ahoj, zajímal by mě váš názor nebo zkušenosti. Zajímají mě některé obory na vš ale problém je, že jsou vyučované pouze prezenční formou, konkrétně některé filologické obory na FF UK. Myslíte, že má vůbec cenu to zkoušet, dá se to nějak zorganizovat při normální práci?
Máme stejné choutky. Já bych si chtěla při zaměstnání udělat práva a ty jsou pouze prezenčně na všech fakultách. Ale vidím to jako beznadějné. Jediná šance je, že by škola povolila individuální plán. Ale pokud vím, tak to povolují jen zcela výjimečně a ze závažných důvodů. A navíc je studiun velice náročné, že si nejsem jistá, zda bych to s individuálním plánem vůbec zvládla. Každopádně držím palce.
Cituji Brusinky: filologii v Liberci a co vím, při prezenční formě je šance, bohužel, nulová. Rozvrh je prostě postaven na hlavu a absolutně nepřipouští další aktivity...
Tak jak kde, tady byl dotaz konkrétně na UK. Jinak znám dost lidí, co studují prezenčně při zaměstnání, takže bych rozhodně netvrdila, že to nejde.
Ahoj, já jsem studovala překladatelsví-tlumočnictví na FF UK a myslím si, že to prostě při práci udělat nejde. Teoreticky by to šlo, kdyby nebyly semináře, i když ne do všech se musí chodit. Největší problém je v tom, že když tam nechodíš, tak nevíš, co se děje a hrozně snadno ti to uteče a pak neodevzdáš nějakou práci nebo nevíš, co se máš učit a tak. Buď se podívej po kombinovaném studiu nebo pracuj jen na flexibilní poloviční úvazek, při tom by se to, myslím, zvládnout dalo.
Už to tady bylo řečeno, jakékoliv studium při práci je mazec. Já studuji v kombinovaném studiu politologii a první 2 roky byly šílené. Největší problém je v tom, že některé semináře nebo přednášky jsou povinné a nebo za neúčast musíš vypracovat něco (seminárku, konspekt, prezentaci) navíc. Celé studium je o trochu lehčí, pokud se sejde dobrý kolektiv a navzájem si pomáhají. Ale je to škola od školy různé. Zeptej se přímo na fakultě na studijním oddělení.
Cituji Brusinky: studují přezenčně při zaměstnání na UK
Ano, třeba na právech, na které byl taky druhý dotaz. A nevím, proč na tom tak bazíruješ, když jsi sama psala zkušenost s Libercem .
Jsem absolvent filologie na FF UK Praha, pracovala jsem od třeťáku, ale ne na plný úvazek. V prváku a ve druháku by bylo asi hodně těžké při studium zároveň pracovat, zejména tedy na plný úvazek. Za nás bylo nutné mít jazykové obory dva a povinných seminářů bylo hodně. Dále pak příprava na ně nebyla časově zanedbatelná, bylo nutné načíst hory papírů ...
Co se rozvrhu týče, tak to bylo v prváku dost přísné, žádný výběr z několika možností. Od třeťáku už se dalo trochu žonglovat a semináře jsme si mohli vybírat. Když si vybereš malý jazyk, tak je rozvrh pevně daný celých 5 let a není na výběr.
Velké obory jako anglistika nebo germanistika se tváří zbytečně elitně a jsou náročné, trochu volnější to bylo na španělštině a fránině.
Pokud tě skutečně nezajímá jazyk a literatura z vědeckého úhlu pohledu, tak je to studium zbytečně technické. Historická mluvnice, lingvistické teorie, rozbor gramatických jevů nepoužitelných v běžném životě ...
Cituji Brusinky: alespoň něčím napomohl k nastínění tématu: Práce pri prezenčním studiu.
Ale název tématu přesně takový není . Tazatelku zajímala UK Praha. A pokud tě to zajímá, tak ano zvládám magisterské studium i s prací. Samozřejmě nemusím být ma každé přednášce, ale VŠ je snad hlavně o samostudiu ne. Nevím, co se ti tedy nelíbí, já se zase dělím o svou zkušenost (a zkušenost mnoha mých známých), že se práce spolu se studiem zvládnout dá. P.S. Bez urážek by to nešlo?
díky za vaše názory. no já si myslím, že při oboru, který mě zaujal - konkrétně arabistika - bych musela s prací na p. úvazek seknout, navíc je dvouoborová takže to je jasný. Právě já jsem také slyšela, že spousta lidí studuje práva a vůbec nechodí na přednášky nebo jenom minimálně tak mě zajímalo jaká je praxe a teoretické možnosti i na jiných fakultách.
Já si osobně myslím, že se to zvládnout dá - samozřejmě je to asi obor od oboru a škola od školy jiné, já studuji prezenčně a máme ve třídě spoustu holek, z kterých si děláme srandu, že klidně mohly studovat dálkově, protože do té školy vůbec nechodí - přednášky nejsou povinné, takže tam je to bez problémů, a na cvikách, kde se posílají prezenčky, je vždycky někdo zapíše. Je sice pravda, že pak budeš trošku mimo, až se budeš učit na zkoušky, ale já si například z přednášek stejně moc nepamatuju, takže to je jako kdybych se vše učila odznovu.
dá se, vystudovala jsem to samý co zuzkabedna, dvouobor, při plným úvazku
ale musím říct, že člověk pak nemá vzpomínky na pohodový studentský život
K těm právům - konkrétně v Praze vím o hodně lidech, kteří tu školu studují zároveň s full-time prací. S individuálem rozhodně nepočítej (kolují historky, že studentkám maminkám, které někdy v druhé půlce studia žádaly o individuál, protože se jim narodilo mimčo, bylo řečeno, že si měly rozmyslet, zda studium nebo rodina). Jinak na přednáškách účast nepovinná a semináře jsou i od 18h, takže se dají po práci stihnout (nebo naopak před prací). Problém může být o zkouškovém, to bych se raději předem dohodla se zaměstnavatelem, zda bude ochchoten ti dávat volno.
lucis
Fakt jo? Tak to jsi dobrá
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.