arrow
profile_image
Alice Baculake
od 15. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím,
měla bych dotaz ohledně odkladu nástupu na vysokou školu na jeden rok.Chtěla bych totiž do zahraničí hned po střední škole a vysokou poté absolvovat .Je to možné?Zajímá mě hlavně Masarykova univerzita a VŠE.Díky za odpověď.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Alice Baculake: Nerozumím Tvému dotazu. To, jestli po SŠ půjdeš hned nebo ne na VŠ je Tvoje věc a nemusíš žádat o žádný odklad. Pokud to myslíš tak, že složíš příjmací zkoušky a pak budeš žádat o odklad nástupu? To bys musela nastoupit a pak ihned přerušit studium. Ničím toho podle mého nedosáhneš. Prostě odjeď, pak jdi na příjmačky a nastup.

arrow
profile_image
timini
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji smarny: Pokud to myslíš tak, že složíš příjmací zkoušky a pak budeš žádat o odklad nástupu? To bys musela nastoupit a pak ihned přerušit studium.

Většina škol neumožňuje přerušit studium ještě před jeho začátek nebo v průběhu prvního semestru, myslím, že musí být odstudovaný alespoň 1 nebo 2 semestry. Takže tohle by řešení nebylo.

Ale nevidím problém v tom, že se slečna po maturitě sbalí a pojede do ciziny, vrátí se na přijímačky a pak prostě od září nastoupí. Spíš si ale myslím, že se jí bude těžko vracet ke studiu, takže ke studiu na VŠ už spíš ani nedojde.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji timini: Většina škol neumožňuje přerušit studium ještě před jeho začátek nebo v průběhu prvního semestru, myslím, že musí být odstudovaný alespoň 1 nebo 2 semestry. Takže tohle by řešení nebylo.

Některé to umožňují, ale také nerozumím, proč rovnou nejede a pak nejde na VŠ. Možná jí jde spíš o to, že pak se nebude učit na příjmačky a nedostala by se a po SŠ z toho tempa ještě nevypadne. Těžko říct.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji timini: Spíš si ale myslím, že se jí bude těžko vracet ke studiu, takže ke studiu na VŠ už spíš ani nedojde

nesmysl...sama jsem začala dělat vš ve 35 letech

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Alice Baculake: určitě odjeď jestli se ti chce, ke škole se můžeš vrátit kdykoli později...i jako vdaná, maminka, starší...s odjetím do zahraničí je to pak mnohem komplikovanější než se studiem VŠ

arrow
profile_image
Kaspr
od 31. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jak řekly už holky přede mnou: Po maturitě, je to jen tvoje věc, jestli nastoupíš na VŠ nebo ne
Já mám sen, že po maturitě odjedu na rok do USA jako Au-pair a potom si teprve podám přihlášku na VŠ. Hodně lidí ti řekne: "To nedělej, nebude se ti pak chtít zpátky do školy, vypadneš z toho, a bla bla bla...". Ale kolik lidí mělo na to tu odvahu odjet? (Teď se nechci nikoho dotknout kvůli finančním prostředkům, to naprosto chápu). Ale znám spoustu lidí, kteří peníze mají, ale hlavně mají plnou pusu keců, jak chtějí odjet, ale nic pro to neudělají.
Za mě je stoprocentní odpověď JEĎ!! Jednou by si mohla litovat, že po škole už ti nastane práce a už se nedostaneš třeba tam, kam si chtěla a na tak dlouho
Držím palce a hlavně se rozhodni tak, jak uznáš za vhodné

arrow
profile_image
pajulee
od 4. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Alice Baculake: První by sis měla odpovědět na otázku, jestli máš dostatek financí na to vyjet do zahraničí?(v zahraničí je všechno mnohem dražší než tady, ubytování, jídlo atd.) a na to, jestli bys ty přijímací zkoušky dokázala udělat i po tom roce?(předpokládám, že když se hlásíš na Vše tak chceš jít především na ekonomickou školu, kam se všeobecně hlásí hrozně moc lidí a je těžké se tam dostat)...když odjedeš po střední škole do zahraničí, tak budeš muset výplatu normálně danit plus platit pojištění. Na tvém místě bych zkusila přijímačky na VŠ a v případě přijetí nastoupila. Pokud bys chtěla do zahraničí,tak jde už po půl roce vyjet studovat do zahraničí (erasmus). Dostala bys dotaci atd. V jiném případě pokud tam máš domluvené bydlení a práci, nějaké finance do začátku, pokud bys nechtěla čekat rok tak bych teda vyjela na rok a pak nastoupila na VŠ.

Cituji farahh: ke škole se můžeš vrátit kdykoli později.

přesně tak, ale je třeba si také uvědomit, že po dosažení 26 roku se platí škole poplatky za studium a to i na státní. U nás je to třeba 10 000 za semestr. Do zahraničí jde vyjet také kdykoliv

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji pajulee: po dosažení 26 roku se platí škole poplatky za studium

Neplatí se za studium, jen za tebe škola už pak neplatí zdravotní. Za studium se platí až po odstudování roků "zdarma" což je vždycky klasická doba studia + 1, nebo 2 roky, už nevím. Aspoň na MUNI...

Cituji pajulee: První by sis měla odpovědět na otázku, jestli máš dostatek financí na to vyjet do zahraničí?

na to se zakladatelka ptala? já myslím, že už je rozhodnutá...

Cituji pajulee: přesně tak, ale je třeba si také uvědomit, že po dosažení 26 roku se platí škole poplatky za studium a to i na státní. U nás je to třeba 10 000 za semestr.

platí se za studium delší... ne po dosažení 26 let věku studenta
----
mě třeba by zajímalo to samé, přijímačky mám za sebou, zápis tento týden, jenže hodlám brzy měnit zaměstnavatele a nevím, jak ten nový bude nakloněn k absencím kvůli studiu, takže mě taky napadlo si to nechat o rok odložit..

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji farahh: nesmysl...sama jsem začala dělat vš ve 35 letech

Souhlas, učím "studenty", kteří mají i 45 let a buď prezenčně nebo dálkově. Nic není nemožné.

Záleží na škole. U nás (FF CUNI) je možné přesušit studium nejdříve po úspěsně ukončeńch dvou semestrech (to jest po získání 60 kreditů). Samozřejmě je možné do školy nastoupit a pokud nebudeš zvládat, studium ukončit a přihlásit se, až ti to čas dovolí. Ale je třeba počítat, že tenhle as se ti bude počítat do odstudovaného, tudíž pokud pak budeš prodlužovat, můzou přijít poplatky a tak (já teď platím, abych mohla ke státnicím, 9 500- neb jsem se zapsala v brně, které mělo zápos dřív jak cuni- takže kvůli těm asi třem týdnům mi to nevyšlo)...

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Muni:

Článek 13
Přerušení studia
(1) Studentovi lze na jeho žádost přerušit studium. Děkan žádosti vyhoví, splnil-li student podmínky pro zápis do následujícího semestru (čl. 12 odst. 1 a 2) a úspěšně ukončil alespoň jeden semestr studia (čl. 12 odst. 1 a 2). V opačném případě rozhodne děkan na základě posouzení odůvodnění žádosti. Rozhodne-li děkan o žádosti kladně,stanoví může současně datum začátku a ukončení přerušení. Děkan také může stanovit další podmínky pro zápis do semestru bezprostředně následujícího po opětovném zápisu do studia.

(2) Děkan může studentovi přerušit studium podle čl. 22 odst. 89, čl. 31 odst. 76 nebo čl. 32 odst. 9.

(3) Studium se přerušuje na dobu celých semestrů zvětšenou o zbývající část semestru, v němž byla žádost podána. Součet celkové doby daného studia (tj. doby,, s výjimkami stanovenýmiv níž je osoba studentem tohoto studia) a období přerušení tohoto studia nesmí překročit dvojnásobek standardní doby stanovené pro toto studium v programu; jinak se toto v odstavci 4 a v čl. 22 odst. 9 a čl. 31 odst. 6. Celková doba přerušení studia nesmí překročit počet semestrů odpovídající standardní době tohoto studia, jinak se studium ukončí podle čl. 15 odst. 1 písm. b). Do celkové doby se nezapočítává doba přerušení studia podle čl. 22 odst. 8, respektive podle čl. 31 odst. 7 a čl. 32 odst. 9. Dále se nezapočítává doba, po kterou bylo studium přerušeno z vážných zdravotních důvodů nebo z důvodů mateřské či rodičovské dovolené.

(4) V souvislosti s přihláškou ke státní závěrečné, rigorózní (v oblasti lékařství), nebo doktorské zkoušce nebo její poslední části a povinnostmi, které musí student před podáním této přihlášky splnit, může být datum ukončení přerušení studia stanoveno na počátek zkouškového období posledního semestru doby přerušení.

(5) Osoba, která přerušila studium podle odstavce 1 se do studia znovu zapisuje podle čl. 10, při zachování podmínky podle odstavce 3 věty druhé.

(6) Dnem přerušení studia, nebo posledního dne ze svých souběžných studií, přestává být osoba studentem MU.

Zde pod heslem Přerušení studia

(Nevím jak se překopírovalo to proškrtaný, takže kdyžtak mrkejte spíš na odkaz...)

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji pajulee: přesně tak, ale je třeba si také uvědomit, že po dosažení 26 roku se platí škole poplatky za studium a to i na státní.

další fáma a nesmysl

Studium na veřejné škole je zdarma jak pro 20-letého - tak i 50-letého studenta. Jen ten starší si musí zajistit placení zdr. pojištění - bud bude zaměstnaný, pracovat na DPĆ, nebo na mateřské nebo evidovaný na úřadě práce...možností je dost

Holky, opravdu všem, které jen přemýšlíte o vyjetí - JEĎTE!! Sama jsem jela a vím že mi spousta vrstevnic ty zážitky závidí a litují že jako mladé a svobodné do zahraničí nevyrazily! Není žádný zásadní důvod proč neodjet!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené