Ahoj, vzhledem k tomu, že zdravotní pojišťovna u které jsem krachuje, hledám kam se přehlásit. Víte o nĕjakém srovnání, abych nemusela pročítat stránky všech existujících. Jak je to s přehlášením (jak dlouho to trvá, formuláře...). Případnĕ jakékoliv doplňující postřehy.
A která krachuje?
To na co se ptáš musí trvat u všech stejně, je to dané zákonem.
Jinak se rozhodni dle svého stylu života. Pokud např. hodně cestuješ do zahraničí, doporučila bych VZP, pokud po ČR taky nebo třeba ZPMV.
U nás je velmi dobrá lokální ZPŠ, ale sehnat si pak doktora např. v Plzni či Brně je neřešitelný problém. Mají smluvní především ve vých.čechách a Ml. Boleslavi a Praze.
méně než
10 příspěvků
Přejít můžeš ke konci čtvrtletí, pokud to neměnili. Já přecházela cca v 2008, vyplnila jsem přihlášku u nové pojišťovny, dostala jsem kartičku platnou od nového čtvrtletí a tu starou jsem musela jít vrátit "staré" pojišťovně. Jinak bych vybírala ddle lékařů, abys pak nebyla překvapená a nemusela je měnit, protože nemají smlouvu s tvojí novou pojišťovnou.
Já tedy nedoporučím VZP, doporučím ZPMV. To, co pojišťovny nabízí, je v tuto chvíli víceméně stejné, dřív to bylo jiné, teď už je to "díky" VZP takto sjednocené.
právě VZP krachuje, dříve platila později, teď neplatí doktorům vůbec, takže nám lékař doporučil přejít nejlépe k vojenské, nebo ministerstva vnitra. Jinak není to informace jen od jednoho lékaře, cca měsíc zpět s tím přišla spolužačka, teď doktor a mamka když se objednávala na alergologii tak jí doktorka po zmínce o VZP doporučila přejít.
Cituji luftrohra: právě VZP krachuje, dříve platila později, teď neplatí doktorům vůbec
Tak to mě ani neudivuje, já přešla od VZP z toho důvodu, že lékaři se ke mě chovali jinak než např. k mamce, která VZP neměla... A na doporučení jedné perfektní lékařky jsem teda šla jinam, protože ona už nechtěla s VZP spolupracovat a já nechtěla dalších 5 let hledat nejlepšího lékaře v daném oboru
tak od přejít můžu až k 1.1. 2014 Zákonem č. 298/2011 Sb., kterým se změnil zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a další zákony, došlo s účinností od 1. 12. 2011 k úpravě zákona s tím, že pojištěnec může změnit zdravotní pojišťovnu „jednou za 12 měsíců, a to vždy jen k 1. lednu následujícího kalendářního roku; přihlášku je pojištěnec nebo jeho zákonný zástupce povinen podat vybrané zdravotní pojišťovně nejpozději 6 měsíců před požadovaným dnem změny. Přihlášku ke změně zdravotní pojišťovny k 1. lednu kalendářního roku lze podat pouze jednu; k případným dalším přihláškám se již nepřihlíží, a to ani tehdy, jsou-li podány ve stanovené lhůtě.“ do té doby si můžu pročíst stránky jednotlivých pojištoven kolikrát se mi zachce
méně než
10 příspěvků
No já jsem u Vojenské a nestěžuji si. Je fakt, že už loni, když jsem byla v nemocnici, tak mi řekli, že jsem udělala dobře, že jsem přešla od VZP
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.