Tak já teda oslovení Vážený pane/paní..atd..používám jen jednou.Nevím proč bych to měla psat, pořád dokola, když už si píšeme třeba páty mail o jednom tématu.Možná se to dělat má a možná nechovám dostatečnou uctu ke vzdělaným lidem.. Ale nepřijdou mi nijak zvlášt lepší než já ani nijak zvlášt vyjímeční abych ze sebe dělala šaška.. Stejně tak jako u nas ve škole někteří studenti i zdraví takhle pitome. Dobrý den paní inženýrko apod. No jestlí já jednou dosáhnu toho titulu,tak ho ani zmiňovat nebudu. Jen tam kde je to nutné ale např u představování, u bežných podpisů atd.. to vytahovat nebudu
No za mě tedy opravdu než Vážený pane asistente/asistentko, to snad už raději nic. Kdybych někomu třeba na právech řekla Vážený pane asistente, fakt by se na mě nepodíval pěkně.
To jsem neslyšela, že by u nás někdo někoho oslovoval pane asistente atd.
Do mailů píšu většinou Vážený pane + příjmení. Tím nemůžu nic zkazit, a koho urazí jeho vlastní příjmení, tak pak nevím, co si o dotyčném pomyslet.
Dobrý den místo oslovení se do mailů nehodí, i elektronický dopis je stále dopisem.
Cituji Jully: No za mě tedy opravdu než Vážený pane asistente/asistentko, to snad už raději nic.
Souhlas.
Já oslovuji v mailu, Vážený pane a normálně mrknu na stránky a najdu si titul (pokud nevím z hlavy) a šup tam s ním
Já přidám pár perliček - moji spolužáci dokázali vymyslet opravdu výborná oslovení:
docentovi, co měl "tam na konci" Csc. napsala spolužačka "vážený pane kandidáte" a obsáhlý mail s deseti dotazy, načež pan docent odepsal strohý mail "asi jste si mě s někým spletla", což ji totálně rozhodilo a jala se obvolávat studijní, jakou že to má ten pan kandidát mailovou adresu.
spolužák si předepisoval email ve wordu, že to tam pak vloží a jelikož se v úvodním oslovení vážený pane "magistře" asi překlepl, word mu to opravil na "Vážený pane ministře", čehož si nevšiml a úspěšně to pak zkopíroval a poslal. Dostal vtipnou odpověď, ve které pod podpisem bylo místo "katedra" - "ministerstvo ekonomie"
jiná spolužačka /budiž jí částečnou omluvou, že jsme byly v prváku/ poslala email s oslovením, kde vyčetla všechny tituly, které dotyčný měl, jako "vážený pane profesore, inženýre a doktore přírodních věd....", což vzal učitel jako buzeraci a dvakrát ji vyrazil ze zkoušky, pokaždé jí řekl "Vážená slečno, maturantko, maturantko, maturantko, zopakujete si to příště." Kdybych u toho jednou nebyla, tak tomu nevěřím.
Takže já doktoruju v každém mailu, protože si myslím, že oslovit člověka jeho titulem je v běžném životě spíš výjimkou, ale na akademické půdě se to tak nějak čeká.
Cituji daty: Vážený pane kolego, především nevím proč mi přejete dobrý den, když si poštu vyzvedávám večer....
Díky za postřehy holky... Já mu odpovídala až za nějaký 4 dny a vzhledem k tomu, že v současný době (zkouškový) je asi podobnými dotazy dost zahlcen, napsala sem mu úplně novej email s oslovením.. a následně "konverzovala" už jen s počátečním "dobrým dnem"
Já jsem zatím u všech vyučujících na VŠ používala v mailu místo oslovení jen "Dobrý den..." a na konci "S pozdravem" + "Předem poděkuji" a vše bylo zatím vždy o.k. To otitulované oslovení je pro takové "vlezdoprdelské" (i když to samozřejmě ve skutečnosti tak není, je to jen můj pocit). I tak jsem měla ze začátku (na VŠ) problémy je při osobním kontaktu oslovit s titulem (a to jsem neoslovovala zatím nikoho s Mgr.).
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.