Cituji MKay: ultra jemný Curaprox.
Možná bys mohla zkusit při příštím nákupu Curaprox 3960 - super soft. Je o fousek pevnější, líp stírá plak, který je sice měkký, ale poměrně soudržný. Když ti nebude vyhovovat, vrátíš se zpět k typu ultra. Za mě je ale už tak měkký, že prostě nečistí.
A dobrý je solo kartáček. Ideálně si vyčlenit den, kdy si ho vezmeš třeba do postele nebo k TV, hezky večer a použiješ ho místo klasického kartáčku. A objedeš s ním linii dásní - místo, kde jak sama víš, se drží plak nejvíc. Je drobný a dobře se s ním dostaneš ke stoličkám i pod dlahu (drátek).
Cituji MKay: pokud existuje ještě nějaká rada na udržení alespoň toho
Hygiena . Jednoduchá a zadarmo kontrola - zuby objedeš jazykem. Když jsou hladké jako sklo, jsou čisté.
A je to
Taky jsem měla odhalené krčky, po návštěvě u dentální hygieničky která mi tvrdila že dáseń nenaroste , jsem spokojená, dásně se zaprvé stáhly a ještě něco málo dorostlo.
Reaguji na Johannka: měla jsem i ten tvrdší, ale právě na ty dásně byl nepříjemný (asi jsem citlivka, nebo byl zánět moc velký), mám oba, ale raději sahám po tom jemnějším a čistím se třeba raději 10 minut postupně celý chrup, než 5 tím tvrdším, ze kterého mám odřenou dáseň.
jednou jsem zkoušela nějaký normální, když jsem byla na dovolené a zapomněla jsem tento jemný a to bylo jako nějaký kartáčem na boty, nechápu, jak si tím mohou čistit zuby lidé normálně, když tak dře.
Což o to, já jazykem ráda přejíždím po vyčištěných zubech a tuto kontrolu si provádím právě proto, abych případně ještě něco dočistila, proto nevím, kde dělám chybu, že mi ta dáseň ustoupila a udělal se ten zubní kámen. Už teď vím, co mi bude dentální hygienistka říkat a radit, protože už jsem se podle toho řídila v podstatě doteď od nasazení a odejmutí rovnátek. Snad odstraněním toho zubního kamene udělám nějaký pokrok.
Reaguji na císařovna: A dělala ti jen odstranění zubního kamene nebo ještě něco dalšího? Nevím, co se vše dělá za cca 1000Kč při té vstupní prohlídce, jestli už to rovnou odstraní nebo jen zjišťuje stav dásní a říká prevenci. Pokud odstraní zubní kámen dělá v té hodině ještě nějakou další proceduru?
Cituji MKay: udělal se ten zubní kámen.
Ale to se udělá, zase nikdo nejsme dokonalý. Pořád je to o tom, že v puse jsou více či méně náročné prostory a bakterie = něco, co není vidět, ale je to tam.
Tohle je hlavně o určité rozumné míře. Něco málo pusu nerozhodí, když je toho moc, tak je to průšvih. A podlost je v tom, že právě přechod z "málo" na "hodně" se děje dost nenápadně.
Rozhodně by pusa neměla krvácet. To už je dost, ikdyž se to třeba nezdá a na pohled to tak ani nevypadá.
Cituji MKay: to bylo jako nějaký kartáčem na boty
No, to je mazec. Za komančů klasika.
Cituji Johannka: Ale přiznávám, že to nezvládám rozkódovat, takže kdo ví, o čem vůbec mluvíš.
Nedivím se, když se domníváš, že dáseň prostě tak nějak zmizí.
Ona nikam nemizí, tudíž ani nemůže dorůstat, jak jsi správně napsala. Dáseň prostě ustupuje, čímž dochází k odhalování krčků a správnou terapií se zase navrací na své správné místo.
Cituji MKay: A jak to funguje? To si tím masíruješ dáseň?
Ne, takhle peroxid nefunguje. Reaguje s kyslíkem, tedy se trochu na postižené místo, v tomto případě dásně, resp. prostor u krčků, peroxidem postříká a nechá se chvíli působit.
Tedy nekloktá se ani nic jiného, jen se nechá chvíli pootevřená pusa, aby mohl působit.
Ideální je ztupená jehla na stříkačce, cíleně tak stříkneš na postižené místo a nemáš plnou pusu, on peroxid zase tak moc dobře nechutná.
Reaguji na Veselka10: a to je volně prodejné v lékárně a nanesla bych si to jednoduše třeba vatovým tamponem do uší namočeným v tom roztoku, ne?
Za jak dlouho lze třeba u tohoto způsobu pozorovat viditelné změny a účinky u té dásně?
Cituji Veselka10: Reaguje s kyslíkem
Peroxid vodíku reaguje s enzymem katalázou, přítomným v kůži a v ústní sliznici, za vzniku kyslíku.
Zdroj: každý příbalový leták, např.: http://www.docsimon.cz/zbozi/peroxid-vodiku-roztok -100g-3-coopharma
No ještě že jde jen o v zásadě blbost typu peroxid. Protože jinak jsi normálně nebezpečná.
Reaguji na Johannka: ale jinak se ten peroxid opravdu používá na ty dásně? Tím myslím, lidé to normálně na ty dásně mohou používat a prodají jim to tedy v lékárně na tyto potíže s dásněmi?
Reaguji na MKay:
Ano, je to volně dostupné léčivo. Rozklikni si odkaz výše.
Používá se při větších zánětech, menší běžně odezní už jen po odstranění zubního kamene a plaku. Protože už tím se dásni uleví. Takže ho třeba ani nepotřebuješ a je zbytečné zatěžovat pusu chemií bezdůvodně.
Počkej si na tu hygienu. Těch pár dní nemá význam a dostaneš tam informace na základě skutečného stavu. Tady se v lepším případě dozvíš obecně platné informace, v horším bludy.
Panika není na místě
Ahoj, dělala mi jen ostranění zubního kamene a doporučila potírání peroxidem. Jestli chceš ušetřit zjisti si číslo na vyšší zubní školu, kousek od metra Staroměstká, učí se tam holky ve čtvrtém ročníku a nemají dost pacientů, stojí to 260 kč. Dělá tam bráchova holka.
Cituji Johannka: Peroxid vodíku reaguje s enzymem katalázou, přítomným v kůži a v ústní sliznici, za vzniku kyslíku.
Mno, ano a z téhle věty vyrozumíš, že je nutné, aby k ošetřené ráně měl přístup kyslík? Možná, že ano. Nicméně většina ošetřovaných ran je vnější a tím pádem přítomnost kyslíku při ošetření prostě je. Ovšem pokud při ošetření dásní zavřeš pusu, nebude účinkovat téměř vůbec. To je celé co jsem napsala a je to fakt.
Cituji Johannka: No ještě že jde jen o v zásadě blbost typu peroxid. Protože jinak jsi normálně nebezpečná.
Až na to, že peroxid vodíku ve vyšších koncentracích (tedy ne 3%, ale vyšší) je hodně nebezpečná látka..
Máš pravdu, jsem velmi nebezpečná, některým zubním hygienistkám a také i některým lékařům, protože nepodporuji zbytečné utrácení za nefunkční nebo zdlouhavé léčby.
Ošetřovat ustupující dásně, "choboty" aj. lze také třeba ošetřovat např. světelnou terapií. Funguje to stejně jako peroxid, ničí bakterie, ovšem v domácích podmínkách to nelze prakticky pořádně provádět a stojí to také dost peněz.
Stejně tak i hygienistka může odstraňovat zubní kámen a je jen na jejích schopnostech jak moc při té proceduře zuby poškodí nebo ne.
Malá odbočka... běžná praxe léčby zánětů a odumírajících tkání, zkrátka všeho co způsobuje přítomnost množení "špatných" bakterií, je mechanické odstraňování, tedy velmi bolestivé ošetření, jehož výsledkem jsou nutné časté návštěvy lékaře, převazy a zdlouhavé léčení bez neurčitého výsledku.
O tom jak jsem nebezpečná by Ti mohla např. aktuálně vyprávět jedna paní, která měsíc po amputaci prstů na nohou (diabetes) měla silné bolesti a rozsáhlý zánět nehojící se pooperační rány a měla před sebou další amputaci.
Dnes je to týden co odmítla klasický způsob "léčby" a ošetřuji ji já a asi je to zázrak, bez bolestivých procedur, s běžně dostupným lékařským materiálem, otok splaskl, zánět "se ztratil" a rána se začala viditelně hojit. Z nechutné mokvající otevřené rány 2x11 cm je čistá nemokvající, plně se hojící rána aktuálně veliká 1x9cm.
Takže ano, jsem velmi nebezpečná.
Jeden zub mám celkem dost odhalený, zubařka mi k tomu řekla, že je to způsobené tlačením na kartáček a dá se to vyřešit nějakým štěpem - toť prevence (netlačit) a řešení - chirurgické
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.