Nepovažuji.. ani náhodou.. Považuji to za ztracený čas Ovšem ne,když ten člověk touží být doktorem... a vyšším..
I ta maturita je mi uplně na ***...
Cituji Natyy: Nepovažuji.. ani náhodou.. Považuji to za ztracený čas Ovšem ne,když ten člověk touží být doktorem... a vyšším..
I ta maturita je mi uplně na ***...
Mohu se zeptat, co děláš za práci? (Nemyslím to špatně, jen mě to zajímá)
Jinak k tématu: Za důležité to nepovažuji, ale nepodceňuji to. Znám spoustu lidí, co nemjí ani maturitu a vydělávají opravdu velice slušné peníze. Prostě záleží, jak se kdo uchytí. Někdo k tomu potřebuje VŠ, nekdo ně a někomu ani ta VŠ nepomůže. Záleží prostě hlavně na šikovnosti a štěstí
Reaguji na Pralinkaaa:
Dovolím si odpovědět za Natyy - je to z jiné diskuze.
Cituji Natyy: Mám salon , kde mam zaměstnaný holky,menší podnik, kde mám zaměstnaný holky a podnikám v investičním zlatě .
Považuji to za hodně důležité, maturita je v téhle době samozřejmost.
Už kvůli sobě a také myslím, že být pro své děti dobrým příkladem není zrovna špatné.
Většinou to haní a říkají, že je to zbytečné, ty co se nikam nedostaly nebo nehlásily a teď nejspíš závidí.
viz.
Cituji Natyy: I ta maturita je mi uplně na ***...
nepovažuji to za důležité, je dobré asi vysokou školu mít, ale v dnešní době ji má skoro každý a v cizině po vás stejně neštěkně ani pes, protože naše školství nemá zrovna nejlepší pověst (zřejmě i kvůli aféře plzeňské právnické fakulty). Vysoká škola nezaručí práci, mnohdy skončíte tam kde lidé s "pouhý" výučním listem a mnohdy jsou lidé s výučním listem inteligentnější než vysokoškoláci..A dívat se na někoho jako na něco menšího jen proto že nemá titul opravdu o inteligenci nevypovídá..Ono ani po státních maturitách prý nikde neštěkl ani pes
Cituji Monus: Neříkám, že za pár let se budu mít určitě líp než nějaký člověk s maturitou, to ne, ale v začátcích je to rozhodně plus a jde to cítit (na pohovorech). Firmy prostě raději vezmou člověka s výškou než člověka s maturou - a když jde o absolventa tak většinou za téměř stejné prachy (kdyby někdo chtěl říct, že vysokoškolákovi budou muset platit o hodně víc...)
teda nevím kdes to nabrala (možná osobní poznatek), ale z mého okolí všichni kdo studovali vysokou školu a mají nějáký titul skončili v obyčejné fabrice za ještě horší peníze a horších pozicích než lidé s výučním l. či maturitou..Vysoká škola nikoho nezajímala a oni si teď podle svých slov sypou popel na hlavu..Nejlepší příklad jedna známá: Vystudovala VŠ v Opavě, dosáhla titulu Mgr. a pracuje za 9 000 měsíčně v nízkoprahovém klubu..Můj přítel má "jen" maturitu v oboru strojírenství a vydělává cca 17 000 měsíčně..Takhle jak píšeš to možná funguje ve velkých městěch typu nevím Ostrava, Plzeň, Praha , Brno ale někde jsou lidé vůbec rádi že o práci zavadí
Cituji Mikky6: nepovažuji to za důležité, je dobré asi vysokou školu mít, ale v dnešní době ji má skoro každý a v cizině po vás stejně neštěkně ani pes, protože naše školství nemá zrovna nejlepší pověst (zřejmě i kvůli aféře plzeňské právnické fakulty). Vysoká škola nezaručí práci, mnohdy skončíte tam kde lidé s "pouhý" výučním listem a mnohdy jsou lidé s výučním listem inteligentnější než vysokoškoláci
Možná by to chtělo být méně závistivá
Cituji Tarazed: Cituji Mikky6: nepovažuji to za důležité, je dobré asi vysokou školu mít, ale v dnešní době ji má skoro každý a v cizině po vás stejně neštěkně ani pes, protože naše školství nemá zrovna nejlepší pověst (zřejmě i kvůli aféře plzeňské právnické fakulty). Vysoká škola nezaručí práci, mnohdy skončíte tam kde lidé s "pouhý" výučním listem a mnohdy jsou lidé s výučním listem inteligentnější než vysokoškoláci
Možná by to chtělo být méně závistivá
víš co, já VŠ mám a pokud je člověk šikovnej tak ji fakt nepotřebuje - a věř že ze mě nemluví závist, nemám co závidět.
Jsem toho názoru, že často ani tak nejde o výsledný efekt, tj. diplom, ale o zkušenost jako celek. Člověk, který někdy studoval VŠ (zvlášť v jiném městě, než bydlí) se musí naučit zodpovědnosti (ta přednáška je sice nepovinná, ale cítím, že bych tam měl jít, protože bych mohl mít nepříjemnosti), musí se naučit řešit problémy (viz studijní povinnosti), musí se naučit starat sám o sebe (mám jít na párty nebo si koupit něco k jídlu?), určovat si priority a tak dále.. Prostě se naučí i z té praktické stránky trošku jinak přistupovat k životu, což je neocenitelná průprava do "skutečného života".
Cituji Monus: jenže jak se dostat do první práce abys tu šikovnost dokázala? Pak už to většinou jde, ale ty začátky... Při prvním hledání je to s dodělanou školou určitě jednodušší...
VŠ je jako investice. Záleží na produktu, době nákupu a prodeje. Před r. 2008 nebyl problém sehnat práci a za těch 5 let mít na rozdíl od VŠ studenta dobrou praxi a zároveň praktický náskok. Podle mě velká většina titulů s touto praxí nemůže v dnešní době soupeřit. Ale v mnohých oborech si zase bez VŠ nikdo neškrtne (medicína, věda). Doba přála a přeje spíš dálkovým rychlotitulům a certifikátům. Až se zavede školné, budou některé obory na odpis anebo jen pro blázny-nadšence. Kdo bude chtít cpát 5 let velké prachy (nejen školné) do něčeho, co mu mu bude vynášet 13-15 čistého podle tabulek?
Cituji Mallory Knox: se musí naučit zodpovědnosti (ta přednáška je sice nepovinná, ale cítím, že bych tam měl jít, protože bych mohl mít nepříjemnosti), musí se naučit řešit problémy (viz studijní povinnosti), musí se naučit starat sám o sebe (mám jít na párty nebo si koupit něco k jídlu?) a tak dále..
V tomhle je práce ještě větší pedant
Cituji Monus: Já tak nějak souhlasím s tím, že pokud je člověk šikovný, tak na to papír ze školy nepotřebuje... jenže jak se dostat do první práce abys tu šikovnost dokázala? Pak už to většinou jde, ale ty začátky... Při prvním hledání je to s dodělanou školou určitě jednodušší...
já ti nevím, ono už při prvním kontaktu s dotyčným většinou poznáš jeho schopnost/neschopnost. Strašně moc ti napoví jeho chování.
Cituji bono2: V tomhle je práce ještě větší pedant
Možná.. Ale například člověk, který v osmnácti začne brát 12 tisíc, z čehož dva litry hodí doma rodičům a tím pro něj zodpovědnost končí, bude taky někde jinde..
Cituji Lucrezia: já ti nevím, ono už při prvním kontaktu s dotyčným většinou poznáš jeho schopnost/neschopnost. Strašně moc ti napoví jeho chování.
Ale musí projít nultým kolem výběrového řízení.....tj. přes své CV v rukou personalistky než může uplatnit své kouzlo osobnosti.
Cituji Mallory Knox: Možná.. Ale například člověk, který v osmnácti začne brát 12 tisíc, z čehož dva litry hodí doma rodičům a tím pro něj zodpovědnost končí, bude taky někde jinde..
Doma můžeš být jako pracující i jako student. Myslel jsem, že se bavíme o:
Cituji Mallory Knox: zvlášť v jiném městě, než bydlí
...to je pak jiná
Cituji bono2: Doma můžeš být jako pracující i jako student
To samozřejmě, já jen chtěla studující v jiném městě zdůraznit. Tyto studenty může najednou získaná svoboda lehce svést, musí se s tím (a se svým svědomím) poprat. Ovšem netvrdím, že to zvládnou všichni! Stejně tak nemusí být všichni vyučení pracující, kteří se do pětatřiceti válejí u maminky nutně flákači. Nechci nic paušalizovat.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.