Pes mi žere myši a ve velkém - chodí na volno a než k ní doběhnu tak jí sežere - jelikož má velkou tlamu, tak ty malé myšky si jen přehodí v puse a pak spolkne no a já se samozřejmě bojím nemocí.
Když to stihnu tak jí myš samozřejmě vytáhnu, ale vždy to stihnout opravdu nejde.
Na co naočkovat (máme zatím to základní kolo - 3x očkování a pak máme také boreliozu - tento týden jdeme na vzteklinu).
Nejde jen o nemoci, ale je zde také riziko, že sežere otrávenou myš (mám s tím bohužel osobní zkušenost), a pak je ti pochopitelně očkování úplně k ničemu.
Neumím poradit jinak, než že je potřeba zamezit tomu, aby pejsek myši baštil, ale to jsi asi slyšet nechtěla, že?
Náhubek se teprve učí nosit (je to štěně) a moc se jí to nelíbí, ale zkoušíme to - stopovačku pořídím.
Naštěstí to relativně dobře dopadlo, ale byla to opravdu náhoda. Já jsem totiž ani nevěděla, že myši žere, protože se to odbývalo na našem pozemku, když byl venku sám a myši se k nám dostávaly od sousedů.
Jed na hlodavce působí tak, že to zvíře vlastně vnitřně vykrvácí. Náš pejsek začal mít v moči krev, ale asi mohou být i jiné příznaky. Potíž je v tom, že u psa tahle možnost málokoho napadne, kdežto třeba u kočky je taková otrava pravděpodobnější.
Pejsan dostával nějaké injekce a infuze, vypadalo to dost zle, ale nakonec se z toho dostal, ovšem měl pak celý zbytek života problémy s ledvinami a játry.
Reaguji na noranora: Tak to je dobře že se z toho dostal, ikdyž s následky no :/
Já doufám jen v to, že my chodíme na poli, kde není ani baráček, tak snad SNAD tam ty myšky jsou neotrávené.
Pokud jde o očkování, tak v tomhle ohledu je důležitá leptospiróza, ta je součástí kombinované vakcíny, ale proto, že drží o něco hůře než zbývající očkování, doporučuje se přeočkovávat co půl roku (1x ročně na kombinaci a 1x ročně na leptospiru samotnou). Ajinak, jak psaly holky - náhubek, krátké vodítko (ne flexi) a povel FUJ !
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.