psycholog (klinický) můžeš být úplně s klidem i z FSS.
Jinak já na psychole studuji. Uplatnění kliniků (pokud tedy toužíš po psychoterapii) je řekla bych dobré, nikdo se do té práce zase tak nehrne, takže míst je spousta. Ve státních službách ale musíš počítat se skutečnou almužnou, nehledě na to, že si z ní budeš platit psychoterapeutický výcvik.
Soukromé praxi bych řekla, že se daří....co mám známé,, tak klienty mají. Na hodinu si berou od 400-cca 1500 i více (hl Praha), takže si můžeš lehko spočítat jejich výsledný plat. Musíš ale taky počítat s tím, že nejdříve asi budeš začínat spíš ve státním, uděláš si výcviky a pak teprve zřejmě půjdeš shánět klientelu. Takže zase abys nepočítala že hned po škole budeš mít 30 tis. měsíčně.
Jinak z hlediska časového to ale zas tak náročné povolání není. Nemyslím si, že by se ti stalo, že budeš makat 13 hodin nebo do večera, že
Jinak s tím, že by chtěl dělat psychoterapii, šel dle mého odhadu na psyhcolu skoro každý...ale kdžy viděl ty platové podmínky a vůbec časové hledisko nějakého pistupu, radši zvolil jiné, lukrativnější obory psychologie.
ještě koukám na výzkum....trochu se usmívám větám jako "výzkum je tradičně vysoko ohodnocený". Doporučuji si přečíst i příspěvky zdejší slečny (nick Alča) z matfyzu. Výzkum je ohodnocený špatně i u tak důležitých věd jako biologie a fyzika, natož u psychologie. Je tam často ještě menší plat než u psychoterapky
Lisa
Díky za další názor někoho "od fochu"
S tou vědou i zdravotnictvím jsem si to myslela, bohužel od Alči jsem ledacos četla, takže je mi to jasné. Navíc moje současné zaměstnání (ač se psychologie netýká) taky spadá do něčeho jako je státní sektor, takže je mi to jasné
Na jak dlouho to vlastně vypadá, než se člověk protlačí do soukromého sektoru? 5 let škola... a co pak?
Nepřekvapuje mne, že psychoterapie je pro začínajícíc studenty tak lákavá! Samotnou mne to zajímá. ale přiznám se, že možná víc než z důvodu "chci pomáhat lidem a zviřátkům" tak z toho "jak to funguje, proč se totak stalo".
(tak mne napadá, jestli i tento přístup je zrovna pro dobrého psychologa vhodný...)
Cituji Siamese: Samotnou mne to zajímá. ale přiznám se, že možná víc než z důvodu "chci pomáhat lidem a zviřátkům" tak z toho "jak to funguje, proč se totak stalo".
(tak mne napadá, jestli i tento přístup je zrovna pro dobrého psychologa vhodný...)
Zas lepší než chtít spasit celý svět, aspoň brzo nevyhoříš ....
Cituji Siamese: Na jak dlouho to vlastně vypadá, než se člověk protlačí do soukromého sektoru? 5 let škola... a co pak?
To můžeš hned po škole nebo už při, ne? Pokud myslíš např. personalistiku, psychologii reklamy apod.
Verci
Ty studuješ na té FSS, že? Je dobrá možnost uplatnit se i při studiích? Mají firmy o studenty zájem (myslím v nějaké té psycho-tématice ). Dá se to zvládat? Plnej nebo poloviční úvazek nebo jenom brigády?
FSS mě láká možná více než-li filda, akorát dostat se na FSS je zabitý už rovnou
lucis
Tak nějaká ta praxe na fildě je tuším i povinná...
to je,ale většinou tak čtrnáct dní až měsíc,chce to spíš tak od druháku začít pracovat v oboru
¨¨
lucis
a možnosti tohoto typu jsou reálné? Mají firmy o studenty zájem, v jakých oborech atd.?
no já myslím, že reálné jsou
jak už tu někdo psal tak personalistika, psychologie reklamy, poradenská centra, tam se určitě brigády a částečné úvazky najdou
Jo, jsem z FSS. V rámci Mgr. studia jsou povinné praxe ve 4 oblastech - Děti, mláděž, rodina (Pedagogicko-psychologická poradna), Manželství, rodina (Manželská poradna), Klinická psychologie a Psy organizace, řízení. Další praxe si student může domlouvat sám. Já jsem na žádné jiné praxi nebyla, v Brně je problém něco sehnat.
Pracovat při studiu se určitě dá, ale spíš poloviční úvazek nebo to chce flexibilní pracovní dobu, účast na některých předmětech je povinná. Každý si sestavuje rozvrh sám, takže si můžeš naházet předměty i podle času, který se ti hodí, ty co se ti nehodí nechat třeba na další semestr. Lze prodlužovat i zkracovat studium, je to vážně hodně flexibilní. Samozřejmě je výhodné chodit do školy co nejvíce, dozvíš se tam věci a získáš zkušenosti, které se z knížek nastudovat nedají.
Cituji Siamese: FSS mě láká možná více než-li filda, akorát dostat se na FSS je zabitý už rovnou
Nevím, jak to funguje teď, ale v době kdy jsem nastupovala já bylo výhodné dát si druhou přihlášku na kombinované studium psychologie (na přijetí stačí o dost nižší percentil než na prezenční formu) a po prvním roce si podat žádost o přestup na prezenční studium - tak jsem to udělala já .
Verci
Na FSS teď zřídili i jednooborovou psychologii (raději bych jednoobor, než-li v kombinaci), ovšem otevírali ji pouze pro prezenční studium. Takže si možná počkám, až vypíšou kombi
Ovšem navazující je prezenční tak jako tak.
Ale je fakt, že MUNi je v rozvrzích docela fajn, jde to nakombinovat různě (již tam studuji, dálkově, ale jiný obor )
Cituji lucis: musíš začít už při studiu, o absolventy bez praxe dneska už nikdo moc nemá zájem
Nedá se to říct takto univerzálně. Co jsem se dívala na místa v poradnách nebo u policie, většinou tam bylo uvedeno, že je místo vhodné i pro absolventy.... Jinak někde chtějí psychoterapeutický výcvik - nebo započatý psychoterapeutický výcvik. Dále na praxi nám říkal jeden psycholog, že tam, kde pracuje tým psychologů, tak mají většinou předem vytvořenou představu, koho by chtěli přijmout do týmu - např. pokud je to manželská poradna, může se snažit o to, aby měla "vyvážený tým" - tj. staršího zkušeného psychologa, mladého absolventa, psycholožku s malými dětmi atd. Pro klienty není výhodné, pokud by v jedné poradně poskytovalo služby např. 5 třicetiletých bezdětných psycholožek. Takže pokud jim do týmu chybí zrovna ten mladý absolvent, klidně vezmou někoho takového (třeba i bez praxe).
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.