UK uznává jako relevantní důvody následující (vše je potřeba doložit potvrzením):
1. tíživá soc. situace (pobírání dávek v hmotné nouzi, pobírání přídavku na dítě, potvrzení ÚP o příjmech spol. domácnosti do 1,5 násobku živ. minima)
2. ZTP, ZTP/P
3. dlouhodobá hospitalizace/vážná nemoc (nutno potvrdit, vč. diagnózy)
4. narození dítěte v období 9 měsíců před splatností poplatku
5. nutná nadstandardní péče o dítě dlouhodob. charakteru/ o invalidní/ dlouhodobě nemocnou osobu
6.oboustranné osiření během studia, do 26 let věku
7.rozsáhlá významná vědecká práce
8. studijní průměr do 1,25 + dosažení normálního počtu kreditů (60) za každý ročník
9.zahr. studijní pobyt aspoň 2 semestry, v případě že studované předměty nebyly uznány
Cituji lulamae: Ak máš tú možnosť, poukáž na to, že síce si zárobkovo činná, ale tvoje životné náklady ti tvoj plat pokrýva presne/tesne. Nemáš možnosť inej práce (ptž tam napr. pracuješ na plný úväzok), a preto žiadaš o odpustenie vymeraného poplatku, ev. aspoň o zníženie tejto čiastky.
to podle mě nestačí musí se dostat až na tu hmotnou nouzi...nebo se snažit aspoň poplatek snížit, když už ne prominout
Reaguji na misha1986:
a? Já platím na dálkové ČZU 18000 za semestr Ale toho se dotaz netýkal...
Na VŠB-TU platili prodlužovači kolem 1700/semestr
Reaguji na lulamae: jak píše slečna výše - to je normální cena za dálkové studium, v podstatě se platí za to, že profesoři dojíždějí z mateřské školy (takže cesťák, diety), pronájem prostorů....
Reaguji na dove:
Ono, naozaj záleží na praxi, ktorá je zavedená na danej škole, resp. teda fakulte (o tomto rozhoduje dekan/prodekan danej fakulty).
Viem, že u nás na žiadne znižovanie fakulty nepočujú, presvedčí ich naozaj len sirota v zvlášť zlej sociálnej situácii, ev. teda objektívne ťažké zdravotné postihnutie. Inak to skasírujú.
Reaguji na farahh:
Ja viem. Tie ceny sa takto pohybujú (pre srandu, taká informatika si u nás pýta 24K/semester, viac než medina ; )
nebo se dá ještě uvažovat o přerušení studia a dostudování potom v co nejkratší době, třeba každou školu zvlášť, aby byly poplatky co nejnižší...pokud to různé lhůty na vykonání zkoušek a maximální doba studia dovolí (na každé škole jinak)
dnes, 15:10:54 - Připojeno během spojování:
Poplatek za delší studium
Přeji krásný den,
vím, že takových témat je tu plno, nicméně můj dotaz je trochu jiný.
Mám odstudováno na bakalářským stupni již 3 roky tzn. zbývá mi pouze 1 neplacený. Školu jsem nedokončila. Chtěla bych, ale začít studovat magisterský 5 let (úplně jiný obor) Nevíte někdo jak se budou počítat poplatky?
Děkuji
Takže jestli tomu dobře rozumím z bakalářského mi zbývá 1 a magisterského 3. Takže poplatek za delší studium budu mít pouze za 5. ročník?
V Mgr. je to 5+1 (je to pomaturitné štúdium).
Takže si z 6*365 dní odpočítaš počet dní, ktoré si už v akomkoľvek VŠ štúdiu strávila (odo dňa zápisu do dňa ukončenia), a to číslo, ktoré dostaneš, to je bezplatná doba. Všetko nad platíš.
Na Mgr. máš nárok bezplatně studovat 5+1 rok, ale jako bys měla už 3 roky odstudované, takže 3 roky bezplatně, pak už za poplatek.
Reaguji na Mallory Knox:
By som to radšej počítala na kalendárne dni.
Sú študenti, ktorí "len tak" prestanú chodiť do školy, a škola ich vyhodí napr. až o pol roka, o rok (pri kontrole podmienok zápisu do vyššieho semestru/ročníka), takže ten počet môže byť všelijaký.
A co když mám dvě navazující magisterské. Jedno o semestr dříve než druhé. Taky se po 3 odstudovaných letech (v součtu) platí? Nebo jen pokud jedno studium nedokončím?
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.