Ahoj, já studuji tento obor již druhým rokem a jelikož chodíme na praxe celkem často, tak i vím co tato práce obnáší. Jestli se ptáš na práci nutričního terapeuta v nemocnici, tak jsou dvě možnosti (práce v provozu-tudíž v blízkosti kuchyně nebo na odělení), dále výživové poradny, atd..
V provozu si musíš v kuchyni pohlídat výdej jídel, aby ti kuchař uvařil, to co je pro danou dietu vhodné, sestavuješ a plánuješ jídelníčky tak měsíc dopředu, přijímáš stavy pacientů z oddělení, jsi odpovědná za veškerá špatně poslaná jídla na oddělení(např když pošleš 9 místo 3) atd..
A jak je to s uplatněním? Určitě by mě to bavilo ale bála bych se pak že nenajdu práci. Studuje se to jako VŠ nebo VOŠKA?
Ahoj,chtěla jsem jít na SŠ nutriční asistent,ale pak mi to rozmluvili,a jsem za to docela ráda.Slyšela jsem že to nemá moc dobré uplatnění,a po SŠ musíš jít na VŠ,protože jsi jen asistent,a nemůžeš nic dělat sama.Nevím,zda to myslíš na SŠ, nebo VŠ..A jinak co obnáší práce,bych řekla asi to co Lola27,sestavování jídelníčků,atd. v jídelnách,nemocnicích,domovech pro seniory.....
dnes, 21:09:21 - Připojeno během spojování:
Má studium nutričního terapeuta (Bc.) význam, uplatnění?
Ahojky všichni, chtěla bych se přihlásit na studium nutričního terapeuta (bc.) chtěla jsem se zeptat, jaký je Váš názor na toto povolání??Má to dneska budoucnost, najdu si práci?
Reaguji na panda08: ale zase jsem si říkala, že ten kdo si udělá ten kurz nemůže jít do nemocnice ani nemůže chodit např. dohlížet do různých zařízení na přípravu jídla, takže bych řekla, že v tom je to ta výhoda
také o tom furt přemýšlím
Reaguji na panda08:
je rozdíl mezi nutričním terapeutem a kurzem, kdy je z tebe výživový poradce, už z těch pojmenování je to jasné - jeden provádí terapii, druhý radí, jenže lidem to tak nějak splývá a mají pocit, že je jedno, ke komu jdou, že oba mají stejné vědomosti atd.
Pokud bych se měla s někým poradit, mám vinou alergií dost specifické nároky na jídlo, rozhodně bych se nesvěřila někomu, kdo si udělá nějaký kurz, ale odborníkovi, který se několik let intenzivně připravoval.
Obor nutriční terapeut budoucnost určitě má. Já studuji obor na VOŠ v Brně na Merhautově. Oproti Bc máme i dost praktické výuky.Kazdy semestr 3 týdny, ve tretaku v zimním období měsíc. Záleží co chceš po škole dělat. Ja jsem nastupovala s tím, že chci dělat v nemocnici a prostě mě ta práce baví.
Studium co jsem porovnávala s kamarádkami (některé už mají vystudované) z MU, tak jsem ráda, že jsem zvolila VOŠ. Probírají hlavne teorii, neplánovaly jidelnicky, rozpis stravy a pak jim to v práci chybí. Máme teoretické hodiny, anatomie, fyziologie, první pomoc, klinika nemoci atd., ale také i vaření. Každý semestr se dělají seminární práce, které tě připravují na budoucí práci. Rozhodně obor nelze srovnávat s výživovými poradcem, kdy si lidé udělají jen kurz a někomu radi. Ve škole se učíš od všeho, aby si ten lidem mohla pomoci komplexně a ne si udělat za měsíc kurz a brát si za to někdy nemalé peníze. Jako nutriční terapeut si můžeš udělat u svoje poradenství a můžeš pomáhat i nemocným - např. Diabetes, Crohnova choroba. Uplatnění je takové že v každé nemocnici jsou nutriční terapeuti obvykle vedoucí + nutriční , ve fakultní h nemocnicích jich je i více. Každý domov pro seniory má nutričního terapeuta.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.