Já si myslím, že nikdo zase tak moc ta odvolání nečte. Teda to si myslím, třeba je skutečnosti jiná.
Podle mě berou prostě na odvolání tehdy, když jim někdo vypadne. Takže se vyplatí odvolání podat
Cituji Lisa: Podle mě berou prostě na odvolání tehdy, když jim někdo vypadne. Takže se vyplatí odvolání podat
Není pravda.
"Uvolněná místa po uchazečích, kteří odřekli přijetí, jsou obsazována dalšími uchazeči dle pořadí dosaženého u přijímací zkoušky bez ohledu na to, zda uchazeč podal odvolání či nikoliv."
Ta odvolání se čtou. Je to úřední dokument, odvolání vůči rozhodnutí správního orgánu, podávají se k rukám rektora VŠ.
Alespoň takýto postup je na těch slušných VŠ, s dobrým jménem. Jak to dělají nějaké přespolní univerzitky, pravda, nevím.
Taky zalezi na tomto - škola si stanoví že přijme uchazeče do průměru třeba 1,5 a způsob nabírání lidí je od nejlepšího dolů takže se třeba stane že vezmou prvních 300 uchazečů a tím průměr zkončí u lidí co mají např. 1,3
Pokud má kamarádka např. 1,4 tak si může podat odvolaní a třeba ji vezmou pokud někteří lepší nenastoupí
Pokud má kamarádka např. 1,6 tak tím pádem nesplnila vůbec podmínky příjetí a žádný odvolání jí nepomůže!
Asi to bude znít hnusně, ale prostě na VŠ nemá každý a pokud má špatný prospěch...., buď na VŠ prostě nemá, nebo se na maturitu s učením vybodla a to je taky její blbost.
Miinka Dovolím si nesouhlasit. Co když se celé 4 roky učila dobře, pouze se jí nepovedlo maturitní vysvědčení? Nervozita, možná špatné otázky. Kvůli tomu nemá člověk právo na vš? Navíc výšku úspěšně studuje spousta lidí, co tak tak udělali střední jen proto, že si vybrali nějakou hodně lehkou.
Můžu se zeptat, na jakou že to VŠ berou za průměr od maturity? S tím jsem se ještě nesetkala, obvykle berou za průměr za celé čtyři roky studia (protože to ukzauje na to, jak je člověk schopen soustavně pracovat), případně za určité známky v některých předmětech, ale o tom, že by někde brali za maturitní průměr jsem fakt neslyšela. Jsou tam alespoň nějak vymezeny předměty, ze kterých musí maturovat?
bakalářka
taky nad tím přemýšlím...pokud škola chtěla prospěch, pak jsem pracně vypisovala známky snad ze všech vysvědčení. navíc dnes většinu nebo aspoň hodně škol už prospěch ani nezajímá.
salcinka Bylo by dobré od kamarádky zjistit, jaký průměr měla z maturity a do jakého průměru brala škola, nebo prostě o tom co nejvíc pozjišťovat. Tak můžeme jen hádat, zda odvolání psát, či nepsat.
Nebo když to odpočítavají podle studentů a průměru, tak na kterém místě se umístila a kolik jich brali?Ví to, nebo ji jen přišlo, že ji nepřijali.
Lulamae: Ale takhle to funguje na MUNI, na UK to třeba funguje jinak A nikdo tu neví, kam se slečna hlásila, tak je to těžký
Jinak já znám dost lidí, co měli ve škole blbý prospěch...třeba já taky moc nezářila. Ale na VŠ pak byli v pohodě, protože prostě během střední se hlavně věnovali tomu, co je zajímalo
Určitě má cenu podat odvolání. Přece když se někam hlásím a chci se tam dostat, tak si neřeknu: no neudělala jsem přijímačky, ale stejně nemá cenu si podávat odvolání, protože mě nevezmou, tak na to kašlu. Blbost!! Třeba opravdu nenastoupí všichni a ani ti, co jsou nejblíž pod čarou nemusí mít nakonec zájem, protože se dostanou na jinou školu nebo to jen tak zkoušeli a ve skutečnosti o studium nestojí...
Cituji lulamae: "Uvolněná místa po uchazečích, kteří odřekli přijetí, jsou obsazována dalšími uchazeči dle pořadí dosaženého u přijímací zkoušky bez ohledu na to, zda uchazeč podal odvolání či nikoliv."
heh, uvolněná místa po uchazečích, kteří odřekli přijetí se doplňují známýma nebo těmi, co si za to zaplatí. Zas tak naivní bych nebyla
Nebo ať kámoška zkusí nultý ročník, pokud to na daném oboru nabízí. Pak by mohla za dobrý prospěch po roce nastoupit rovnou do druháku.
DanielaM
To je možná běžné u vás na vsi holka
http://www.muni.cz/admission/bachelor_appeals
"Uvolněná místa po uchazečích, kteří odřekli přijetí, jsou obsazována dalšími uchazeči dle pořadí dosaženého u přijímací zkoušky bez ohledu na to, zda uchazeč podal žádost o přezkoumání rozhodnutí děkana či nikoliv."
MU si tohle nelajzne.
Cituji lulamae: MU si tohle nelajzne.
By ses možná divila. Sama jsem před 4 lety dělala přijímačky na MU, byly to TSP a vím, že nějakým 2 slečnám v první lavici nedali ty testy, co před námi rozbalili a které rozdali nám ostatním, ale nějaké jiné už rozbalené zvlášť. Nevím, co si o tom mám myslet a ani nevím, jestli si toho ještě někdo jiný kromě mě všimnul. Nikomu jsem to tehdy nehlásila, protože jsem měla 2 dny před maturitou a nechtěla jsem se zbytečně zdržovat nějakým svědectvím a vysvětlováním, jak to vlastně bylo. Jo a "u nás na vsi," jak říkáš, taky nemám iluze, že by to vše bylo čisté. Nemyslím si to ani o Karlovce, která by měla mít snad tu nejlepší pověst v republice. Korupce je všude bez ohledu na to, jestli je to Masárna nebo nějaká méně známá škola. A po aféře z plzeňských práv už o tom nemám nejmenší pochybnosti.
Tak odvolání jistě poslat může za zkoušku to stojí...sice si nemyslím,že to vyjde ale třeba bude mít štěstí.
Cituji DanielaM: By ses možná divila. Sama jsem před 4 lety dělala přijímačky na MU, byly to TSP a vím, že nějakým 2 slečnám v první lavici nedali ty testy, co před námi rozbalili a které rozdali nám ostatním, ale nějaké jiné už rozbalené zvlášť. Nevím, co si o tom mám myslet a ani nevím, jestli si toho ještě někdo jiný kromě mě všimnul.
To mohla být klidně kontrola z vedení.
Kámoš psal diplomku na téma TSP testú přijímacích obecně, a taky si šel takhle TSP "nanečisto" napsat¨. Dostal jinou variantu, než se psala, seděl v zadní lavici. Jinak vše přeběhlo standardně. Jinak, tohle vše se má hlásit, dáva se to do zápisu a poté prověruje..
Cituji imoen: navíc dnes většinu nebo aspoň hodně škol už prospěch ani nezajímá.
Přesně, maximálně tak pro přijetí bez přijímaček (já třeba byla přijatá právě na základě prospěchu - za celé 4 roky průměr do 1,5 plus ve třeťáku a čtvrťáku jedničky za matematiky a fyziky...)
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.