arrow
profile_image
Malacek
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

linsdaylohan
no, jistě, mě to prostě jen přijde jako strašný spojení
pcsara

arrow
profile_image
dahilla mojeid
od 30. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

americké kokry chováme 20let a to co se tu píše mě docela rozesmívá...Se psy i jiných plemen mám dlouholetou zkušenost a to nejen s chovem,výstavami atd..ale i s výcvikem...Tomu kdo chovat psy a dělat to dobře nepomůže žádná internetová diskuze...i když i tam se dají sbírat informace...ale nejlepší je sehnat si odbornou literaturu a sjednat si schůzku s poradcem chovu toho daného plemene...To co tady v diskuzi zaznělo jsou dílčí informace ale jako dogma se brát nedají...

arrow
profile_image
pcsara
od 28. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

dahilla
Souhlasím

arrow
profile_image
dahilla mojeid
od 30. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

pcsara
děkuji

dahilla
to je jasné, jak už jsem psala, já to beru jako informace doplňkové, pokud bych se v budoucnu rozhodla pro chov, tak se hodlám zajímat i jidne (nicméně teď mi toto stačí). Co tě konkrétně rozesmálo?

arrow
profile_image
Chudobka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Malacek: strašný spojení

Taky mě to vždycky praští do očí. Přijde mi to, jakože otěhotněl pejsek - chlapeček. A březost fenky nevypovídá nic o tom, je-li členem rodiny, či ne.

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji pcsara: že se hnědým rodičům nemůžou narodit bílá štěňata, tak s tím nesouhlasím, protože barvu je možné podědit i po předcích

Jasně, ale je mnoho plemen, která se vyskytují pouze v určité barvě/barvách. Např. zmiňovaní jezevčíci nebývají bílí (kromě albínů, ale to je vada). Maďarský ohař, výmarský ohař, irský setr, gordonsetr, bordeauxská doga, rotvajler atd. atd. mají dané typické zbarvení. Jinak ale chápu, jak to myslíš.
S výrazem březost souhlasím, těhotní bývají pouze lidé (ženy). Zvířata jsou přece březí, což nemění nic na tom, že jsou členy rodiny.

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dahilla: .To co tady v diskuzi zaznělo jsou dílčí informace

Přesně tak, toto téma se nedá obsáhnout v diskuzi, byť by měla stovky stran. Člověk se se zvířaty učí celý život.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chov pejsků není prodělečná činnost, jenom pokud máš jednu fenku (nebo psa), nezbohatneš. Pokud máš víc chovných psů (psů i fenek), dá se tím i živit. Znám takové. A klidně sbírej rozumy všude, já studovala kdysi odbornou literaturu, konzultovala s poradcem, chovatelkou, od které jsem měla fenulku, a stejně jsem v tom měla zmatek. Takže jsem byla vděčná úplně za každou informaci

ilka1
přesně díky za odpověď

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

dnes, 02:42:33 - Připojeno během spojování:
Péče o březí fenu a štěňata

Ahojky holky
Chci Vás poprosit o pár rad.
Kde sehnat porodní box, jaké krmivo se vám osvědčilo?
Jaké doplňky a příprava na porod
Vše mám nastudované a v reálu nám to společně s Andulkou jde, ale ráda bych za nějaké info z života zvířat
Čekáme 5 maďarských ohařích miminek

arrow
profile_image
Pollinko
od 23. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, porodní bednu jsme vyráběli. Ale fena v ní stejně nechtěla být Krmili jsme Royal Canin. Jednou se nám bohužel stalo, že fena štěňata odmítla, krmili jsme z lahve právě mlékem od Royal. Výborné Jinak ohledně nějakých příprav fakt nevím. Většina fen jsou výborné matky, netřeba moc zasahovat. Jen pak vyměnit podložku, ať jsou na suchu, můžeš mamině pomoct po porodu tím, že jí štěňata osušíš, a když dorodí, zajistit, aby se všechna dostala k struku Ať je fena v teple, zvládne to, v případě komplikací buď ale domluvená s nějakým vetem.

arrow
profile_image
Morgan81
od 4. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Důležité je, aby se štěňata dostala ke struku co nejdřív po porodu.. já měla o akci taky pročteno všechno křížem krážem, ale tohle jsem našla jen v jednom rádci a fakt je to pravda, je to prý rozhodující pro zdraví pejska. Co nejdřív tím je myšleno aby se co nejvíc napilo během první hodiny života... nebo dvou, už si nevzpomínám..

arrow
profile_image
Pollinko
od 23. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ono ale záleží na tom, jestli fena má hned mléko. Ano, je důležité, aby se mladí napili co nejdříve, jelikož počáteční mléko obsahuje nejvíce živin, které jsou zásadní pro budoucí vývoj. Ale nemusí to být nutně do hodiny. Naše fena začala krmit až po dvou až třech hodinách, dřív prostě mléko neměla.

Pollinko
No prostě jako u lidí, také by se mělo dítě přiložit k prsu co nejdříve po porodu. U zvířat je to stejné. Po porodu je nejlepší co nejdříve přiložit k prsu či u feny ke struku zdůvodu že se nejlépe nastartuje kojení a tvorba mléka. První mléko - mlezivo ( nevím jestli se takto nazývá u fen ) obsahuje velké množství látek, živin a hlavně protilátek které jsou pro potomky v prvních týdnech - měsících velmi důležité

Holky také bych prosila o radu. Máme fenku yorkšírka. Miňonce budou teď 3 roky. Chtěli jsme jí už připustit toto léto, ale zatím jsme se domluvili že ještě rok počkáme kvůli naší malé. Aby Miňonka a štěňátka měla největší klid, teď si myslíme že by malá pořád chtěla za pejskama a tahat je atd... A za rok už to podle nás dobře pochopí že nesmí, že jí to lépe vysvětlíme. Už jsem dost věcí ohledně pokrytí, březosti a porodu studovala v odborné literatuře. Ale chtěla jsem se zeptat, nebo spíš poprosit o nějaké rady, zkušenosti atd... Přeci jenom osobní zkušenosti a tipy jsou lepší než literatura. Ikdyž literatura mi dala možnost do této věci docela dobře nahlédnout.
Jsem porodní asistentka tak bych měla porod u naší holčičky zvládnout, ale přeci jenom budu mít určo kontakt na zvěrolékaře.
Takže je potřeba mít klidný koutek s porodním boxem. Máme docela malý byt, rodiče se mi nabídli že by mohla Miňonka rodit u nich a být i u nich, mají volný celý jeden pokoj. A my tam být cca týden s ní. Ale mám pocit ( ikdyž Miní je na dům našich navyklá ), jestli by to nebylo pro ní nepřirozené být někde jinde naž doma a pak jí zas s miminkama přestěhovávat, asi ano že?
Ještě by mě zajímalo jestli je u yorků zvýšené riziko komplikace u porodu či ne. A jaké, čeho se vyvarovat, na co si dát pozor?
Dále co je nejvhodnější na podvázání pupečního pahýlku a jestli pokaždé musí fenka sežrat placenty nebo ne?
No a poslední, Miňonka je bez PP, ale rodiče má s PP. Dostali jsme jí od rodičů a jim bylo řečeno že je Miní bez PP, protože se to paní nechtělo vyřizovat. Tak by mě zajímalo co je na tom pravdy. A pokud by byl pes kterého bychom vybrali na pokrytí s PP. Je možné nějak vyběhat, zařídit aby i štěňátka byla s PP?
Omlouvám se za svoje takové laické otázky, ale Miňonku máme jako mazlíčka. Chovat štěňátka nechceme, jen chceme aby měla aspoň jednou, dvakrát potomky. Myslíme, že by to tak měla mít každá fenka a také si chceme ještě jednu fenečku do Miňonky nechat
Jak jsem psala, jsem porodní asistentka tak bych to měla vše zvládnout, ale přeci jenom porod u pejska je trochu jinačí.
Děkuji moc všem za odpovědi a omlouvám se za můj Liebesbrief

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené