arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ekonomka: ze soukromých škol

Trochu nerozumím tomu škatulkování. Dle mého v dnešní době už celá řada soukromých VŠ dostihla úroveň vzdělání mnohých veřejných VŠ. O "kupování titulů" se tu bavit nebudu, víme přece, jak tomu bylo třeba v Plzni, že?

arrow
profile_image
Klara_111
od 5. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LucieVip: Tak ono na tom něco je. Také znám několik zaměstnavatelů, kteří minimálně u absolventů ty ze soukromé hned hází do koše a říkají to i veřejně.
Na malé výjimky jsou to většinou lidé, co se prostě nedostali na veřejné/státní a to o člověku už mnoho vypovídá. Něco jiného je to u lidí, co si vejšku dodělávají v dospělosti.
Mám i kamaráda, co učí na soukromé i veřejné a ten má přímo dané, že nemůže používat testy z veřejné, protože je to pro studenty moc těžké

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LucieVip:

Škatulkování? A proč si třeba myslíte, že v USA nechtějí lidé místo na Harvard třeba na nějakou provinční univerzitku, kterou by měli blízko domova? Proč chtějí vždycky všichni v každé zemi na školu, která je nejlépe hodnocena (jsou na ní nejlepší studenti, nejlepší sbor učitelů, škola nabízí nejvíce možností...)?
Dle vašeho možná dostihla, ale váš pohled na věc není v tomto případě příliš relevantní a podstatný. Fakta hovoří zcela jasně - soukromé školy u nás naprosto propadly.

Plzeň je veřejná regionální škola, kterou ke "krachu" dohnali její vlastní studenti, těm se nelíbilo, jak tam někteří z nich studují - ale to je jedna veřejná na desítky soukromých s podobným osudem (opsané práce, nízká úroveň záv. prací a nízké požadavky u zkoušek, netransparentní hodnocení...).

Imho, osobně se samozřejmě nedomnívám (a ani tomu tak není), že každá veřejná škola je dobrá, taková dobrá třetina regionálních veřejných škol je zralá taky na zrušení či omezení studia, nicméně stejných postihů by se mělo dočkat 100 % soukromých českých "vysokých" škol.

Aneb udejme si příklad. Tak například studenti lepších veřejných vysokých škol eko. zaměření.
Vezměme si například studenta financí na IES FSV UK a FFU VŠE, tito studenti museli vykonat přijímací zkoušku, ve které uspěje cca okolo třetiny zájemců.
Posléze absolvovali denní studium na bakalářském stupni studia (dělali prezentace, seminárky, psali minitesty, průběžné testy, museli být aktivní na semináři - to všechno třeba 4 dny v týdnu). Poté byli ti nejlepší z absolventů - podle prospěchu (cca polovina z nich) přijati bez přij. zkoušek na navazující mag. studium, zbytek si to opět musel rozdat v přijímačkách, kde opět brali cca třetinu, přičemž opět absolvovali náročné denní studium na nejlepších (nejnáročnějších) školách tohoto zaměření.

A teď to srovnejme se studentem například soukromé ekonomické školy VŠFS či třeba studentem ekonomického oboru na soukromé Univ. JAK (ale BIVŠ, MUP a spol. to samé v bledě modrém).

Tito studenti byli jak na bakalářské, tak i na navazující studium vzati bez jakékoli přijímací zkoušky (pokud by studovali třeba techniku, tak by to nevadilo, ale oni studují eko. obor)
Dále byli tito studenti na dálkové formě studia (která je na soukromých školách ve většině, i když i prezenční studium na soukromých VŠ připomíná spíše dálkové-velmi benevolentní podmínky ke "studiu")
Studenti dálkového studia přitom stráví učením a přípravou na zkoušky pouze polovinu toho času, co studenti prezenčního studia (průzkum).
Tedy nejen že se málo učí, ale ani nechodí do školy, která by je více rozvíjela. Aneb např. 4 víkendy v semestru (kde není požadována ani žádná aktivita, nic) oproti docházce (na veřejné) 4 dny v týdnu...

Úmrtnost na bakaláři na financích na UK a VŠE je více jak poloviční, na magisterském to samé, přičemž většina musí ještě o pár semestrů prodlužovat. (magistra financí dělá většina z absolventů VŠE tři roky)

A teď to srovnejme se studentem UJAK- absolventů je ještě více, než kolik jich bylo původně zapsáno. Jak je to možné? Jedním z možných vysvětlení je to, že spousta soukromých vysokých škol dobírá do semestru např. i měsíc před zkouškovým obdobím (opravdu seriózní, že?).

Nicméně i kdyby úmrtnost na soukromé VŠ byla vyšší (jakože na většině není), tak to může mít mnoho prostých příčin. a) Velmi nekvalitní studenti - na soukromých VŠ jsou dnes z většiny velice slabí absolventi středních odborných škol, vlastně více než polovina ročníku tam je třeba z odborného učiliště s maturitou či nějaké střední odborné školy, kde už tam mnozí celé studium propadali - kdyby se naše střední školy regulovaly, tak by se na tu školu ani nedostali, nebo by se je (na té SOŠ, SOU) nebáli vyhodit už v prváku.
b) Placení školného - není výjimkou, že si mnoho studentů soukromek přivydělává na svoji "vysokou" třeba prodejem oblečení v krámu, za kasou atd., pokud by o práci, respektive zdroj svých příjmů na školné přišli, tak jsou najednou mnozí z nich v kelu - mnoho soukromých škol totiž nepovoluje například přerušení studia na semestr atd.

Upřímně - učitelé, kteří mají srovnání ze soukromých a veřejných škol hovoří o studentech soukromých VŠ velmi negativně a velmi se diví, že je většina z nich tak "sprostá", že se se svými znalostmi ještě přihlásí k dalšímu "studiu".
Jak říkala jedna moje paní profesorka, "většina studentů na soukromých vysokých školách jsou totální tupci, kteří vůbec nic neumí. Vůbec nechápu, co pohledávají na VŠ."

A proto musí být na tyto "studenty" taky i naprosto marginální nároky, jinak by jich už více než 80 % nepřežilo ani ten prvák.

A ptáte se, proč dá rozumný zaměstnavatel přednost absolventovi z lepší veřejné školy?
Jednoduše. Protože se chová rozumně, tedy ekonomicky racionálně. Raději pozve na pohovor či vezme toho, u něhož se dá očekávat vyšší intelekt a větší znalosti z oboru.

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ekonomka: Vy už zjevně svůj názor máte, takže nehodlám komentovat více Vaše argumenty srší takovou zaujatostí, že jsou spíše k smíchu.

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ekonomka: A teď to srovnejme se studentem UJAK

A to si neodpustím, všechny soukromé VŠ rozhodně nemají tak děsivou pověst, jako třeba UJAK.

Reaguji na Ekonomka: A ptáte se, proč dá rozumný zaměstnavatel přednost absolventovi z lepší veřejné školy?
Jednoduše. Protože se chová rozumně, tedy ekonomicky racionálně. Raději pozve na pohovor či vezme toho, u něhož se dá očekávat vyšší intelekt a větší znalosti z oboru

A tohle je úplný nesmysl. Soukromníka absolutně nezajímá, kde dotyčný, ucházející se o místo, studoval. Soukromníka zajímají kvality toho člověka v praxi bez ohledu na vzdělání SŠ nebo VŠ, protože, ať chceme nebo ne, celé naše slavné vysokoškolské vzdělávání je dostatečně zdiskreditováno bez ohledu na soukromé, či veřejné vysoké školy.

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LucieVip:

To není názor, to jsou fakta, milá.
Fakta, která vám potvrdí kterákoli instituce hodnotící kvalitu škol, ať už zde v ČR či zahraničí.
Nejde o pověst ( i když i ta hodně napovídá), ale o úroveň - ukažte mi kvalitní soukromou VŠ. Taková v ČR opravdu neexistuje. Kvalitní a soukromá - to je u nás jednoduše prázdná množina.
Ano, "soukromníka" (respektive významné soukromé firmy, kde se dají vydělat slušné peníze) zajímá kvalita - máte pravdu...a kvalitnější uchazeče nalezne jednoznačně mezi absolventy veřejných vysokých škol.
Tudíž....pakliže jim přijde třeba 100 CV a na pohovor budou chtít pozvat pouze 20, o absolventa soukromé VŠ ani nezavadí.
Vy to vlastně chápete, jen to neumíte asi správně formulovat.

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ekonomka: Nebojte, i Vás má jistě někdo rád

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LucieVip:
Nemůžu za to, že jste studovala na nekvalitní soukromé vysoké škole, promiňte. Možná jste kdysi četla nějaký PR článek a nedošlo vám, že čtete vlastně komerční (u našich SVŠ téměř vždy lživé, silně zavádějící) tvrzení, nikoli zprávu o skutečné úrovni té dané soukromé VŠ.

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ekonomka: S lidmi jako vy nejde diskutovat. Můj intelekt by asi tvrdě narazil

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LucieVip:
O úrovni soukromých VŠ v ČR se diskutovat ani dost dobře nedá, už 25 let si totiž vcelku stabilně drží svou velmi nízkou úroveň.. Dá se jen konstatovat. A já konstatuji fakta, nic víc.

Známá ze soukromé VŠ mi jednou posílala svoji seminárku. To bylo počteníčko. Pokud bych jako zaměstnavatel měla přijmout vysokoškoláka, tak určitě ne ze soukromé. Je tuna veřejných škol, kde už tak dávají titul zadarmo. O soukromých ani nemluvím, tam si to dotyční zaplatí. Jejich CV bych vyhazovala rovnou do koše, protože to na mě (a na spousta zaměstnavatelů) působí jako "chci mít titul, ale bez práce"....

Srovnávat to se školstvím v USA je úplně na hlavu. Tady to prostě funguje úplně jinak, a o člověku ze soukromé školy a o jeho kvalitách si pomyslím své hned na začátku. Prostě zaplacený papír, nic víc, nic míň.

Ale k tématuba obory jsou takové...no.... Ale ten management zní přece jen trochu líp.

arrow
profile_image
Micky123
od 15. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji za odpovědi, ale připomínám, že jsem se ptala jaký obor je podle vás lepší a né na soukromé a státní VŠ a tak dále,,,

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

arrow
profile_image
cassy mojeid
od 29. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak otázka je, zda se jedná teprve o bc. nebo o Mgr. Pokud vím, tak na na FSV UK se studují právě mezinárodní teritoriální studia. Osobně si myslím, že bc. mez. ter. studií je dosti špatně uplatnitelné. Spíše se jedná o studium historie. Co se týče Mgr. tak tam už je to o trochu lepší, studium zahrnuje několik cizích jazyků, takže už z toho hlediska by uplatnění bylo lepší. Pokud se ale rozhoduješ teprve o bc. tak lépe bych zvolila ten cestovní ruch.

arrow
profile_image
Micky123
od 15. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ty MTS bych šla na 3 roky titul Bc. a potom na 2 roky na navazující magisterské studium

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené