Tento šampon mě opravdu překvapil, už po prvním použití jsem si všimla, že lupy se začínají ztrácet. Používám ho pravidelně a mám vlasy celkově zdravější. Líbí se mi, že má přírodní složení, takže si je nemám potřebu umývat každý den, stačí tak 2-3x týdně. Lahvička je sice malá, ale stačí mi s naředěním s vodou, abych získala správnou konzistenci. Jedině co mě trochu vadí, je, že se musí nechat púsobit na vlasech déle, ale to se dá přežít, když vidím výsledky. Samozřejmě i přesto se mi vlasy trošku vysušují, ale tentokrát to zvažuju jako daň za to, co dělá pro můj vlasový skalp.
Jeden čas jsem měla dost neústupné lupy v důsledku špatné vlasové kosmetiky a podráždění hlavy. Tento šampon z lékárny mi pomohl hned po prvním použití a dále vše navrátil do původního stavu. Lahvička je malinká, jedná se tedy o intentivní kůru, šampon má červenou čirou barvou a nijak nesmrdí. Používala jsme jako běžný šampon, masírovala hlavu a nechala chvilku působit po dobu 2 týdnů (ob den) a lupy byly pryč. Jen ho nemohu v nabídce žádné lékarny najít, zřejmě je za něj novější náhrada s jiným jménem. Vlasy mi vysušil, ale přikládám to také za vinu absenci kondicionéru a masek po dobu 3 týdnů.
Šampon proti mastným lupům se zinkpyrithionem. Obsahuje výtažky z olivového a mandlového oleje. Doporučuje se aplikovat po dobu 4 - 6 týdnů. Když se mi objeví lupy, tak stačí 1 - 2 aplikace, aby mi zase zmizely. Lahvička má objem 100 ml. Šampon se musí nechat působit 5 minut, což je trochu nepohodlné, když má člověk naspěch. Nevoní nic moc, ale na mě účinkuje spolehlivě. Špatně se otvírá. Vlasy jsou po něm docela hezké, ale to pro mě není v případě šamponu proti lupům rozhodující.