Ahoj Všem: Tak jsem zpátky z dovolené .... Mazala jsem se Daylongem SPF 50 a přes to, pro barvu, plácala Biodermu SPF též 50, tónovací. Mazala jsem se velmi často - pro jistotu. Jistila vše kloboukem a brýlemi. Výsledek: největší flek na čele se zdá být o malinko tmavší, ale fakt jen nepatrně. Řekla bych, že zbytek obličeje se začne projevovat až po té, co začnu kompletně blednout, alespoň tak to vždy bylo, všechny nerovnoměrnosti se vždy zdůraznily až ve fázi "blednutí". Řekla bych, že jsem na tom lépe než po dovolené minulý rok, ale 100% ochrana zřejmě nezafungovala. Teď hodlám něčím zesvětlovat. Čím? No, to je jediné, co mi není jasné. :-D
Natalie díky za rady. Myslím, že ta esence je dobrá klidně používat i přes zimu, aby se pleť opravdu vybělila. Tak se na ni chystám tak na podzim. Tak pak řeknu.
Marie Tichá
Maruško, tomu nevěř, že kdybychom bydleli v Americe, byli bychom bez fleků. Pokud jsou fleky uloženy hluboko, jakože je zřejmě všechny máme hluboko, žádný přípravek se k nim nedostane, ani hydrochinon. Může zesvětlit pouze povrch fleků, ale příčinu neodstraní. Toho lékaře, který dělal ve fakultce tu studii na Iklen, znám osobně a musím konstatovat, že je velice rozumný a objektivní.Má 3 atestace a svojí práci opravdu rozumí. Například chemický peeling mi odmítl udělat, protože hned říkal, že to po něm může být ještě horší: odstraní se ten povrch, který jsi tak horkotěžko bělila a vykoukne ve své tmavé kráse to, co je pod ním. A měl pravdu, jak tady tak čtu. Prostě pokud jsou fleky pouze povrchové, odstaníš je bělicími přípravky, pokud jsou hluboko, neodstraníme je trvale ničím. Chtělo by zjistit příčinu, proč se ty skvrny tvoří a tu potom léčit, ale taky nevím o nikom, komu by se to podařilo. Údajně je takováto kůže již poškozená a "poblázněně vyrábí neustále melanin a stále jej vysílá k povrchu" a to jsou ty fleky. Ještě jsem uvažovala natřít malým štětečkem všechna bílá místa na obličeji samoopalovacím krémem, aby se to trochu sjednotilo, ale zatím jsem se k tomu nedostala. Celkem jsem se s těmi fleky už smířila a už je moc neřeším.
Ahojte, chcela by som vedieť, či nemáte skúsenosti s prípravkami na celkovú regeneráciu a obnovu poškodených buniek. Myslím napríklad tekutý čistý collagen, ktorý sa vyrába zo sladkovodných rýb. Niekde som to čítala, že by tiež mohol pomôcť hlavne pri prevencii proti tvoreniu pigmentácie.
Marci
Ty jsi zkoušela jeden rok Biodermu a druhý rok Daylong? Já jsem si při nákupu v lékárně vybrala právě Biodermu 50+ a stmavnutí minimální, ale jestli je Daylong lepší, tak jdu do něho. Mažeš si ho i pod makeup? Myslím jako teď, když pořád svítí a svítí...
Chtěla jsem se zeptat,někdo z Vás psal o nějakém přípravku co pozastavuje tvorbu melaninu.Jak se jmenuje?Díky
Děvčata, čtu si vaše zkušenosti a dovoluji si přidat své. Mám hodně světlou pleť a ochrana před UV zářením je pro mne dost důležitá. Zajímám se i o teoretické poznatky z této oblasti, docela se mi to hodí i profesně. Takže nejdřív trochu teorie, číslo SPF udává ochranu před UVB zářením, nejvyšší je 50+, jiná označení (100, total block,atd) by se už neměla vyskytovat. Ani 50+ nechrání úplně,vždy propustí nějaké procento paprsků. Ochranu před UVA zářením není u nás povinné označovat (zatím). UVA proniká do hlubších vrstev kůže, prochází i přes sklo a přes mraky, poškozuje kolagen a má vliv i na pigmentaci. Z toho vyplývá, že je důležité hledat nejen 50+, ale i vysokou ochranu před UVA. Nestačí jen "chrání i před UVA", produkt by měl být otestovaný.Bývá tam uvedeno "ochrana před UVA odpovídá australské normě", to je měření na přístroji kolik záření propustí přípravek natřený na destičku(zjednodušeně).To je na Daylongu. Jiná a novější metoda je PPD(pozdní pigmentace-persistent pigment darkening), zkouší se natřením přímo na lidi s různým fototypem a měří se reakce na osvícení UVA. Na výrobku je pak číslo PPD 20 apod nebo poměr SPF/UVA. PPD musí být aspoň 1/3 SPF. Přípravky bez těchto označení bych vůbec nekupovala. Hodnota PPD je považována za lepší hlavně při vysokém SPF naž australská norma. Označení PPD je na Anthelios LRP, Capital soleil Vichy, Avene. A praktické zkušenosti vlastní? Před pár lety jsem měla Daylong,všichni ho tak chválí, mě se po něm dělá akné, nemůžu ho používat. Dobré zkušenosti mám s Avene a Vichy- příjemné na pleti, drží na nich make-up. Loni u moře jsem měla 50+Vichy a dcera mi řekla, že vypadám jako bych nikde nebyla. Avene má skvělou lehkou emulzi na obličej se smíšenou a mastnou pletí a taky kompaktní make-up s50 ve dvou odstínech ve kterém se dá plavat. K vodě dost užitečný i když jako make-up na ples bych si vzala něco jiného. Beatrice
Ještě jsem chtěla dodat že z předešlého vyplývá, že je třeba se mazat celé léto, každý den jdu-li ven i když je zataženo, dokonce i při delší cestě autem vadí když na mě svítí sluníčko přes sklo nebo v kanceláři když mám stůl na sluníčku. Jinak bělení + na den SPF 15 určitě nic neřeší. Beatrice
holky, já to aplikoval několikrát denně, nezlobte se na mne,recept vložím do pondělka, a nebojte se,skvrna se NIˇKDY nevrátila,i když jsem měla minimálně měsíc flek jako po popálenině.Pošlu sem přesný návod.
Farko
Napiš prosím tě kolik minut jsi to měla na té skvrně.Možná by bylo lepší kdyby se to nanášelo na kratší dobu,aby se ten flek neudělal.A kolik dní si to tak dělala?A nevyžralo ti to moc?Já jen,aby tam pak nezůstal bílý flek který se neopálí.
beatrice1964
To je teda velice zajímavé povídání, o tomhle jsem ještě nikde nic nečetla. A málokdy se na opalovacích krémech takto podrobně rozepisují. Je tam prostě SPF a tím to většinou končí.
Já jsem se zase dozvěděla od mé dermatoložky, že opalovací krém má mít nejen chemické filtry, které mají všechny krémy, ale hlavně filtry minerální (mechanické).
ALE!!! (cituji....)
Chemické látky obsažené v chemických UV filtrech nejsou pro organismus nijak příznivé, usazují se v důležitých orgánech a působí i hormonálně, čímž způsobují další těžkosti. U některých lidí mohou vyvolávat alergické reakce, ekzémy či akné.
Minerální (fyzikální) filtry se používají poměrně krátce. Jsou vyráběné z čistě přírodních minerálních pigmentů (např. oxid titaničitý), které jsou umleté na jemný prach a rozpuštěné v emulzi. Fungují okamžitě po nanesení a není potřeba čekat 30 minut, než proběhne chemická reakce. Jejich hlavní výhodou je, že se nevstřebávají do kůže, proto nezpůsobují nepříjemné reakce, zůstávají na povrchu a odrážejí všechny druhy UV záření včetně UVC!
Když jsem ale chtěla nějaký krém s minerálními filtry, na obalu jsem se to prostě nedočetla, takže nevím, který krém je vlastně má.
Soňas
O tom, že se chem. filtry vstřebávají jsem také slyšela, ale myslím, že to není pravda.Hledala jsem o tom informace, v češtině samozřejmě nic, v angličtině a němčině jsem našla dost odkazů na provedené testování na průnik chem. filtrů do organismu.Závěr zní zůstávají ve stratum corneum, což je vrchní vrstva kůže- zrohovatělé, vlastně už neživé buňky, které tvoří na povrchu ochrannou vrstvu. Alergie způsobovaly staré chem. filtry, které se dají najít v levných přípravcích, nebo příliš mnoho parfémů a
konzervačních látek.
Jinak v Evropě i v USA je seznam povolených chem. filtrů, jiné se nesmí používat. V USA jsou opal. krémy schvalovány stejně jako léky.Akné vyvolá spíš základ krému, třeba parafín, který je v některých (paraffinum liquidum, mineral oil).
Chem. filtrů v kvalitních přípravcích bych se nebála.
Miner.filtry- oxid titaničitý (titanium dioxide),oxid zinečnatý (zinc oxide) jsou opravdu mikročástice rozptýlené v nějakém základu. Existují krémy jen s nimi, ale spíš v menších SPF tak do 30. Ty krémy jsou ale hutnější a částečně zanechávají bělavý vzhled, make-up by na to nešel a třeba na mastnější pleti by byly nepříjemné, Je to spíš pro malé děti nebo atopiky se suchou pletí.
Co já vím existuje Avene bílá řada jen s miner. filtry, Eucerin SPF 30,Daylong mineral SPF25.
Ostatní Daylongy jsou jen chem. filtry. Vichy, La Roche a Avene oranžová řada mají oba druhy filtrů, takže se vzájemně doplňují, dětské varianty obsahují víc miner. filtrů. Kosmeticky jsou příjemné.
Ještě k UVC, to na zem nedopadne pohltí se v atmosféře.
Už jsem se moc rozpovídala Beatrice
Beatrice, Soňas
100% minerální filtry obsahují i opal. krémy od přír. kosmetiky Lavera, max. faktor, co mají je myslím 40. Jsou takové do běla na obličeji, já mám normální pleť a co jsem zkoušela, bylo na mém obličeji docela suché. Tak nevím... Jo, a taky něco z Biodermy, tu mi doporučila i kosmetička na pigmentace právě kvůli těm min. filtrům.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.