Pět dny zpátky jsme vzali pětiměsíční kočičku na veterinu, měla v jednom uchu nějaké parazity, takže ji paní veterinářka odčervila a dal nám na doma mastičku, kterou jí máme ouško vytírat. Od té doby je Maggie (ta kočka) neskutečně klidná, celý den jen chodí, mňouká a vrní. Předtím to byl takový malý satánek, hyperaktivně pořád skákala, útočila a chtěla si hrát, samozřejmě i spinkala, ale teď spí pořád, celý den. Vůbec nereaguje na nějaké provokace, jen spinká, vrní a mňouká, vypadá smutně.. taky mnohem víc žere. Napadá mě, že to může být tím přípavkem, co jí dáváme do ucha :
PANOLOG mast
Léčivé látky:
Nystatinum
100 000 IU
Neomycinum
2.5 mg (ut sulfas 3.68 mg)
Thiostreptonum
2 500 IU
Triamcinoloni acetonidum
1.0 mg
Bohužel se v léčivech nevyznám, nevíte, jestli se jedná o nějaké sedativum? Jestli je kočka klidnější kvůli tomu? Jako další možný důvod bych viděla to, že když jí veterinářka dělala ten výtěr z ucha, tak ji to moc bolelo. Neskutečně vřískala, něco takového jsem v životě neviděla, bylo to jak exorcismus... Myslíte, že by ji to mohlo tak poznamenat, že by byla ještě teď tak špatná? Už je to přecejenom pár dní...
Díky moc za odpovědi!
Mě tedy napadá, že ji ta ouška musela hodně svědit, proto byla taková hyperaktivní a pořád skotačila. Třeba ji ta mastička zabírá a tak je klidnější, protože ji to nesvědí
Cituji amaaja: PANOLOG mast
Léčivé látky:
Nystatinum
100 000 IU
Neomycinum
2.5 mg (ut sulfas 3.68 mg)
Thiostreptonum
2 500 IU
Triamcinoloni acetonidum
1.0 mg
Z příbaláku:
Nystatin je antibiotikum s fungistatickým až fungicidním účinkem, které působí proti kvasinkám a některým plísním, kdy váže steroly (ergosterol) a narušuje metabolismus buněčných membrán.
Neomycin má široké spektrum aktivity proti gram-negativním a gram-pozitivním bakteriím. Thiostrepton je vysoce účinný proti gram-pozitivním bakteriím, i proti PNC-rezistentním kmenům stafylokoků a streptokoků, není používán v humánní medicíně a pro svou nízkou rozpustnost není používán v injekčních formách.
Neomycin a Thiostrepton nevykazují negativní interakci, působí na různé úseky bakteriálních ribosomů a velmi výhodně se v účinku doplňují.
Triamcinolon má glukokortikoidní aktivitu, bez mineralokortikoidního působení, jako např. cortisol. Vykazuje výrazný protizánětlivý, antiedématózní, protisvědivý a antialergický účinek a průběžně napomáhá hojivému procesu, aniž by rušila účinek antibakteriální složky.
Antibiotika v přípravku působí synergicky, mají bakteriostatický až baktericidní účinek a působí lokálně po dobu 12 24 hodin. Proto se doporučuje opakovaná aplikace přípravku.
Náš kočičák po ATB byl taky unavený, pořád spal, jedl, spal, jedl... Na mě tak také ATB působí. Tak bych řekla, že je jen unavená a léky zabírají. Každé nemocné zvíře chce klid.
Cituji mroskvicka: už mě k tomu hroznému doktorovi neber, už budu hodná"
Taky jsme si s přítelem říkali, jestli to chuděra nebrala jako nějaký trest
Tak díky holky, určitě je to tím antibiotikem, veterinářka nám k tomu nic moc neřekla, tak jsem ani nevěděla že je to ATB, říkala jen, že je to na zklidnění toho svědění a podráždění.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.