Dneska jsem nastoupil na brigádu, jsem nahlášenej na ÚP a tím pádem si můžu vydělat max 4250 Kč hrubýho.. Do kdy se musí nahlásit nejpozdějc brigáda? Dočetl jsem se, že do 8 prac. dnů (platí pro HPP, DPP, DPČ).. no jenomže, to nebylo uvedeno na ofic. stránkách ÚP. Nikde na jejich webu nejdou najit pravidla/zákon ÚP. Mají to uplně debilně ošetřený omg.. No a co když to nenahlásim, přijdou na to? Už jsem párkrát byl na brigádě a nenahlásil to a nikdo na nic nepřišel, tak nechápu ten jejich systém. Díky
Nejsou to náhodou jen 4000Kč hrubého? Jinak bych neztrácela čas hledáním do kdy to máš nahlásit, zavolej nebo pošli email. S tím nahlašováním neporadím. Když jedeš na černo, tak na to taky nikdo nemusí přijít.
Ne, je to 4250 Kč, ještě posledně co jsem tam byl tak jsem se ptal
Telefon mi nikdo nezvedá, dneska tam byli jen od 8:00 - 11:00. A zítra je pracák jen pro "evidenci nových uchazečů o zaměstnání a příjem žádostí o nepojistné sociální dávky či pozvané klienty" a stejně jsem na té brigádě takže bych tam nemohl jít a E-MAIL jsem na ně nenašel nikde....
Mají úžasnej systém prostě
Když jsem před 2 lety byla na prácáku já musela se práce i brigáda hlásit nejpozději den před nástupem.Ale teď je to možná jinak.
Reaguji na kanye_west:
Nemusí se brigáda nahlásit nejpozději v den nástupu? Něco se mi plete...
Reaguji na Ewiii: Měli otevreno dnes jen od 8:00 - 11:00. To jsem byl na brigádě. Dozvěděl jsem se včera večer teprve, že tam můžu jít, takže jindy šance ani nebyla. To je totální blbost se hlásit nejpozdějc v den nástupu
Brigáda se hlásí nejpozději v den nástupu, nedávno jsem se na to ptala.
Údaj o 8 kalendářních dnech se vztahuje k nástupu do zaměstnání a ukončení evidence na ÚP.
Nekolidující zaměstnání je třeba oznámit předem (!) nebo nejpozději v den nástupu do zaměstnání.
Pozor:
Opožděné nahlášení nekolidujícího zaměstnání je důvodem k sankčnímu vyřazení z evidence.
Nová evidence je možná až po 6 měsících a je nutné si po zmíněných 6 měsíců sám hradit zdravotní pojištění
Reaguji na Lafelay: No tak jsem nakonec našel emai a oznámil jí to, tak to by mělo byt ok nee?
Cituji Lafelay: Brigáda se hlásí nejpozději v den nástupu, nedávno jsem se na to ptala.
Údaj o 8 kalendářních dnech se vztahuje k nástupu do zaměstnání a ukončení evidence na ÚP.
Přesně takhle si to pamatuji taky.
Cituji Lafelay: Brigáda se hlásí nejpozději v den nástupu
Souhlasím. Nedávno toto řešila kamarádka a málem mohla mít dost velké problémy. Nahlásit se brigáda musí nejpozději v den nástupu.
Zajímavý, máme zaměstnankyni a vystavujeme ji potvrzení že nedosáhla 4000Kč. Upozorním ji, ať se přeptá. 4250 by byla polovina minimální mzdy, takže je to docela logický.
Možná bych být tebou i naskenovala dohodu (dle typu jaký typ smlouvy jsi se zaměstnavatelem uzavřel) a poslala to na pracák. S dotazem, zda to takto stačí. Ale stejně tam budeš muset každý měsíc nosit to potvrzení.
30 sekund hledání -
Přivýdělek při evidenci na ÚP: Maximálně 4250 Kč a na podporu zapomeňte.
Dne: 19.9.2013 Štítky: brigády, hledám práci
logo úřadu práceV srpnu 2013 bylo v evidenci ÚP více než 550 tisíc uchazečů o zaměstnání, ale pouze něco přes 40 tisíc volných pracovních míst. V situaci, kdy neexistuje dostatek odpovídajících a zároveň neobsazených pracovních pozic, napadne spoustu lidí možnost přivydělat si alespoň brigádně. Vypadá to jako dobrý nápad – člověk neztratí pracovní návyky a přivydělá si nějakou tu korunu.
Než se pustíte do prohlížení nabídek brigád je důležité vědět, co pro vás – občana v evidenci ÚP – takový přivýdělek znamená. Jako evidovaný nezaměstnaný si totiž můžete přivydělat pouze v tzv. nekolidujícím zaměstnání, aby za vás stát zaplatil alespoň zdravotní pojištění. Na podporu můžete rovnou zapomenout. Po dobu brigády vám nebude vyplácena.
Za nekolidující zaměstnání se považuje činnost vykonávaná na základě pracovní smlouvy nebo dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, při které si za měsíc nevyděláte více než polovinu minimální mzdy. Od 1.8. 2013 to znamená měsíční příjem do 4250,- (přečtěte si: Víte, že minimální mzda může být až 17.000,-?).
Otázkou je výhoda takového přivýdělku v podpůrčí době, kdy pobíráte peníze ve výši 65, 50 nebo 45 % doloženého příjmu z minulého zaměstnání. Půjde někdo pracovat za 4250 Kč/měsíc, když může od úřadu ještě několik měsíců brát třeba dvojnásobek? Bude pro někoho dostatečnou motivací uchování pracovních návyků nebo něco jiného? Přiznám se, že si to nedokážu představit. V okamžiku, kdy vám podporu přestanou vyplácet už to smysl dává, ale čeho se dosáhlo zrušením možnosti přivydělat si navíc k podpoře netuším. Pokud mi někdo pomůže s objasněním této záhady v komentářích pod článkem, budu rád.
Pokud se přeci jen pro takovou brigádu rozhodnete, máte povinnost oznámit to úřadu práce nejpozději v den nástupu. ÚP bude chtít i doklad o výši měsíčního výdělku. Při nesplnění těchto povinností hrozí vyřazení z evidence úřadu práce. Tedy pokud nebudete schopni obhájit, že jste tuto skutečnost ÚP nemohli z vážných důvodů oznámit . Vzhledem k tomu, že za vás úřad platí zdravotní pojištění, by to určitě nebylo rozumné riskovat.
V případě, že se rozhodnete přijmout brigádu, kde ohodnocení bude vyšší než polovina minimální mzdy, nemusíte být z evidence uchazečů úplně vyřazeni. Znamená to ale, že na vás úřad bude pohlížet jako na normálního zaměstnance. V evidenci úřadu práce totiž může klidně být i zaměstnaný člověk, který má zájem o pomoc při zprostředkování jiné práce. Kromě podpory přijdete také o příspěvky státu na zdravotní pojištění a doba evidence se nebude započítávat jako účast na důchodovém pojištění.
Cituji danza: Zajímavý, máme zaměstnankyni a vystavujeme ji potvrzení že nedosáhla 4000Kč. Upozorním ji, ať se přeptá. 4250 by byla polovina minimální mzdy, takže je to docela logický.
Zvedlo se to od srpna loňského roku, protože zvýšili minimální mzdu..
Cituji kanye_west: No tak jsem nakonec našel emai a oznámil jí to, tak to by mělo byt ok nee?
Umíš číst? Nahlásil jsi to pozdě.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.