Zdravím, může mi někdo poradit, kdo má zkušenosti? Píšu pro mamku návrh na rozvod manželství "dohodou" to je celkem bez problému, ale přílohou tohoto návrhu mám být smlouva o vypořádání SJM a společného bydlení. Situace je taková, že už spolu nebydlí od r. 2003, mamka se odstěhovala a má jiné trv. bydliště, tak nevím proč psát na to smlouvu, nestačí třeba kopii OP? Dále smlouva o vypořádání SJM, běhěm manželství žádný společný majetek neměli, bydleli ve státním bytě a co se týká toho mála jako nábytek, vybavení bytu to si otec nechal a mamce dal 30.000,-, i když je to málo už to mamka nechce zbytečně řešit a rozvést se, takže psát na to smlouvu mi přijde taky zbytečné. Poradíte někdo prosím nestačilo by se o tom pouze zmínit v návrhu na rozvod? Navíc každý ten papír se nejspíš bude muset nechat úředně ověřit nebo jak to je? Na netu jsem sice našla hromadu vzorů, ale po každé se jednalo o případy kde majtek byl.
Reaguji na Veru.Praha: Osobně na tom nevidím nic složitého, pokud se chtějí dohodnout.
Forma je sice do jisté míry důležitá, ale ne nezbytně.
Shrnutí, což nejspíš už víš je zde.
Velice jednoduchá a srozumitelná Dohoda o vypořádání SJM včetně ostatních záležitostí je zde
Pouze se upraví podle poměrů.
Jedná se tedy pouze o dva dokumenty, takže ověření nestojí moc.
já taky ne, ale už spolu nebydlí skoro 9 let a za tu dobu ty věci a nábytek šel do kopru nebo jsou staré, otec je strašněj škrťák a nic si nového si nekoupí, takže ani nevíme co tam je, celý rozvod bere mamka na sebe včetně platby a zařízení veškerých papírů, tzn. on je schopný to maximálně podepsat a toho budem muset tlačit ještě na ověření jeho podpisu. Takže jestli by do té dohody o SJM stačilo napsat, že "odpůrce si nechá veškerý movitý majetek na adrese bývalého společného bydliště a narhovatel jako náhradu za přenechaný majetek obdržel částku 30.000,-" a konečná. Samozřejmě, že to napíšu dle vzoru.
Reaguji na Veru.Praha: Je to jen můj názor, ale domnívám se, že to stačí. Je to pouze o tom, aby se nějak dohodli a nikdo z nich neměl později pocit, že si bude něco dalšího nárokovat.
Dle mých zkušeností je nejlepší takové věci přenechat advokátovi. Tyhle vzory na internetu stojí za velký ***. Rodiče nemají žádné úspory na účtech, půjčky, úvěry?
Ahoj, potřebuji poradi zda němáte někdo zkušenosti. Sestra se rozvedla důvodů měla mnoho týrání, alkohol, atd. Protože svého manžela prý měla i přes toho ráda a on v období před rozvodem své chování změnil o 360 stupňů, tak přistoupila na rozvod, ale soud mu stanovil společné bydlení v domku mé sestry, který nabyla v dědictví po rodičích a určil mu společnou péči o děti, ty jsou dvě. Bohužel mu ale nestanovil částu přispívající na chod domácnosti a společnou péči o děti využil k tomu, že nemusí platit alimenty. Po 6 měsících se život s ním vrátil do starých kolejí - alkohol a to každý den, žádné peníze na obživu, ponižování, hrubé ústní napadání a do domu po mých rodičích chodí jak do hotelu. Adresu přitom v občanském průkazu nemá, je vlastníkem bytu v jiném městě, ale tam nechce odejít.Poraďte jak toto řešit. Sestra se obrátila na právníka, ale jsou to 3 měsíce a nic. Děkuji
Brita:
Bohužel chyba byla si jej opět pověsit na krk.Teď musí napsat k soudu žádost o změnu v rozsudku společného bydlení, za neplnění povinností ke svým dětem a ostatním závazkům ze společného bydlení vyplývající, a současně podat žádost o výživné na děti.
Já mám bohužel zkušenost, že se do SJM počítá vše co si manželé pořídí, i když spolu nežijí... tzn. veškerý majetek, který za tu dobu nabydou, vyjma pouze věcí získaných darem, nebo dědictvím
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.