Ahojky,náš maltezáček taky nemá varlata,bohužel ani jedno nemá sestouplé.Myslím,že je má v tříslech.Má už sedm let a nijak jsme to neřešili.Když byl ještě štěně,tak nám veterinář akorát řekl,že to bude dobrý milenec,že pry aspon ńenadělá někde štěnata.Ted jsem se tedy od vás dozvěděla,že by mohl mít rakovinu z toho.?
avanta
To mi řekl veterinář,že nebude mít štěnata.Je pravda,že nevím jestli je má v břichu nebo v tříslech.Chová se spíš jak fena a to tím,že čůra jak fenka.Tak asi má i fenčí hormony.
Luca9 Mluvil o dobrém milenci, ale nezmínil se vubec, že by měl jít na operaci? jinak mi vet tařy říkal, že se mužou tvořit ženské hormony a proměnovat se v opačné pohlaví. HOLKY, nevíce, jestli stačí odstranit jen to, co je v bříšku, nebo obě? To druhé má normální a normálně vyvynuté, ale vet říkal, že se odstranují obě. A zduraznil právě proměnu těch hormonu.
Limetka 33
Bohužel se nezmínil o žádné operaci.Může to mít vliv i na jeho chování?Je takovy vzteklý pořád a divoky,má už osm let.
Tak my máme šestiměsíční štěňátko a řešíme obdobný problém. Jedno varle pěkně sestouplé v šourku, druhé spíše mimo, občas taky pěkně v šourku. Tak teď zkouším amatérsky masírovat ale moc se mu to nelíbí a končí to spíš jeho s. hyperaktivitou ke mě ,tak nevím nevím co dělám špatně .Veterinářka nám dala týden na rozmyšlenou na hormonální injekce, že by tam ještě nějaká šance byla. U veterináře vždy to jedno varlátko zatáhne, ale jsou tak malinká, že má i doktor problém jej nahmatat a rozlišit zda je zrovna jedno nebo dvě.
Renčula
Tak to bych teda rozhodně nedělala, cpát psa hormonama, a navíc proč? Pokud by měl štěňata tak budou nemocná stejně jako on.
Cituji Luca9: Je takovy vzteklý pořád a divoky,má už osm let.
Může i nemusí, to těžko zjistíš, ale kastrací se může uklidnit.
Limetka 33
Pokud má nemocné ledviny, tak by tu narkózu nemusel přežít. To, ale musí rozhodnout veterinář, ten ví jak moc špatné ty ledviny má. A promiň,jestli to bude znít hnusně, ale jestli má nemocné ledviny, tak je dost možné, že na to umře dřív než na rakovinu varlete.
Renčula
Nejde ani tak o masírování, jako o stahování varlátka do šourku.Ideální to je,když Ti to někdo zkušený ukáže.No v půl roce už je jasné,že samo si to nepomůže,takže bych ty injekce zkusila a k tomu to stahování.Pokud jsou občas sestouplá obě, je velká naděje.Pokud nepomůže toto, je lepší varlátko chirurgicky odstranit.
Jojo stahuju dolů do šourku, myslím že to masírování dělám správně, navíc poslední dva dny je opravdu pořád v šourku až se divím. A není možné, že by to zatahoval nějak úmyslně od stresu když jdeme k veterináři?Než jsme tam šli tak jsem tomu nějak nevěnovala pozornost a nekontrolovala tak často.Akorát vím, že se mi zdálo, že tam někdy je a někdy ne.
A opravdu mi nejde o to aby měl v budoucnu šťěňata, to nechci, jen o to, aby byl zdravý a nejlépe bez narkózy a operace. Pokud pomůžou ty moje masáže tak budu jen a jen ráda.
Reaguji na Renčula: Masáže pomohly, varlátka sestoupily!!Teď už je mu rok a je úplně v pořádku, sestoupilo to v cca 8 měsících po pravidelných masážích . Doktor se moooc divil.
dnes, 19:45:22 - Připojeno během spojování:
Nesestouplá varlata u psa
Ahoj. Máme pejska Papillona - stáří 4 měsíce. Včera nám sdělil veterinář, že nemá sestouplá varlata. Nabídl nám hormonální léčbu ( 4x injekce ), ale výsledek prý není 100%. Pak kastrace. Jinak pejsek je moc hodný. Četla jsem na diskuzi možnou změnu povahy po kastraci. Nemáte někdo zkušenosti s hormonální léčbou? Zda ji podstoupit, nebo rovnou kastraci? Děkuji za příspěvky.
Ahoj, máme pejska čivavky. Přesně tohle jsme řešili před cca rokem a půl, jenom s tím rozdílem, že měl sestouplé jedno varle. Hormonální léčbu podstoupil a nepomohlo to. Kdyby se nám to ale stalo i u dalšího pejska, zkusila bych asi znovu prvně hormonální léčbu.
A co operace? Sousedi mají ten samý problém a že prý pujde na operaci.
A není to ve 4 měsících ještě brzy?
Pokud nechcete pejska do chovu , řešila bych to rovnou kastrací.
A to vám ho tak prodali, a ani vás na to neupozornili, jo? Nebo se mu vrátily později (taky možný)?
Obecně asi platí toto:
"Hormonální léčba (testosteron případně hormony podvěsku mozkového). Ta může následovat nebo doplňovat neúspěšnou masáž a to pouze v případě, je-li varle pohyblivé a hmatatelné v tříselném kanálku. Je-li trvale umístěno v břišní dutině, hormonální léčba se nedoporučuje. Tento způsob je možný pouze do cca čtyř měsíců stáří štěněte, později je už málo efektivní. A opakuji, psi takto "vyléčení" by neměli být použiti do chovu, neboť za normálních okolností by i oni byli kryptorchidy.
Posledním, čtvrtým řešením, které zůstává většinou už na nových majitelích, často neinformovaných a bezradných, je chirurgický zákrok - kastrace a vyjmutí nefunkčního varlete z dutiny břišní. To vše by mělo proběhnout v co nejnižším věku, neboť později už může být pozdě. Varle působí v těle jako cizí těleso a dříve nebo později dojde k reakci organismu na něj, nejčastěji ke zmíněnému rakovinnému bujení."
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.