Potřebuji koupit šicí stroj jako dárek ke kulatinám. Tíhnu ke značce Singer, ale to je asi tak vše, co zatím vím. Nic složitého se na stroji asi šít nebude, nějaké povleky na polštáře, závěsy, opravy, zkracování kalhot...

Nicméně je to dárek a tak úplně nejlevnější ten stroj být nemusí, počítám s částkou cca 7 000.

Na co bych si měl při koupi šicího stroje dát pozor? Jakou maličkost jste na tom svém ocenily a jiné šicí stroje ji spíše nemají? Nejde mi o to hnát se za počte vzorů stehů (nebo jak se to jmenuje), podle toho stroje rozhodně nechci porovnávat.

Některé ale mohou mít nějaké lepší osvětlení, pracovní plochu, snazší zavádění nitě nebo něco takového... Nějaká takováto praktická "maličkost" by mi udělala radost a rozhodování uspíšila. Poradíte mi prosím?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já mám druhý rok úplně obyčejný šicí stroj, večer se podívám na značku Stál cca 4 tisíce a jsem s ním naprosto spokojená. Zip u džín by asi neprošil, ale do takové "operace" bych se stejně nepouštěla , na to mám známou s krejčovskou dílnou
Předtím jsem měla Husquarnu asi za 15 tis., ta se rozbila a zatím se nenašel nikdo, kdo by jí byl schopný opravit. Prostě chybí nějaká součástka a hotovo Myslím, že kvalitní stroje má i značka Pfaff, nebo tak nějak.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Značka Brother

Singer není moc dobrá značka, bývala kvalitní, ale pohoršila si.
Nejkvalitnější jsou Husqvarny, Berniny, pokud máte 7000, tak vyberte z nich - jsou o chlup dražší, ale na kvalitě je to poznat.
Jinak z těch ostatních Pfaff, Brother, Veronica, Zetina, to jsou všechno osvědčené značky.

Dejte si pozor, aby měl stroj celokovovou konstrukci (ne zvenku - tam je vždycky plast - ale uvnitř) - většina ji má, kromě takových těch levných no-namů, tam je to riziko.
Je dobré, když má stroj plynulou regulaci délky a šířky stehu - někde jsou třeba 3 typy rovného stehu podle délky, s tím se dá taky pracovat, ale plynulá je lepší. Existují dva typy podavače spodní nitě, vertikální a horizontální, lepší je horizontální - cívka se dá snadno vyndat a zandat, u vertikálnějšího je to komplikovanější a zvlášť začátečníci s tím mívají problémy. Osvětlení bývá žárovičkou, dražší stroje mívají diodové, ale je to jedno - ta žárovička je naprosto v pohodě. Stroj by měl používat běžné univerzální jehly (takových je většina) a měly by na něj být běžně ke koupi cívky, ale to také nebývá problém. Stroj by měl mít dobré základní příslušenství - k některým strojům dostanete spoustu patek, k některým nic. Měl by umět aspoň poloautomatickou knoflíkovou dírku, to je zvlášť na ty cíchy důležitá věc! Měl by mít volné rameno (na šití úzkých věcí) - taky mají prakticky všechny, i ty levné. Měl by jít ponořit chapač (to už některé levné nemají). Měl by být co nejlépe odhlučněný, ale to už bývají obvykle ty dražší (srovnám-li svoji Husqvarnu za 15k a bývalou Veronicu za 4k nebo nedejbože máminu starou Veritasku, je v hlučnosti výrazný rozdíl). Dobrá je větší pracovní plocha (prostor mezi jehlou a tělem stroje vpravo), ale to taky mají jen některé.
Stačí? Nebo se vám ještě nemotá hlava?

A zase jsem popletla podavač s chapačem! Takovou dobu šiju a tyhle dva si pletu jako
tatranku a tatarku...

Cituji _Ada_: Stačí? Nebo se vám ještě nemotá hlava?

Supr, díky! Ne, kupodivu nemotá, protože jsem včera dlouho do noci bádal a už jsem také od značky Singer ustoupil.

Celkem chválu jsem slyšel (tedy četl) na značku Janome, o které jsem neměl ani tušení, že existuje, a tady mě celkem nasměrovali:
http://www.sici-centrum.cz/index.php?what=aktualit y&id=293

Takže teď je to triumvirát Husqvarna (mám pilu a sekačku ) , Brother (poměr výbava/cena) a Janome (celokovové, možnost zajímavého příslušenství.) A možná ještě ta Bernina (Švýcarsko, na to slyším) .

Už jsem začal podléhat takovým blbostem jakože 6 typů dírek na knoflíky je lepších než jen jedna dírka, ale už se vracím na zem....

Mám na stroji spoustu stehů a v praxi používám hlavně rovný + entl, knoflíkovou dírku obyčejnou nebo na konci zakulacenou, někdy trojitý pevný steh, využívám i ozdobné (obloučkový na lemy, kytičky a lístečky na ozdobení), ale obešla bych se bez nich. Z patek klasickou, entlovací - ta je výtečná, knoflíkovou.
Některé modely Brother mají divně řešenou svrchní a spodní nit, pozor na to. U strojů Janome zase bacha, od koho ho kupujete - sice to chvilka je, co jsem se o to zajímala, nevím, jak je to teď - ale měl by být od oficiálního distributora. Prodávají se tu prý i stroje vyrobené mimo licenci Janome, u kterých je problém s náhradními díly.
Husqvarnu mi vychvalovali opraváři, že prý se vůbec nevrací na reklamace a pozáručních oprav je taky jako šafránu - ráda jsem to samozřejmě slyšela, když ji mám doma Nenašla jsem nikde kompletní ceník, ale ve vaší cenové kategorii by byla řada Huskystar, možná Emerald, z Bernin řada Bernette.

arrow
profile_image
Tatou
od 29. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lukáš Vodička: už jsem také od značky Singer ustoupil.

Mě od Singeru hlavně odradilo, že se do něj musí kupovat speciální Singer jehly, nemůžou se tam použít ty do stroje, co mají v každé švadlence. Mám Singer overlock a s těma jehlama je to na nic, musím pro ně jezdit do jejich specializovanýho obchodu a stojí ranec...

Já si vybírala stroj podle toho, aby měl:
- automatický navlékač jehly (ušetří spoustu času a hlavně oči - praktická vychytávka)
- jednokrokové vyšívání knoflíkových direk (bezkonkurenční pro vyšívání direk např. v kožešinách - tam kde bych se jinak netrefila vyměřovat dirku manuálně)
- patku na všívání skrytých zipů (používám při všívání jakýchkoli zipů)
- zdvihatelnou patku pro šití silných látek (to je praktické např. při zašívání nohavic džínů - pokud to stroj nemá, má problém nohavici sešít u bočního švu)
- a samozřejmě úpravu šíře a délky stehu (což je většinou samozřejmost).

Jinak si myslím že aby měl milion stehů je zbytečné, stejně jsem používala všeho všudy tak 3 (rovný, entl a jeden takový na sešívání pružných látek).

Mívala jsem Brother, ten měl všechno, ale bohužel rozbil se mu po letech služby motor a oprava by vyšla dráž než nový, tak jsem ho vyhodila. Ten mě ale mrzí, neměl chybu! Teď mám Janome, stál myslím kolem 4 tisíc, což je super cena, taky má všechno, ale zvykla jsem si u toho Brotheru na horizontální položení spodní nitě (jak psala Ada), to ušetří při výměně nití spoustu času. No ale když jsem tenkrát potřebovala nový, nebyla jsem zrovna moc při penězích, tak jsem od toho ustoupila...
Taky je dobrá značka Veronica, vyrábí to myslím Češi

Mrkla bych na stránky www.sici-centrum.cz, tam jsem si objednávala ten svůj a radila jsem se přímo s majitelem této firmy, je to odborník na slovo vzatý, ten mě právě odrazoval od toho Singeru a měl pravdu

arrow
profile_image
Tatou
od 29. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji _Ada_: Pfaff

Pfaff je neskutečně předražený!

Lukáš Vodička
koukám že sici-centrum.cz už jste objevil

Výběr je u konce, čas na mě tlačil, dokonce už stroj poštou přišel.
Je to Janome DC 3030 LCD

Kdybych měl dvojnásobný rozpočet, neváhal bych a šel do tohoto krasavce:
Husqvarna Viking-Emerald 183

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené