Není trochu zbytečné uzavírat téma, které by v budoucnu mohlo být prospěšné i jiným uživatelkám? tento problém nemusíte řešit pouze Vy a pokud nebudou mít možnost dotaz položit zde tak budou zbytečně zakládat duplicity - proto jsem téma znovu otevřela.
K tématu - gymnázia bych se nebála, pokud sestra vykazuje studijní předpoklady a ráda by to zkusila sama. S přestupem není problém, z bráchovi třídy pořád někdo odcházel (hlavně kvůli kolektivu - moc se jim ze začátku dobrý nesešel, po kvartě už to bylo ok) a s přestupem neměli problémy....
O kamarádky bych se nebála - pokud jsou opravdu ty správné, tak jim kamarádství vydrží. A pokud nevydrží pak by to nevydrželo ani na základce a sestra by se tam akorát trápila.....
Cituji LedovaKralovna: Ale co se tak ve škole bavím s lidmi z 8 letého, jsem ráda, že jsem chodila na normální ZŠ.. víc jsem si užila toho "nemuset se učit"
Není pravda, já s eučila maximálně na písemky a brácha se učil pořádně až před maturitou........A to jsme studovali poměrně těžkou školu......
Ještě dodám, že u nás, kde máme 8, 6 i 4 letý gympl je možné přecházet mezi obory. Pokud se dostane na 8 letý a nebude dítko spokojené, může v příslušném ročníku změnit obor a jít na 6 i 4 letý. Možné je to pak během ročníků po základce (10.-13. "ročník", abychom se orientovali), ale to pokud by nezvládalo Stejně tak je možné přecházet např. z gymplu zpět na základku, na jiný gympl (po srovnávacích zkouškách, nebo po přijímacích zkouškách - ze soukromých na veřejné nebývá zvykem, ale s kontakty je možné i to), a to po celé délce studia jak základního, tak i středoškolského vzdělání.
Cituji bakalářka: Není trochu zbytečné uzavírat téma, které by v budoucnu mohlo být prospěšné i jiným uživatelkám? tento problém nemusíte řešit pouze Vy a pokud nebudou mít možnost dotaz položit zde tak budou zbytečně zakládat duplicity - proto jsem téma znovu otevřela.
Já mezitím našla dvě podobná témata a nechtěla zbytečně duplikovat další, proto jsem téma uzavřela. Samozřejmě není problém v něm pokračovat.
Cituji beberuška: Já mezitím našla dvě podobná témata a nechtěla zbytečně duplikovat další, proto jsem téma uzavřela. Samozřejmě není problém v něm pokračovat.
jsou tu témata obecnější, to vaše je speciálněji zaměřené )řešící hlavně případný přestup) proto bych ho klidně nechala kdyby to byla duplicita, tak bych jí už smazala Ale děkuji za zodpovědný přístup.
Ahoj, nevím jestli poradím, neb jsem už stará škatule , nicméně mám 8mi leté gymnázium za sebou. Tehdy (rok 1991) jsem tam šla dělat přijímačky, ptže všechny moje kamarádky ze základky tam šly a já nechtěla na základce zůstat bez nich. Opravdu jsem o tom tehdy nijak do důsledku nepřemýšlela bylo mi 11. Nakonec jsem přijímačky udělala, jako všechny moje kamarádky a na 8mi letej gympl jsme nastoupily spolu. Co u mne byla změna - ač na základce docela premiantka - max. jedna dvojka na vysvědčení, hned v primě se to zlomilo a už od primy se táhly předměty jako fyzika/matika/chemie nejlépe s trojkama na vízo, ve vyššíc ročnících jsem měla i čtyřky a v prváku jsem málem propadla z matiky. Ostatní předměty OK. Naši se s touhle změnou zpočátku nevyrovnávali moc dobře než jim došlo, že gympl není základka. Úspěšnost pro přijetí na VŠ jsme pak měli skvělou, z 30ti lidí vzali 25 hned na první pokus. Takže za sebe já nelituju, na základce bych zůstat nechtěla. Ale jinak si myslím, že gympl je pak fakt příprava na vysokou, ptže kdyz z něj člověk vyleze není nic a pořádně nic neumí - omlouvám se, doufám, že chápete jak to myslím, né zle.
Reaguji na Malacek: jasně - tok to je. Gympl by se měl skutečně brát jako přípravka na VŠ.
Jinak přestoupi lze bez problémů. U nás byly i takové situace, kdy děti chodily na gympl, protože měly problémy na ZŠ. Hlavně v malých obcích prostě vyčnívaly nad ostatní a byly cílem šikany. Tak se na 2.stupeň "uklidily" na gympl a občas odešly na nějakou speciální střední. Většinou obor informatiky nebo nějaký umělecký, i konzervatoř.
Chodím na VŠ a přišla jsem tam z 8 letého všeobecného gymnázia. V 5. třídě mě prostě rodiče dali na přijímačky a bylo. Tehdy brali 1 třídu ze 150 dětí a byla trochu ostuda se nedostat - nechápu. Mně bylo 10, takže jsem nevěděla, že mám i jiné možnosti.
Gympl jsem dochodila s tím, že to bylo celkem náročné (fyziky, chemie, biologie, laboratoře, geometrie..), více učení a dril ze strany učitelů, no..moc jsme si neužili, jak jsme byli cepovaní. A to u nás neodešel/nepřestoupil vůbec nikdo.
Přijtí na VŠ pak bylo v pohodě, ale za mě bych si to už dnes nevybrala, zkusila bych spíše ten 4-letý a třeba nějak specializovaný.
Pro mě je docela zajímavé toto téma číst, netušila jsem, že podobné přestupy podle zaměření dítěte jsou vůbec možné .
Mě nepřijde osmiletý gympl náročnější, mě přijde náročnější varianta ZŠ a pak čtyřletý gympl, protože jak říkáte, na ZŠ se "nemusí tolik učit" a pak na střední to bude šok...na osmiletým gymplu ta náročnost přijde tak nějak postupně, rozhodně si nevzpomínám, že by nás od primy nějak drtili, naopak, byl čas si zvyknout....navíc člověk nemusí v patnácti opouštět svý kamarády a celou pubertu si prožije ve stejným kolektivu, což považuji za velkou výhodu...mě osmiletý gympl jenom prospěl, měla jsem divokou pubertu a kdybych byla na základce až do devítky, nikdy bych pak už asi na gympl natož na vysokou nešla, takhle mě ten gympl pořád donutil chtě nechtě něco dělat, pubertu jsem přežila se čtyřkama a když jsem pak v posledních dvou letech zabrala, dopadlo to výborně, dokonce jsem odmaturovala se samejma jedničkama a šla v pohodě na vysokou....já na osmiletém gymplu vidím jen a jen výhody....A spolužáci co po kvartě odešli, s tím neměli nejmenší problém, prostě udělali přijímačky jinam a z gymplu se odhlásili, žádné složitosti....naopak si myslím, že jim to u přijímaček pomohlo, že jdou z gymplu....
Chodím na osmiletý, teď jsem v sextě a když jsem přemýšlela 2 roky zpět že půjdu jinam, žádný velký papírování by s tím nebylo. Jo a jinak se vůbec neučím a žiju normálně
Tak já byla na osmiletém gymplu, v kvartě jsem se rozhodla, že se chci stát paní doktorkou, tak jsem odešla na zdrávku (lyceum) - udělala jsem velice úspěšně přijímačky, byla to pro mě brnkačka. Není to o žádném papírování, prostě jsem šla jakoby z devítky, dělala přijímačky jako všichni ostatní, takže to je naprosto jedno. Nicméně - další zkušenost - protože už jsem věděla, jak to na gymplu chodí, náročnost atd., tak jsem se po roce na zdravotnickém lyceu rozhodla pro přestup opět na gymnázium, ale na jiné než předtím (věděla jsem, že na takové škole mě na medicínu nepřipraví ani náhodou, kvalita některých SŠ je opravdu děsivá) a bylo to úplně v pohodě. Zajeli jsme nejdříve na to gymnázium, kam jsem chtěla jít, vzali s sebou vysvědčení a na základě toho mě přijali (také vzhledem k tomu, že jsem už dříve na gymplu byla). Potom jsem to akorát řekla ve své škole a myslím že z toho gymplu, kam jsem chtěla jít, jim napsali nějaký dopis, to už si přesně nepamatuji, ale opravdu s tím moc papírování nebylo
Btw, pokud chce jít ségra na vejšku, ať rozhodně nechodí na žádnou střední, ale jde na gympl. To je nejlepší příprava pro vysokou (já se na tu medicínu dostala)
Jinak teda ještě jak tady psalo pár lidí přede mnou, gympl je třeba brát jako přípravu na VŠ, ale pokud VŠ neplánuje, tak rozhodně nedávat na gympl, protože z toho vyleze člověk se slušným všeobecným rozhledem, ale jinak neumí vůbec nic
Cituji Misy: Jo, akorát mám pocit, že jsem díky týhle škole vyrostla v trochu "jiným" světě
Taky mám takový pocit škola s člověkem hodně udělá. Chodila jsem na gympl ve městě, kde je i učňák a pokud si zajdete na autobusové nádraží, tak s 99% jistotou poznáte, kdo je z gymplu a kdo z učňáku jsem ráda, že mezi ty lidi nepatřím.
Cituji MalinkaBoo: Mě nepřijde osmiletý gympl náročnější, mě přijde náročnější varianta ZŠ a pak čtyřletý gympl, protože jak říkáte, na ZŠ se "nemusí tolik učit" a pak na střední to bude šok
přesně tak....byla jsem na gymplu, kde byl i osmiletý i čtyřletý gympl. Ve čtvrťáku jsme měli semináře společně (ti z osmiletého i ze čtyřletého dohromady) a ten rozdíl šel znát. Ti na čtyřletém v tom oproti těm z osmiletého trochu plavali.
Cituji Malacek: Ale jinak si myslím, že gympl je pak fakt příprava na vysokou, ptže kdyz z něj člověk vyleze není nic a pořádně nic neumí - omlouvám se, doufám, že chápete jak to myslím, né zle.
Chápu, jak to myslíš. Myslím, že rodiče budou chtít, aby sestra dělala maturitu na střední škole, jako to chtěli u mě. Především proto se ptám, jak je to s přestupem. Moje kamarádka vyšla gympl, nepokračovala dále a teď má trochu problémy sehnat práci. Umí vše a vlastně nic (je bez zaměření).
Cituji Zimonka: Btw, pokud chce jít ségra na vejšku, ať rozhodně nechodí na žádnou střední, ale jde na gympl. To je nejlepší příprava pro vysokou (já se na tu medicínu dostala)
Tak ségře bude deset let a zatím jen ví, že se chce dívat na televizi a chodit do tanečního kroužku. Je na to příliš malá a volba je především na rodičích.
Cituji beberuška: Je na to příliš malá a volba je především na rodičích.
Dobře no. Já v deseti letech věděla, že chci jít jednou na vejšku no. Každý je asi jiný pamatuju si, že v primě jsem chtěla na práva, pak jsem chtěla být cyklistkou a pak ta medicína no
Jinak sestra by se asi měla rozhodnout podle sebe, rozhodnutí, která dělají rodiče bez souhlasu dětí, se mohou vymstít. Měla by sama chtít. Ale pokud teda vážně neví, dala bych ji na ten gympl a z toho může odejít na střední vždycky a potom pro ni snad každá SŠ bude jednodušší, protože bude zvyklá na ten gympl, který je obtížný.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.