnou vůni mýdla řeším parfémem, případně tím, že si mýdlo nastrouhám do vody, čímž si vlastně udělam vlastní domácí gel a kápnu do toho aromaolejíček.

arrow
profile_image
dahilla mojeid
od 30. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na True:

kokosový olej JE pro konzumaci nevhodný kvůli vysokému obsahu nasycených mastných kyselin to je prostě vědecky dokázaný fakt...a nejde jen o zvyšování hladiny LDL frakce cholesterolu ale i o další zdravotní komplikace.. pro konzumaci jsou nejlepší za studena lisované ( NE rafinované) rostlinné oleje jako třeba olej řepkový...

Jinak co se týče jojobového oleje tak to v podstatě není olej ale vosk a jeho konzumace je nevhodná... a to že by člověku vnitřně vadilo zevní potírání oleji je nesmysl.....

arrow
profile_image
Sessi
od 25. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na dahilla: Tohle vše vím, šlo mi právě o to, zda to není škodlivé z vnějšku, když se to do těla vstřebává, zvlášt v takovém množství v jakém je používám já

Cituji dahilla: Jinak co se týče jojobového oleje tak to v podstatě není olej ale vosk a jeho konzumace je nevhodná...

Já si myslím, že jojobový olej snad nikdo vnitřně neužívá, co se týče vnitřního používání tak u mě je to jedinně olej dýňový!

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji EleanorWoods: V některých přímořských státech lidé používají běžně olej hlavně když jdou na pláž

No a pak se diví, že mají rakovinu kůže nebo že ve 30ti mají pleť jako v 60ti

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je sice pravda, že látky z oleje se vstřebají i kůží, ale látková výměna přes kůži určitě probíhá jinak než ta v zažívacím traktu, takže když olej v jídle zvýší cholesterol v krvi, neznamená to, že bude stejně působit i jako kosmetika.
Já bych ale viděla jiný problém. Jak už tu někdo psal, dehydratace kůže. Olej totiž dá pokožce jen tuk, a ona potřebuje také vodu. Krémy většinou mají jako základ emulzi, která obsahuje obojí. Pokud bych se chtěla vyhnout chemickým látkám, asi bych se spíš zaměřila na bio kosmetiku. To je můj názor.

arrow
profile_image
Sessi
od 25. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Candy86: Já si myslím, že pokud člověk denně vypije 2-2,5 litru vody, je pak už jedno jestli má vodu v krému či ne Hydratuje dostatečně i tak.

Cituji Candy86: asi bych se spíš zaměřila na bio kosmetiku

Já ji právě používám, ale z většiny se skládá právě z těch olejů.

arrow
profile_image
Juanita
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Sessi:
To právě bohužel nefunguje... voda je sice přítomna v zažívacím traktu a tělesných tkáních a přesto může mít kůže nedostatek vody. Pokud má někdo suchou pokožku a jeho kůže si není schopna udržet dostatek vody tak může vypít klidně i šest litrů a bude mu to plat prtný.
Ale dá se říct, že prakticky cokoliv co na sebe člověk napatlá včetně olejů tak "hydratuje" - kromě toho, že krémy obsahují vodu tak zároveň tím, že se člověk namaže tak omezí výpar vody kůží.

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sessi: pokud člověk denně vypije 2-2,5 litru vody, je pak už jedno jestli má vodu v krému či ne

To je stejné, jako kdybys tvrdila, že pokud člověk sní dostatek tuků, nemusí se ničím mazat zvenčí. Záleží na typu pleti. Jestli ti kosmetika, kterou používáš, vyhovuje, tzn. nemáš vyrážky, podrážděnou kůži, vysušenou atd., můžeš ji bez obav používat dál

Cituji dahilla: kokosový olej JE pro konzumaci nevhodný kvůli vysokému obsahu nasycených mastných kyselin to je prostě vědecky dokázaný fakt..

Je to prostě blbost. Žádný takový "vědecký důkaz" neexistuje. Pár odborníků se kdysi domnívalo, že je škodlivý kvůli chlesterolu, ale dalších pár odborníků, to úspěšně vyvrátilo...prostě záleží, čemu uvěříš.
Kokosový olej byl dokonce zařazen mezi tzv. potraviny třetího tisíciletí.
http://www.vitalia.cz/clanky/potraviny-pro-treti-t isicileti-kokosovy-olej/

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na True: Přesně tak. Každý, kdo něco prodává preferuje a všude vychvaluje to svoje a ostatní zavrhuje

arrow
profile_image
dahilla mojeid
od 30. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já věřím složení potravin a kokosový tuk obsahuje velké množství nižších a hlavně vyšších nasycených mastných kyselin které jsou pro lidský organismus škodlivé..to prostě je vědecky dokázáno..

citace z práce pana profesora Pokorného z VŠCHT

Další skupina mastných kyselin (s 12-16 atomy uhlíku v molekule), je zastoupena v mléčném tuku av kokosovém tuku, podobně jako výše zmíněné mastné kyseliny, ale je jich tam přítomno větší množství. Kyselina palmitová se v malém množství vyskytuje v každém tuku a oleji, ve větším množství v živočišných tucích, v palmovém oleji a v kakaovém tuku. Všechny tyto kyseliny působí po vstřebání v různé miře nepříznivě, protože zvyšují hladinu cholesterolu v krevní plasmě, což představuje určité riziko z hlediska chorob krevn(ho oběhu. Zrychlují totiž tvorbu cholesterolu vázaného v LDL (lipoproteiny s nízkou hustotou), kde jsou nežádoucí, a zpomalují jejich úbytek. Proto by se měl přijem mastných kyselin z této skupiny omezovat, zejména u dospělých osob.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na dahilla: Takže bychom se neměli ničím mazat a taky nic jíst a neb kdo se moc ptá, moc se dozví

arrow
profile_image
dahilla mojeid
od 30. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Moňas:

to tak úplně není samozřejmě... mazat se kokosákem je naprosto v pohodě, když to někomu vyhovuje..zakladatelka si dělá zbytečné starosti..jen mě prostě vytáčí když někdo neznalý problematiky vynáší soudy a ještě napadá vědecké důkazy aniž by pro to měl argumenty...

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na dahilla: Jenže pokud si ty vědecké důkazy neuděláš ty sama osobně, tak tomu stejně nemůžeš věřit

Reaguji na dahilla:
A od kdy jsou vědecké důkazy nenapadnutelné.
Desítky tzv. vědeckých studií bylo zpochybněno, ne-li úplně zavrženo. Byly hold překonány jinými studiemi a je jen na každém jednotlivci, čemu uvěří.

Cituji Moňas: Jenže pokud si ty vědecké důkazy neuděláš ty sama osobně, tak tomu stejně nemůžeš věřit

Asi tak.
Stačí si přečíst velkou lež o cholesterolu.
http://www.spektrumzdravi.cz/clanky/zdravi-a-krasa /cholesterolova-lez/

Taky si dopřeju jednu citaci:

Panenský kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny, které se v něm vyskytují především ve středně dlouhých řetězcích. Středně dlouhé řetězce (MCT – Medium Chain Triglycerides) mastných kyselin jsou pro lidský organismus snadno stravitelné a zároveň umožňují postupné uvolňování energie během dne, proto je kokosový olej tak oblíben u sportovců. MCT mají schopnost stimulovat metabolismus, podporují vstřebávání dalších látek, například esenciálních mastných kyselin, kterých je v dnešní stravě nedostatek.
...
Kokosový olej obsahuje téměř 50% mastné kyseliny laurové. Tato mastná kyselina se vyskytuje například i v mateřském mléce, kde slouží jako snadno stravitelná složka a zároveň má za úkol chránit mladý imunitní systém proti virům a infekcím. Kyselina laurová má přirozené antivirové účinky, další kyseliny, zejména kyselina kaprylová, napomáhají ničit kvasinky a plísně.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené