Ahoj, mám důležitý dotaz a byla bych moc vděčná, kdybyste mi někdo poradil. Musí mít OSVČ, která má nárok na uplatňování výdajů paušálem, ke konci účetního období zlikvidovány všechny pohledávky a závazky? Já jsem teď absolvovala kurz účetnictví a tam bylo toto řečeno.. prý je to v zákoně o účetnictví, ale v něm jsem to nenašla. A v zákoně o dani z příjmů jsem na to také nikde nenašla ustanovení. Poradíte mi někdo prosím, jak to tedy je? Popřípadě zda je tady nějaká účetní, tak jak to dělá?
Já sice výdaje paušálem moc nedělám, ale o tomhle tedy slyším poprvé...a přijde mi to jako nesmysl . Copak může OSVČ ovlivnit to, jestli bude mít ke konci zdaňovacího období uhrazené všechny pohledávky...to asi těžko, že . V zákoně o účetnictví ani v ZDP jsem na toto nenarazila a že už jsem nad nimi strávila spoustu času .
No, abych řekla pravdu, také to slyším poprvé. Především těžko ovlivníš úhradu veškerých pohledávek...
No právě, já to také nedělám, ale lektorka na kurzu říkala, že to tak má být. Podle jakého paragrafu už ale nevěděla Takže myslíte, že to tak nemá být? Ráda bych znala názor od účetní, která má s paušály praxi, jak to dělá ona.
je to nesmysl - nikdy neovlivníš to, jestli ti někdo zaplatí fakturu
Takže já říkám NESMYSL, a mám klienty, které dělám paušálem. Možná jsi to jen blbě pochopila, protože tam se to dělá tak, že musíš mít sečteny veškeré příjmy a pak z těch příjmů počítat procentuelní paušál, tzn., že pro tebe jsou příjmy "zaplacené faktury", které ti zaplatili odběratelé (zákaznici).
Reaguji na zip: To samozřejmě vím, že příjmy jsou pro mě "zaplacené faktury" pochopila jsem ji správně, říkala nám to několikrát, navíc prý ona jako účetní nemůže jít paušálem, protože má ke konci roku pohledávky. Bylo mi to divný, tak jsem se jí pak šla ještě osobně ptát a prý to tak skutečně je upraveno v zákoně o účetnictví... No nic, nebudu to řešit. Také se mi to nezdá a vy jste mě přesvědčily, že to tak opravdu není
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.