Není to špatné, pomůže to, ale musíš si najít, co přesně by ti sedlo - co ti nejspíš chybí a podle toho se zařídit. Třeba nepotřebuješ mořské řasy, ale obyčejné vitamíny. A druhá věc je, že se tyhle věci musejí užívat pravidelně a dlouho... třeba tři měsíce a opravdu denně, pak lze teprve říct, jestli to má účinek nebo ne. To dneska málokdo vydrží.
mimi
Ahoj, mně dělá dobře pití zeleného čaje. Sice krémy nenahradí, ale to podle mě ani nemá. Ale pomáhá mi zbavit se únavy a zlepšuje trávení. Jestli má nějaký speciální vliv na pleť jsem si nevšimla, ale sypané zelené prostě miluju, takže si ho každý den dopřávám . A celkově hodnotím zlepšení každodenního pocitu a nižší nemocnost (piju už cca 2 roky), takže doporučuji.
Zelený čaj schvaluju, zvykla jsem si na něj, také ho piju a nejenom zelený, výborné jsou i čaje čistící. Jestli to má ale dopad na mojí pleť to nemohu posoudit dokonce ani nevím zdali to má nějaký blahodárný účinek na organismus. Jinak všichni vychvalujou Weledu, dokonce vyhrála nějaký spotřebitelský test v Německu. Já jsem zkoušela mandlový krém a čistící mléko a byla jsem docela zklamaná. Čistícího mléka jsem musela spotřebovat hromadu abych se skutečně odlíčila a krém se zase hrozně dlouho vstřebával a zdálo se mi že si na něj kůže musela delší čas zvykat.
Můžu se zeptat, co řikáte na toto složení? Po pravdě se v tom nevyznám popř. můžete říct, na které složky je dobré si dávat pozor a co by neměla dobrá kosmetika obsahovat?
Tady je složení: Water (Aqua), CyclopentaSiloxane, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Coco Glycerides, Tocopheryl Acetate, PPG 3 Benzyl Ether Myristate, Pentylene Glycol, Aluminum Starch Octenyl Succinate, Ceteareth 20, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Panthenol, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, PEG 100 Stearate, Glyceryl Stearate, Ceramide 3, Rutin, Soluble Collagen, Chitosan, Sodium Chondroitin Sulfate, Glucose, Lysine Hydrochloride, Threonine, Arginine, Serine, Histidine, Glycine, Folic Acid, Calcium Pantothenate, Tryptophan, Potassium Chloride, Calcium Chloride, Sodium Chloride, Magnesium Sulfate, Triethylhexanoin, Triisostearin, Steareth 2, Isostearyl Isostearate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Alcohol, Acrylates C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Disodium EDTA, Polysilicone 11, BHT, Polysorbate 80, Mannan, Squalane, Butylene Glycol, Fragrance (Parfum), Hydroxyisohexyl 3 Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha IsoMethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Linalool, Limonene, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben
A druhý přípravek: Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Dimethicone, SD Alcohol 40-B, Xylitol, Pentaerythrityl Tetraoctanoate, Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers, Corn Starch, Eysenhardtia Polystachya (Palo Azul) Wood Extract, Potassium Carbomer, Xanthan Gum, Dimethicone Copolyol, Potassium-Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sucrose Stearate, Trisodium EDTA, Sodium Hexametaphosphate, Magnesium Chloride, Calcium Chloride, Peony Root Extract, Rosemary Extract, Methylparaben, Benzoic Acid, Fragrance, Iron Oxides.
Ahoj jowano, už na první pohled je jasné, že jde o kosmetiku, která používá silikony, chemické konzervační látky i syntetické emulgátory , tedy nejde o přírodní kosmetiku. Přírodních účinných látek má velmi málo - např. bambucké máslo, makadamiový olej. Dle šložení, co je na prvním místě, toho je v přípravku největší zastoupení a naopak. Už v některém z předešlých příspěvků byl seznam potenciálně nebezpečných látek - a hodně z nich je v tomto přípravku (pegy, ceteareth apod., parabeny, dimethicon atd.) a parfemace (fragrance) pokud je chemická, tak může být také problematická - bývá jedním z nejčastějších alergenů.
Ještě k výše položenému dotazu, Mádaru kosmetiku jsem zatím vyzkoušela ze vzorků a udělala na mě dojem - je taková příjemná jemně vonící. A má výborné složení přípravků, které pomáhá (složení jsem vyčetla z netu Mádary). Mádara kosmetika je skutečně přírodní. Dá se už koupit na netu nebo v lékárnách - podle seznamu prodejních míst na stánkách madary.
Nemyslela jsem si, že by to byla přírodní kosmetika, jen mě zajímalo, jestli není moc škodlivá. Dřív jsem zkoušela Laveru - hrozná, nešla roztírat, při tom byla mastná a byla jsem hrozně zalepená a Logonu, taky mě nenadchla. Proto jsem přírodní kosmetiku zatim opustila a hledám takovou, trerá nebude plná chemie a při tom bude účinná. Mám hodně citlivou pleť, dělají se mi šupinky a k tomu mám i akné (ale vím, že je to hormonální záležitost, tak si nejsem jistá, jestli s tím jde něco dělat, dokud se mi hormony nesrovnají )
Jestli máš opravdu tak citlivou a problematickou pleť, tak volba kosmetiky bez syntetických konzervantů a parfemací je tím nejlepším. Oni totiž nejčastěji způsobují různé alergie. I v přírodní kosmetice máš velký výběr (Lavera a Logona jsou sice u nás nejznámější, ale neřekla bych že nejlepší - např. Laverácké krémy opravdu málokomu sednou, jsou převoněné a né každý to snese). Aknozni plet je často velmi citliva. Kremy je opravdu třeba vyzkoušet. Pokud ti bude nějaký příjemný, vydrž s používáním přírodní kosmetiky alespoň dva měsíce. Pokud byla jinými přípravky rovnováha tvojí pleti poškozená, pak bude nějakou dobu trvat, než uvidíš výsledky - zpočátku můžeš zaznamenat i mírné zhoršení. Pokud máš pleť hodně přecitlivělou, volila bych něco bez parfemace (ani s éterickými oleji), než se ti stav pleti srovná. Usuzuji, že tvá pleť je mastnější a zároveň citlivá a dehydratovaná? Bez parfemace má např. weleda mandlovou řadu - pupínky bych pak řešila lokálně např. čajovníkovou tyčinkou. Pak bez parfemace je i Santa Verde, která obsahuje místo vody v krémech aloe vera - to má samo o sobě antiseptické účinky. Pro velmi citlivou pleť s akné doporučuji levandulovu květovou vodu (hydrolát) nebo hydrolát z pomerančových květů, pro akné se také hodí pleťová voda myrtová, čajovníková, vilínová, mátová (Nobilis, Tautropfen, Primavera) - použij ji pro dočištění (tonizaci) pleti a pro použití na pleť během dne (přetopené místnosti, suchý vzduch, zaschlý pot). Na čištění doporučuji čistící mléko - je jemnější k citlivé pleti a nevysušuje (máš ty šupinky). Pak lehký hydratační krém nejlépe s obsahem jojobového oleje, který redukuje tvorbu mazu v pleti. Vzkoušej vzorky Primavery Life (Neroli Cassic čistící mléko a denní fluid, jako tonik některou z výše uvedených květových vod), Weleda hydratační péči mandlovou nebo kosatcovou (vybrané produkty dle tipu pleti), Mádara, Santa Verde apod.
Potom je důležité upravit jídelníček apod. (spánek, pohyb, pohodu - stres má také vliv). Jen kosmetika tvé problémy nevyřeší.
jowi, lávovka se také hodí na citlivou a mastnou pleť ). Můžeš si s ní mýt obličej, tělo i vlasy (pokud je máš masnější). Nebo na mastnou problematickou pleť je výborná jako pleťová maska....
jofiel, od jaké firmy máš lávovku?
Teď používám obličejové olejíčky od Salusu a spokojenost. Chci vyzkoušet něco od Lush, ten je také přírodní, ne? Mám takovou zkušenost... Před pubertou jsem měla úplně normální pleť, takovou tu dětskou, hladkou. Pak přišlo pár pupínků a já ve své hlouposti zkoušela všechno, co bylo běžně k zakoupení na problematickou pleť. Zkušenost tak hrozná, že mi asi zůstaly následky. Clean&Clear, Oxy, růžné pleťové vody s alkoholem... Teď je mi 27, mohla bych mít zase normální pleť, ale mám jí citlivou, smíšenou, ale na tvářích dehydrovanou. Dávám si jí pomalu dohromady, ale už vím, že nesmím vysušovat, ale jemně čistit a zavlažovat. Ty olejíčky mi dělají dobře, jestli máte někdo zkušenost, poraďte, co ten Lush.
Jo a ještě jedna zkušenost od kamarádky, která má miminko. Doktorka jí doporučila, ať se vykašle na všechny ty značky dětské kosmetiky, které obsahují, jak jinak, minerální oleje a natírá malou obyčejným panenským olivovým olejem. Myje jí tím i vlásky a mimčo jen kvete. Je jemňoučká, spokojená a má krásné vlásky, které jí vůbec nevypadaly, jako jiným miminkům. Tak nevim, má kosmetika vůbec smysl???
Provocate, přírodní dětská kosmetika neobsahuje minerální oleje, ale přírodní rostlinné. Olivový je fajn, ale lepší mám zkušennost s mandlovým - má příjemnější vůni a na citlivou kojeneckou pokožku je super. Oleje se ale musí nanášet na navlhčenou pokožku, jinak vysušují. V zimě je olejíček lepší, protože nestudí na pokožce jako mléko.
S Lush nemám osobní zkušenost, jen vím, že není čistě přírodní.
janina5 a jaké oleje musíš nanášet na navlhčenou pokožku? Já vím jen že vysušují - konopný, lněný, slunečnicový, brutnákový a pupalkový. Ještě nějaký? Zbytek by mohl být v pohodě, ne?
Bera, všechny oleje obecně hydratují pokožku, ale musí se použít na navlhčenou kůži (přesný fyziologický důvod teď nemůžu nikde vyhledat - ale vím, že jsem četla v nějaké odborné literatuře nebo časopisu proč). Když se použijí na suchou pokožku, ještě více ji vysuší. Z těch olejů, o kterých píšeš, vím, že vysušuje při dlouhodobém používání slunečnicový (mám osobní zkušennost u svého dítka i jsem se na to ptala aromaterapeutů - v Nobilis a u Hadka). Pokud se však slunečnicový olej naředí jiným olejem, už se nemusíš vysušení bát. Pupalkový a bruntákový olej jsou určitě v pohodě - vždyť se také používají na léčbu exému, lupénky a suché pokožky. S konopným ani lněným nemám zkušennost.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.