Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda jste někdo dělal některou z těchto zkoušek. Jak se liší TOEFL od FCE, CAE kromě toho, že ho chtějí v USA? Má také více úrovní? FCE už mám, ale bojím se, že TOEFL bude těžší.
A kdo jste dělal DELF ze španělštiny nebo francoužštiny, jak dlouho jste se předtím jazyk učili?
Díky za rady
Reaguji na terezus: Taky mám FCE a na TOEFL jdu v ted sobotu. TOEFL nechtěj jen v USA, ale univerzity v Evropě chtějí také TOEFL nebo IELTS. S FCE jsem u všech výběrových řízení na univerzitách pohořela
TOEFL má výhodu, že opravdu testuje tvoji aktuální znalost. Třeba netestují se tam gramatické chytáky. Má 4 části: reading, listening, writting a speaking. U internetové verze je maximum bodů možných 120. Výhoda je snad, že TOEFL snad neni možno neudělat, pač ti přijde papír s obdrženými body Univerzity chtějí většinou 100bodů.
a není toefl nějak časově omezen...jsem četla něco o 2 letech a pak neplatí...sem mi tomu vůbec nechtělo věřit
Reaguji na terezus: DELF z francouzštiny
Záleží na tom, jakou úroveň bys chtěla. Naštěstí nemá omezenou platnost.
Já mám TOEFL a platí určitě 2 roky. Cambridgské zkoušky mi oproti tomuto přijdou dost zkostnatělé a hlavně má mnohem širší využití.
a já dodám španělštinu...
nedělá se DELF, ale DELE ... buď inicial (B1), intermedio (B2) nebo superior (C2) ... intermedio je na úrovni FCE a probíhá v podstatě stejně. Mezi intermedio a superior je hodně velký rozdíl, vyšší stupeň již neexistuje. U Cambridge zkoušek je ještě mezistupeň CAE ....
a platí neomezeně
Reaguji na misa_sisa:
mám v těch zkouškách trochu zmatek
ty jsi nějakou dělala? Jak myslíš, že se člověk potřebuje dlouho učit na tu B2? ta B1 mi přijde, že nebude moc využitelná..
Reaguji na Cartie:
Je moc hezký, že to má mnohem širší využítí, když to můžu za 2 roky hodit do koše
FCE,CAE,CPE jsou v pohodě v Evropě uznávaný, a hlavně jsou na celý život. TOEFL se dělá, když člověk jede studovat do Států. Takže bych to zase s tím TOeflem a jeho " extra širokým využitím" tak neviděl
no já to právě potřebuju do států, ale jedu tam až za 1,5 roku, takže nevim teda..a jinak ty zkoušky vypadají stejně jako na FCE (CAE)?
Cituji terezus: mám v těch zkouškách trochu zmatekty jsi nějakou dělala? Jak myslíš, že se člověk potřebuje dlouho učit na tu B2? ta B1 mi přijde, že nebude moc využitelná..
Mám DELE intermedio a FCE .... jak dlouho se učit... tak to se nedá odpovědět Když pojedeš na kurz do anglie, tak za tři měsíce to můžeš mít v kapse... nebo tak chodit 4 roky na gympl a stejnak to nedáš...
Každopádně jestli píšeš, že to chceš do států, tak tam jim jsou cambridge zkoušky ukradený...takže TOEFL nebo IELTS... oba děláš ho na počet bodů ... k různým věcem je třeba různý počet dosažených bodů... najdeš spoustu info na netu
Cituji FiFa20: TOEFL se dělá, když člověk jede studovat do Států. Takže bych to zase s tím TOeflem a jeho " extra širokým využitím" tak neviděl
Trochu to upřesním, TOEFL se dělá do USA povinně (žádná jiná alternativa neexistuje), ale evropské univerzity ho také akceptují (i když tam lze použít IELTS nebo Cambridge).
Podstatné jsou u něj dvě věci:
- všechny materiály ve zkoušce se týkají odborných témat a univerzitního života, takže stačí mít zvládnuté tyhle věci, což znamená docela výrazné omezení slovní zásoby (na konkrétní témata)
- dává se bodové ohodnocení, takže se ta zkouška nedá "neudělat"
Já jsem z TOEFLu obdržela body, které v tabulkách odpovídají úrovni CPE... ale přitom když si otevřu učebnici pro FCE, tak tam narážím na témata k hovoru, o kterých bych fakt mluvit nemohla. A částečně je to proto, že bych o nich nedokázala mluvit / psát ani v češtině, protože to jsou věci, které jdou mimo mě. A anglická slovní zásoba mi většinou také schází, opět ze stejného důvodu.
Jinak požadované body se liší mezi univerzitami v anglicky mluvících a "ostatních" zemích - samozřejmě mám na mysli studijní programy v angličtině. Např. na německých univerzitách chtějí tak 80 bodů, na britských 100 a více.
(maximum je 120)
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.