Ahoj!
Dneska jsem si přečetla inzerát s tímto názvem: "KONTAKTNÍ PRACOVNÍK PRO NÍZKOPRAHOVÉ ZAŘÍZENÍ PRO MLÁDEŽ KLUB".
Nevíte, co přesně musí takový pracovník dělat? Je to vše jen o tom kontaktu s dětmi a mladými nebo je to spojeno i s nějakou organizací her apod. - tzn. je to vedoucí pozice nebo se spíše začleníte a snažíte se navázat onen kontakt?
Je šance přijetí, když nemám vystudováno žádné sociální zaměření, ale střední školu ekonomickou? Mají napsáno: (střední odborné vzdělání, střední všeob. vzdělání - výhodou v oboru sociální práce).
A je problém v mém věku - 19 let - nehledají spíše někoho staršího?
Děkuju za odpovědi.
Ahoj, vzhledem k tomu, že nemáš sociální vzdělání, tak šanci moc nemáš, i když tam píšou, co píšou. Věř mi. Mám bakalářský titul z oboru zaměřeného na občanský sektor a stejně mi všude říkali, že pokud nemám vzdělání v sociální práci atp., jsem bez šance. Vzdělání a praxe nebo známosti...jinak máš asi smůlu. Nechci tě tedy odradit, abys tam poslala životopis, určitě to zkus, jen ti chci popravdě nastínit tvé šance. Přesto držím palečky!
Reaguji na Lentilie:
Joo, to jsem si myslela.
Moc ti děkuju! A přeju všechno nejlepší do nového roku!
Dělám dobrovolnici v jednom nízkoprahovém klubu, jsem tam sice teprve od září, ale tak zhruba vím, co to obnáší. S dětmi (nebo mladistvými) se snažíš navodit dobrý vztah, hrajou se různé psychosoc. hry, ale vedou se třeba i diskuze na různá témata (drogy, sex, dluhy, přátelství, apod..), mladiství tam chodí trávit svůj čas a ty jsi tam také od toho, aby jsi jim poradila popř. když budou potřebovat. U nás v klubu je hodně volnočasových aktivit jako break dance, keramika, kulečník, fotbálek, apod...Začínajícím kapelám půjčujeme zdarma zkušebnu na hraní,...Pořádají se různé akce jako promítání různých dokumentárních filmů, diskotéky, a tak dále...Je toho opravdu hodně Určitě to zkus, za zkoušku nic nedáš
Já jsem před pár lety byla na výběrovém řízení na pozici sociálního pracovníka v podobném zařízení. Podotýkám, že vzdělání v oboru nemám, absolvovala jsem pouze praxe a několik výcvikových programů v dětském domově, pedagogicko - psychologické poradně atp. při gymnáziu ze své vlastní vůle. Výběrovým řízením jsem prošla, ale nakonec jsem nenastoupila, protože pracovní podmínky se ukázaly být trochu odlišné od těch, které prezentovaly.
Určitě bude záležet na míře kontaktu s mladistvými, které bys měla případně na starosti. Pokud bys jim neposkytovala přímo poradenství a starala se třeba i o administrativní záležitosti, tak šanci mít můžeš. Koneckonců, pokud by chtěli vyloženě člověka se vzděláním v oboru, napsali by to rovnou do inzerátu. Zkus to, za to nic nedáš
Reaguji na blondyblue:
Reaguji na leopardice:
Děkuju holky.
A nevíte náhodou jak probíhají příjímací testy? Píšou přímo o psychotestech. Předpokládám, že je to písemně. Jaké můžou být kupříkladu otázky?
Písemné testy ani psychotesty jsem nedělala. Seděla jsem před výběrovou komisí, kde bylo několik arogantních ženských a mladší chlap, který mi jako jediný fandil
Ptali se mě na moji praxi, co přesně jsem v jakém zařízení dělala, jakou mám pro tu práci motivaci, co bych dělala v té a té situaci.. Už si to moc nevybavím.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.