Cituji Rajána: Ty máš tedy štěstí,že máte jen jedno štěndo, jinak by to ta Tvoje čivka s touhle výživou nemusela utáhnout.
v těhotenství a teď jí krmím granulemi pro kojící feny, přidávám tvaroh, sardinky s kostma, B-komlex, vápník, no a teda občas nějaký ten pribiňák nebo termix, za odměnu, že je tak šikovná. Teď jsem tedy začala i tu zeleninu na vaši radu - zatím salátek nee, ředkvičky joo. Štěně je celkem dost vypasené, maminka vypadá jak před těhotenstvím.
p.s. tuto výživu jsem nasadila na doporučení jedné paní, která má se štěňaty a březími fenami velké zkušenosti
Cituji Rajána: S třítýdenním?
tak možná na odčervení? nevím když jsem byla před porodem u veterináře na sono a pro rady, tak říkal, že pokud bude štěně zdravé, tak ve 3týd. je to snad špatně?
Určitě netahej takhle malé štěně k veterináři,prášek na odčervení Ti prodá i bez něj.Očkovat můžeš nejdříve v 6 týdnu,pokud je jen jedno štěně a je dlouho kojené,stačí očkovat v 7 týdnech a dát pryč nejdříve za týden.Odčervovat bys měla poprvé ve 14 dnech věku a potom každých 14 dní i s maminou.
Cituji Rajána: Psovi se nemá dát celá nebo kus brambory,to neztráví,ale třeba bramborovou kaši ano.Brampory se přidávají normálně do granulí.
Cituji: " Mnozí z vás mají zažité, že brambory pes špatně tráví a lidově řečeno je „nevyužije“. To se týká brambor doma vařených.
Nutriční odbornící se shodují, že brambory zpracované technologií šetrného vaření v přesycené páře jsou nejšetrnějším zdrojem škrobů pro masožravé šelmy (co se týče škrobů v krmivu obecně, za optimální orientační hladinu se považuje rozmezí 30-50%, směrem dolů je pohyb hodnot vítaný, směrem nahoru již ne. Při tomto technologickém kroku dochází k otevření škrobových zrn a želatinizaci škrobu, který se stává vysoce biologicky dostupným se stravitelností pro psa prakticky 100%.
Ovšem bramborový škrob nejméně ze všech škrobů rozkolísává hladinu krevního cukru a je tak nejvhodnějším zdrojem škrobů pro psy a kočky. Má rovněž hypoalergenní vlastnosti ještě výraznější než rýže. "
Cituji Rajána: Odčervovat bys měla poprvé ve 14 dnech věku a potom každých 14 dní i s maminou.
V tom případě mu to dám dneska v 18dnech, tablety mám doma. Jemu by měla stačit 1/2. a fenu mám dnes taky odčervovat nebo až za těch 14dní?není mi to z tvého příspěvku úplně jasné jestli za ním v to pondělí pojedu se ještě romyslím, jsem zdrav.sestra a tak mám deformaci z práce a chtěla bych, aby ho doktor konečně vyšetřil
fixa
to máš odčervení pro matku? To bych malému nedala, štěndům se dává pasta pro štěňata. Na očkování je malé, nebrala bych ho tam, jestli si sestra tak mu to pak píchni sama, ať na veterině něco nechytne.
Nunu
JJ je to odčervení pro matku, myslela jsem, že bych mu to rozdrtila a dala sříkačkou v nutrilonu, no ale když je to tak, tak tam s přítelem odpoledne zajedem a zrovna se s ním i domluvím na přesném datu očkování. ale 100% ho na veterinu naočkovat vezmu, protože štěně má být vyšetřené odborníkem, než půjde do nové rodiny, za tím si stojím i kdyby tam mělo něco chytnout.
Cituji fixa: V tom případě mu to dám dneska v 18dnech, tablety mám doma. Jemu by měla stačit 1/2. a fenu mám dnes taky odčervovat nebo až za těch 14dní?není mi to z tvého příspěvku úplně jasné jestli za ním v to pondělí pojedu se ještě romyslím, jsem zdrav.sestra a tak mám deformaci z práce a chtěla bych, aby ho doktor konečně vyšetřil
Štěněti dát rozhodně pastu, jak píše Nunu!!
Nemohl by spíše vet přijet k vám, pokud ho chceš nechat prohlédnout? A hlavně si tedy nechat poradit...
Jinak o péči o štěně je toho na netu dost, včetně toho kdy přesně co dělat, odčervovat, očkovat apod.:
Cituji fixa: štěně má být vyšetřené odborníkem, než půjde do nové rodiny, za tím si stojím i kdyby tam mělo něco chytnout
To rozhodně, jen je otázka, zda ho k vetovi brát už ve třech týdnech...
fixa
Napiš,co máš doma za prášek,případně si sama vygugluj,od kolika dní se může podávat,štěně nemusí dostat nutně jen pastu.Maminu odčervi už teď s ním.A vet Ti teď stejně na štěněti nic nepozná,kdyby vykazovalo nějakou odchylku,všimneš si sama.Jen mě napadly paspárky,zda nemá na zadních nožičkách páté prstíky jako na předních,u jorků se to vyskytuje.
Ta pasta je šetrnější, dala bych raděj jí, i když by třeba mohl i prášek.
Cituji Rajána: A vet Ti teď stejně na štěněti nic nepozná,kdyby vykazovalo nějakou odchylku,všimneš si sama
Přesně, co po něm přesně chceš? Celkovou krev, rtg, sono atd..to se u psů nedělá.
Já bych ho naočkovala doma a vzala ho k vete. až potom, třeba na přeočkování.
zavolala jsem veterináři a dohodla jsem se s ním, že štěně odčervím s tabletkama co mám doma, fenu jsem odčervila zrovna taky. Jinak nechtěla jsem,aby štěněti odebíral krev nebo dělal rtg, k čemu když je na první pohled zdravý? o pátem prstu mi říkal, to se odstříhává do 9.dne. spíš aby ho vyšetřil klinicky a zjistil třeba, zda má sestouplé varlátka, já to malém psovi sama nepoznám. Takže si zjistím ne netu, kdy přesně má být 1očkování a na to ho vezmu, to že by kvůli tomu chodil veterinář k nám mi přijde přehnané - bez urážky.
fixa
Možná tobě, ale už bylo dost případů, kdy vrh chytil něco na vete. a vymřel na to celý. Ale je to tvoje věc, to je jasný. Vete.chodí běžně kontrolovat mimina a očkovat domů.
našla jsem pěkně rozepsané to očkování, první by mělo být po 6tyd., další za 21dní od prvního naočkování. jen pochybuju, že náš veterinář chodí po kontrolách doma co se týče psů, prtž má dvě ordinace a do toho operace, v našem městě není žádný veterinář a v nejbližším jeden, ketrý má na starosti útulek + ten můj. když si přičteš, že tu lidé běžně mají koně a dobytek, tak fakt nemá moc času, ale i kdyby měl, štěně vezmu v 6týdnech do ordinace, chápu že se lékař přijde podívat na 5denního novorozence do domácího prostředí (mimojiné aby zkontroloval domácí podmínky), ale když může matka dojít s 6týdenním miminem k doktorovi, tak to risknu se psem
Co se týče krmení štěnat, na netu jsou různé info, myslím že každý si vybere, jen mě překvapilo, že někde rovnou z mateř.mléka přecházejí na granule..
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.