Jaký je Váš názor na reklamu v kině tzv.product placement, což je začlenění produktů nebo služby do děje filmů nenásilnou formou?
jsem proti pokud to opravdu bude pojaté jako že se prodává místo ve filmu jako reklama. mám pocit že jako podprahová reklama se to ani nesmí...
mě to příjde hrozný, zas tolik mě to nevadí v amerických filmech, nepřijde mi to tolik viditelné, ale v českých je to příšerný, třeba v básníkách drogerie teta
Blogerka
Jsem proti, úplně to diskredituje ten film, a taková reklama se objevila i v Ordinaci, a ve VKV to bylo často až směšné.
Cituji elesse: mám pocit že jako podprahová reklama se to ani nesmí...
Myslím, že podprahová reklama je něco jiného, něco, co si neuvědomuješ, ale mozek to přijímá, a ta snad zakázaná je.
Cituji Danice: Román pro ženy
no přesně, to byla hrůza...chápu, že potřebují kvůli penězům sponzoring, ale opravdu něco decentnějšího, myslím, že by jim mohlo stačit, že jsou v titulkách, ale nerozumím tomu
Pokládám product placement za běžnou součást filmové tvorby, je mi stokrát milejší než financovat snímky cílené na úspěch u masového diváka (nehovořím o dokumentech) z vlastních daní. Z pohledu inzerentů jde o bezesporu efektivní nástroj jak oslovit potencionální zákazníky.
Cituji elesse: mám pocit že jako podprahová reklama se to ani nesmí..
To je něco naprosto odlišného, podprahovou reklamou se rozumí reklamní sdělení, promítaná na pouhý zlomek vteřiny, která mohou ovlivnit divákovo chování. To znamená že ty to sdělení ani nezaznamenáš.
Někdy je to opravdu trapné, např. teď Ženy v pokušení a Baťa, Mercedes...V románu pro ženy Avon (to bylo opravdu hoodně okaté)...Poslední dobou vidím začátek filmu a už vyjmenovávám sponzory .
Tak třeba ve spoustě amerických filmů takhle figuruje Apple, a kdybych se přímo o notebooky nezajímala, tak si toho nevšimnu, příjde mi, že tuto reklamu začleňují velmi vkusně, ostatně, v USA budou mít s tímto typem reklamy nepochybně neporovnatelně delší zkušenosti
V českých filmech je reklama často zasazena velmi uměle, jakoby to režisér dělal poprvé v životě (což dost možná i dělá), ta okatost často zkazí divákovi do té doby i příjemný dojem z filmu. Reklamy zde bývají zasazeny tak, že by je snad zaznamenal i slepý. Oproti tomu v amerických filmech mi příjdou tak nenásilné, že divák má snad kolikrát i radost z toho, jak je všímavý, když zaznamenal že to kafe, co si hrdinka upila během řízení auta bylo od Starbucksu, že ten telefon, co házela mimoděk do kabelky byl I-phone atd atd... Produkty v am. filmech jsou zasazeny jako běžná součást života herců, nad kterými postavy nepřemýšlí a berou je jako samozřejmost. V českých filmech pokud značka nepráská opakovaně do očí, tak to snad ani není product placement Škoda.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.